УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.10.2024 Справа №607/21782/24 Провадження №2/607/4237/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В. під час вирішення питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Карпати-2010» про зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Баган О.В., звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до ПП «Карпати-2010» про зобов`язання вчинити дії.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: 1) обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 2) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; 3) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 4) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позовній заяві позивач посилається на укладений між сторонами договір про надання послуг з утримання будинків і споруд прибудинкової території від 17.10.2016, зокрема на п. 2 цього договору, відповідно до якого виконавець надає послуги відповідно до встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг.
Разом з тим в порушення зазначених вище вимог закону належним чином засвідчена копія такого рішення органу місцевого самоврядування до позовної заяви не долучена та про неможливість подання цього доказу позивач не вказала.
Крім цього, заявляючи вимогу про зменшення розміру плати ОСОБА_1 за послуги ПП «Карпати-2010» відповідно до договору про наданняпослуг зутримання будинківі спорудприбудинкової територіївід 17.10.2016з моментузвернення проусунення виявленихнедоліків заперіод з23.11.2017до дняусунення недоліків,зазначених вакті-претензії,у зв`язкуз їхненаданням таперевищенням строківпроведення ремонтно-профілактичнихробіт,позивачусупереч вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України обґрунтований розрахунок сум, що оспорюються, до позовної заяви не додала, а також не визначила у позовній вимозі суму, на яку просить зменшити розмір плати за невчасно надані відповідачем послуги.
Також, заявляючи вимогу про зобов`язання ПП «Карпати-2010» усунути зазначені в акті-претензії від 20.03.2024 недоліки відповідно до договору про надання послуг з утримання будинків і споруд прибудинкової території від 17.10.2016, позивач у позовній заяві не зазначила обставини, які свідчать, що такі недоліки порушують права позивача як фізичної особи з обґрунтуванням конкретного недоліку та впливу його на права позивача. Також позивач не визначила технічні характеристики дій та послуг, які необхідно вчинити відповідачу для відновлення порушеного права позивача.
Зокрема, позивач просить зобов`язати відповідача:
1) здійснити косметичний ремонт фасаду будинку та першого поверху, не конкретизуючи, які саме ремонтні роботи належать до косметичного ремонту та у якій саме частині будинку ці роботи необхідно здійснити;
2) встановити протипожежну систему та систему димовідведення, не конкретизуючи місце такого встановлення;
3) замінити і правильно провести каналізацію, не конкретизуючи місце проведення такої каналізації та технічні характеристики, яким повинна відповідати нова каналізація;
4) замінити вікна на вікна, які будуть забезпечувати провітрювання приміщення, не конкретизуючи місце такої заміни та технічні характеристики нових вікон, які позивач просить встановити;
5) провести дезінфекцію, не конкретизуючи місце проведення дезінфекції та її вид (від комах, від щурів, від плісняви тощо);
6) замінити вхідні двері на двері, щоб зберігалось герметичність і тепло, не конкретизуючи місце такої заміни та технічні характеристики нових дверей, які позивач просить встановити;
7) у приміщенні з водяним лічильником усунути усі недоліки, не конкретизуючи поняття «усі»;
8) встановити дашки від дощу над вікнами, не конкретизуючи місце такого встановлення (над якими саме вікнами, на якому поверсі, у якому під`їзді);
9) домурувати парадний вхід, не конкретизуючи місце розташування такого входу (біля якого під`їзду) та види будівельних робіт, які позивач просить провести;
10) навести лад у цокольному приміщенні, не конкретизуючи вид робіт, які позивач просить провести та поняття «навести лад».
Якщо ж позивач просить усунути такі недоліки щодо усього будинку в цілому, позивач не обґрунтувала, яким чином це вплине на її особисті права, а не на права усіх жителів указаного будинку, зважаючи, що акт-претензія від 20.03.2024 підписаний не лише позивачем.
Крім цього, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлена ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211,20 грн.
У даній позовній заяві позивач зазначила дві вимоги немайнового характеру, а відтак при поданні цієї позовної заяви позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 2422,40 грн.
Разом з тим при зверненні до суду з даним позовом позивач сплатила судовий збір лише у сумі 1211,20 грн. Указане підтверджується квитанцією до платіжної інструкції № 0.0.3920146857.1 від 02.10.2024. Інших документів, що підтверджують сплату судового збору ще у сумі 1211,20 грн, позивач не надала.
Про будь-які підстави звільнення від сплати судового збору позивач у позовній заяві не вказав та докази наявності таких підстав не надав. Так само до позовної заяви не було додане клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, 2ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуваннямвикладеного позивачуслід виправитинедоліки поданоїпозовної заявишляхом поданняпозовної заявиу новійредакції зурахуванням висновків,викладених умотивувальній частиніданої ухвали,а такожшляхом наданняналежним чиномзасвідченої копії рішення органу місцевого самоврядування, зазначеного у п. 2 договору про надання послуг з утримання будинків і споруд прибудинкової території від 17.10.2016.
Також позивачеві слід виправити недоліки поданої позовної заяви шляхом вчинення однієї із таких дій: 1). подати оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1211,20 грн; 2). подати позовну заяву із зазначенням підстав звільнення від сплати судового збору з наданням доказів на підтвердження наявності таких підстав; 3). подати клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору з наданням доказів наявності підстав для такого звільнення (відстрочення, зменшення).
Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, строк на їх усунення доцільно визначити сім днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ч. 1, 2, 258-261, 353 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Карпати-2010» про зобов`язання вчинити дії, надавши позивачеві строксім днівз дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Марциновська
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122417799 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні