ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16855/24
провадження № 2/753/9298/24
У Х В А Л А
про відмову в задоволенні клопотання відповідача
"21" жовтня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Комаревцева Л.В. розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи клопотання представника відповідача про розгляд справи з викликом сторін за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Страхова Компанія «Саламандра» про стягнення матеріальних збитків, заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Страхова Компанія «Саламандра» про стягнення матеріальних збитків, заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
02.09.2024 ухвалою суду відкрито провадження по справі без повідомлення сторін.
Відповідачем надано клопотання про розгляд справи з викликом сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи вбачається наступне.
Позивач у позовній заяві просив розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку без виклику сторін.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Суд приходить до висновку, що відповідач не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Відтак, суд бере до уваги міркування ефективності й економі, що не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи. При цьому суд зауважує, що бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників. (ухвала Великої Палати Верховного Суду у справі №668/13907/13ц).
Зважаючи на те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача.
Керуючись статтями 274-279 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Залишити без задоволення клопотання відповідача про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Страхова Компанія «Саламандра» про стягнення матеріальних збитків, заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з викликом сторін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Комаревцева Л.В.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122425239 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Комаревцева Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні