Справа № 276/2351/24
Провадження по справі 2/276/876/24
У Х В А Л А
21 жовтня 2024 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Бобер Д.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Рижанського ліцею Житомирської області про стягнення середнього заробітку,-
В С Т А Н О В И В:
16.10.2024 представником позивача адвокатом Дубок С.М., який діє в інтересах ОСОБА_1 , подано позовну заяву до Рижанського ліцею Житомирської області про стягнення середнього заробітку.
Проаналізувавши матеріали справи до поданої позовної заяви, суд встановив обставини, що перешкоджають судовому розгляду та зазначає наступне.
Частиною 1 статті 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звернутися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ст.62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:
1) довіреністю фізичної або юридичної особи;
2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Згідно із ч.7 ст.177 ЦПК України,до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правничої допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Разом з тим, представником позивача адвокатом Дубок С.М. на підтвердження своїх повноважень долучено ордер на надання правничої допомоги від 23.09.2024, зі змісту якого вбачається, що правнича допомога ОСОБА_1 надається у Рижанському ліцеї Житомирської області та Житомирському окружному адміністративному суді.
Доказів на підтвердження повноважень здійснення представництва інтересів ОСОБА_1 у Володарсько-Волинському районному суді Житомирської області адвокатом Дубок С.М. до позовної заяви не долучено.
Відповідно до п.1 ч.4ст.185 ЦПК України, позовна заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином, зваживши у сукупності наведені вище обставини, суд вважає позовну заяву ОСОБА_1 до Рижанського ліцею Житомирської області про стягнення середнього заробітку підписано особою, яка не має права її підписувати, у зв`язку з відсутністю повноважень на представництво її інтересів у Володарсько-Волинському районному суді Житомирської області.
Враховуючи наведене, позовну заяву, у відповідності до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, слід повернути.
Керуючись ст.ст.10, 58,60,62, 177,185,260 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рижанського ліцею Житомирської області про стягнення середнього заробітку вважати неподаною і повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Д.О. Бобер
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122435636 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
БОБЕР Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні