Справа № 761/29059/24
Провадження № 2/761/8840/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації до Керівника інженерної групи Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гембарського Лева Володимировича, ОСОБА_1 , третя особа: Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про захист честі, гідності та ділової репутації,
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява.
08 серпня 2024 року протоколом розподілу судової справи між суддями матеріали скарги передані на розгляд судді Фроловій І.В.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 26 серпня 2024 року заяву було залишено без руху для усунення недоліків.
Як вбачається з матеріалів справи, вказану ухвалу суду заявнику було направлено до його електронного кабінету підсистеми «Електронний суд», та отримано позивачем 13 вересня 2024 року, про що свідчить довідка про доставку електронного документу.
За умовами ч. 1 ст. 123 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Враховуючи, що заявнику було надано п`ятиденний строк на усунення недоліків позову з моменту отримання ухвали про залишення позову без руху, то такий строк закінчився 16 вересня 2024 року, однак, недоліки заяви станом на 17 жовтня 2024 року не усунуті.
Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу, а також виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Судом враховано, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі "Смірнова проти України").
За ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи, що позивачем не усунуто недоліки заяви у відповідності до ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 26 серпня 2024 року у строк, вказаний в ухвалі, суд приходить до висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачу.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації до Керівника інженерної групи Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гембарського Лева Володимировича, ОСОБА_1 , третя особа: Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про захист честі, гідності та ділової репутації - вважати неподаною і повернути заявнику.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122425821 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Фролова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні