ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 жовтня 2024 р. Справа № 918/954/24
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Селівона А.О., перевіривши матеріали позовної заяви керівник Вараської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТК ЕЛЕКТРУМ"
про стягнення коштів та визнання додаткових угод недійсними.
ВСТАНОВИВ:
Керівник Вараської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛТК ЕЛЕКТРУМ" про визнання додаткових угод недійсними та стягнення коштів в сумі 24 812, 33грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до частин другої - четвертої статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Приписами статті 91 ГПК України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до частини першої статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частинами першою та другою статті 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Відповідно до частини першої статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, зі змісту позовної заяви встановлено, що позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на акти приймання - передачі та платіжні доручення, а саме:
- акт приймання-передачі за травень 2021 року №09/06;
- акт приймання-передачі за червень 2021 року №21/07;
- акт приймання-передачі за липень 2021 року №10/08;
- акт приймання-передачі за серпень 2021 року №8;
- акт приймання-передачі за вересень 2021 року №9;
- акт приймання-передачі за жовтень 2021 року №10;
- акт приймання-передачі за листопад 2021 року №11;
- акт приймання-передачі за грудень 2021 року №12;
- платіжне доручення №56 від 09.06.2021;
- платіжне доручення №79 від 21.07.2021;
- платіжне доручення №84 від 10.08.2021;
- платіжне доручення №105 від 23.09.2021;
- платіжне доручення №121 від 11.10.2021;
- платіжне доручення №143 від 23.11.2021;
- платіжне доручення №162 від 15.12.2021;
- платіжне доручення №177 від 29.12.2021.
У той же час, з матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що прокурором долучено до позовної заяви вказані докази не належної якості, а саме у них частково відсутній текст, що унеможливлює прочитання та встановлення змісту даного документа.
Таким чином, судом встановлено, що позовну заяву подано до суду без додержання вимог статті 164 ГПК України.
Згідно з частиною першою статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Частиною другою статті 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням наведеного, керівнику Вараської окружної прокуратури слід усунути зазначені недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду:
- копій актів приймання - передачі та платіжних доручень на які є посилання у позовній заяві в належній якості.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву керівника Вараської окружної прокуратури залишити без руху.
2. Встановити керівнику Вараської окружної прокуратури строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити керівнику Вараської окружної прокуратури спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- копій актів приймання - передачі та платіжних доручень на які є посилання у позовній заяві в належній якості.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя А.О. Селівон
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 22.10.2024 |
Номер документу | 122428373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Селівон А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні