Ухвала
від 21.10.2024 по справі 513/776/24
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/776/24

Провадження № 2/513/755/24

Саратський районний суд Одеської області

У ХВ АЛ А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 жовтня 2024 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючої судді Бучацької А.І., за участю: секретаря судового засідання Русавської Н.В., позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Сарата в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум" про захист прав споживачів,

У С Т А Н О В И В:

в липні 2024 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідача, в якому просив стягнути з останнього на свою користь вартість неякісного товару в розмірі 10965,90 гривень та моральну шкоду в розмірі 14000 гривень.

Позовні вимоги обґрунтував тим, що 30 вересня 2023 року він придбав у відповідача пральну машину ВЕКО, загальна вартість 10965,90 гривень. Одразу після виявлення позивачем, що якість товару є неналежною, він звернувся до відповідача з вимогою про заміну неякісного товару на аналогічний якісний товар або повернення грошових коштів.

На письмову претензію відповідач не надав жодної відповіді.

Окрім матеріальної шкоди позивачу було завдано моральну шкоду у розмірі 14000 грн. Він був вимушений приділяти значну частину свого особистого часу на вирішення цієї проблеми, багато разів звертався до відповідача як письмово так і усно, звертався за юридичною допомогою.

Ухвалою Саратського районного суду Одеської області від 01 серпня 2024 року позовну заяву було прийнято до провадження, відкрито спрощене позовне провадження у справі, справу призначено до судового розгляду по суті (а.с. 12).

21 жовтня 2024 року позивач ОСОБА_1 подав до канцелярії суду заяву, в якій просив залишити без розгляду позов в частині стягнення моральної шкоди, (а.с. 23) не заперечував проти закриття провадження у справі в частині стягнення з відповідача вартості товару, посилаючись на те, що 11.08.2024 року він отримав від відповідача 10 965,90 грн.

Від керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум" Баланюк Т.В. надійшла заява про закриття провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмету спору. Заяву обґрунтувала тим, що позивач придбав в магазині "33 кв.м." товар, а саме пральну машину та сертифікат ДС на 2 роки, а всього на загальну суму 10 965,90 грн. Позивач звернувся до відповідача (ТОВ "Строительний Бум") лише 11.08.2024 року та зазначив у своїй заяві про бажання повернути товар та отримати назад грошові кошти. Зважаючи на бажання споживача та враховуючи наявний у споживача акт технічного дослідження товару, Продавцем (ТОВ "Строительний Бум") було прийнято рішення про задоволення заяви споживача та повернення грошових коштів. Відповідна заява ОСОБА_1 про повернення грошових коштів, а також розписка про фактичне отримання грошових коштів надана до матеріалів справи. У вказаній заяві споживач ОСОБА_1 зазначає про відсутність у нього до продавця будь-яких претензій (а.с. 19-20).

Позивач ОСОБА_1 позов в частині стягнення з відповідача моральної шкоди просив залишити без розгляду та не заперечував проти закриття провадження у справі в частині стягнення з відповідача вартості товару, посилаючись на те, що 11.08.2024 року він отримав від відповідача 10 965,90 грн. (а.с. 23).

Представник відповідача, належним чином повідомлений про розгляд справи, до суду не з`явився.

Заслухавши позивача, розглянувши заявлені клопотання, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч.3 ст.13 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Згідно пункту 5 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

З вищевказаних підстав позовну заяву ОСОБА_1 в частині стягнення моральної шкоди належить залишити без розгляду, роз`яснивши позивачу, що після усунення умов, що були підставою для залишення позову без розгляду, він має право звернутися до суду повторно.

За положеннями частин 1, 2, 4 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

У відповідності до частини 3 ст.13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до пункту 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Поняття "юридичного спору" має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття "спір про право" (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття "спору про право" має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.

Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Тобто, правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.

Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.

Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення за умови, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.

Зазначений правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 20 вересня 2021 року у справі N 638/3792/20, провадження N 61-3438сво21.

Відповідач у повному обсязі сплатив позивачу вартість неякісного товару в сумі 10965,90 гривень, тобто в цій частині предмет спору відсутній, а тому провадження у цивільній справі в частині стягнення матеріальної шкоди належить закрити.

Керуючись ст. ст. 133, 255, 256, 257, 258-261, 354 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Заяву позивача задовольнити. Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум" про захист прав споживачів в частині стягнення моральної шкоди - залишити без розгляду.

Заяву кервника Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум" Баланюк Тамари Вікторівни про закриття провадження у справі - задовольнити частково.

Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум" про захист прав споживачів в частині стягнення вартості неякісного товару - закрити у зв`язку з відсутністю предмета спору.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 28 грудня 1999 року Саратським РВ УМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: Товариства з обмеженою відповідальністю "Строительний бум", 73000, м. Херсон, вул. Миколаївське шосе, буд. 6, ЄДРПОУ 34458003.

Представник відповідача: Баланюк Тамара Вікторівна, АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122433690
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)

Судовий реєстр по справі —513/776/24

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні