ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
21.10.2024Справа № 910/11405/24За позовом Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «УКРЕНЕРГО»
до Державного підприємства «Регіональні електричні мережі»
про стягнення 215 115 301,60 грн,
Суддя Трофименко Т.Ю.
без повідомлення (виклику) учасників справи
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «УКРЕНЕРГО» до Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» про стягнення 215 115 301,60 грн, з яких: 147 433 673,64 грн основної заборгованості, 57 755 689,00 грн інфляційних втрат та 9 925 938,96 грн 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором про надання послуг з передачі електричної енергії № 0537-0204 від 04.06.2019 у повному обсязі, з урахуванням актів коригувань.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.09.2024 прийнято вказаний позов до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/11405/24, підготовче засідання призначено на 30.10.2024. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов, позивачу - строк для подання відповіді на відзив.
08.10.2024 до суду через систему Електронний Суд від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
Дослідивши поданий Державним підприємством «Регіональні електричні мережі» відзив на позовну заяву, суд дійшов висновку про необхідність його повернення з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив підписується відповідачем або його представником.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України сторони, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та/або через свого представника.
Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частинами 1, 2 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або у визначених законом випадках іншою особою. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Суд встановив, що відзив Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» на позовну заяву сформовано та підписано в систему Електронний Суд представником останнього - Олійником Ігорем Володимировичем, на підтвердження повноважень якого долучено довіреність у порядку передоручення від 24.09.2024 та ордер на надання правничої (правової) допомоги. Вказані довіреність у порядку передоручення та ордер сформовані в системі Електронний Суд.
Суд зазначає, що за приписом підпункту 11 пункту 16-1 розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Оскільки справа розглядається судом в порядку загального позовного провадження, то представництво Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» у цій справі може здійснювати: адвокат як представник юридичної особи; керівник або інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) в порядку самопредставництва. Для визнання юридичної особи такою, що діє у порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Разом з тим, судом встановлено, що ордер на надання правничої (правової) допомоги сформовано через електронний кабінет адвоката Ткаченка Руслана Леонідовича, тобто електронний ордер сформовано через електронний кабінет не тієї особи, від імені якої подається процесуальний документ, що унеможливлює його прийняття судом як документу, який містить відповідний електронний цифровий підпис особи, від імені якої подається відзив на позовну заяву.
З огляду на викладене долучений до відзиву на позовну заяву ордер на надання правничої (правової) допомоги не є належним документом, що підтверджує право Олійника І.В. як особи, яка підписала відзив, на вчинення таких дій від імені та в інтересах заявника у даній справі.
Крім того, долучений ордер не є таким, що відповідає вимогам Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41.
Суд зазначає, що довіреність у порядку передоручення від 24.09.2024 може підтверджувати повноваження особи на представництво інтересів відповідача в суді по малозначним справам, натомість вона не підтверджує право особи представляти інтереси відповідача у справах, які не є малозначними і право на представництво у яких мають виключно адвокати або особи в порядку самопредставництва.
Водночас, доказів наявності у особи, якою подано відзив на позовну заяву ( ОСОБА_1 ) статусу адвоката до відзиву не додано. Крім того, відсутні докази права цієї особи діяти від юридичної особи відповідача в порядку самопредставництва у розумінні ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, суду не було подано належних доказів на підтвердження повноважень особи, якою подано та підписано відзив на позовну заяву, із представництва інтересів відповідача при розгляді даної справи.
Згідно зі ст. 170 Господарського процесуального кодексу України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на викладені обставини, відзив Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» на позовну заяву підлягає поверненню.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 165, 170, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
Відзив Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» на позовну заяву від 08.10.2024 у справі № 910/11405/24 повернути без розгляду.
Суд повідомляє, що відзив подано через підсистему «Електронний суд», відповідач не подавав його в паперовому вигляді, з огляду на що такий документ з додатками в паперовому вигляді йому не повертається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 21.10.2024 та відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122427546 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні