Провадження № 2/742/906/24
Єдиний унікальний № 742/2714/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2024 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого - суддіЦиганка М.О., за участю секретаря судових засідань Харченко Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом заступника керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне некомерційне підприємство «Прилуцька центральна районна лікарня» Прилуцької районної ради про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення,
УСТАНОВИВ:
Заступник керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України звернувся до судудо ОСОБА_1 провідшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 від кримінального правопорушення в розмірі 13739,53 грн.,мотивуючи свої вимоги тим, що згідно вироку Прилуцького міськрайонного суду від 30 січня 2023 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено покарання у виді 5 років позбавлення влі. На підставі ст..75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням, з встановленням іспитового строку тривалістю в 2 роки. Вирок набрав законної сили. У зв`язку з отриманням потерпілою ОСОБА_2 тяжких тілесних ушкоджень, остання перебувала на стаціонарному лікуванні у КНП «Прилуцька ЦРЛ» Прилуцької районної ради з 28.06.2022 по 12.07.2022 і сума витрачених КНП «Прилуцька ЦРЛ» коштів за надані медичні послуги за укладеною програмою медичних гарантій з Національною службою здоров`я України за час стаціонарного лікування потерпілої, що надійшли до лікарні з державного бюджету України становить 13739,53грн..
Оскільки Прилуцькою районною радою, яка є органом управління комунального підприємства КНП «Прилуцька ЦРЛ», заходи щодо реального стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення не вживалися, внаслідок чого порушуються державні інтереси, які полягають в забезпеченні повернення до бюджету відповідного державного закладу охорони здоров`я, понесених витрат і єдиною можливістю захистити державні інтереси є звернення прокурора до суду з відповідним позовом про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення з відповідача ОСОБА_1 .
У судове засідання прокурорПрилуцької окружної прокуратурине з`явився, проте подав заяву про розгляд справи за їх відсутності, в якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник Національної служби здоров`я України в судове засідання не з`явився, проте попередньо подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явився, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином за адресою місця реєстрації та розміщенням повідомлення на офіційному сайті судової влади.
Представник КНП «Прилуцька ЦРЛ» Прилуцької районної ради в судове засідання не з`явився, проте надав письмову заяву про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримують.
У зв`язку з цим суд на підставіст. 280 ЦПК Українивважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що зазначений позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
Вироком Прилуцького міськрайонного суду від 30 січня 2023 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням, з встановленням іспитового строку тривалістю в 2 роки.
Відповідно до довідки №67 від 24.11.2023, наданої КНП «Прилуцька ЦРЛ» Прилуцької районної ради, потерпіла ОСОБА_2 перебувала на стаціонарному лікуванні в об`єднаному відділенні хірургічного профілю КНП «Прилуцька ЦРЛ»Прилуцької районноїради Чернігівськоїобластіз 28.06.2022 по 12.07.2022. Лікування проводилось за рахунок коштів НСЗУ (договір №0793-Е-122-Р000 від 04.02.2022 року про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій). Вартість перебування на стаціонарному лікуванні ОСОБА_2 за вказаний період становить 13739,53грн.(а.с.26-27).
Відповідно доч.1ст.1166 ЦК Українимайнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, задана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно зіст.1191 ЦК України держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, юридичні особи мають право зворотної вимоги до фізичної особи, винної у вчиненні злочину, у розмірі коштів, витрачених на лікування особи, яка потерпіла від цього злочину.
Частинами 1 та 3ст.1206 ЦК Українизакріплено, що особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладу охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину. Якщо лікування проводилось закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти від відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
У п.3постанови Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 року №11 «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат»роз`яснено, що питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993 року. Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебуває на лікуванні. До справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого.
Пунктом 6 даної постанови, також передбачено, що відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину можливе лише тоді, коли є причинний зв`язок між злочинними діями чи бездіяльністю винної особи та перебуванням потерпілого на такому лікуванні.
Згідно з п.2 указаного Порядку сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день.
Відповідно до п.4 зазначеного Порядку стягнені в установленому порядку кошти залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров`я, у якому перебував на стаціонарному лікуванніпотерпілий,зараховуються до відповідного бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров`я.
Оскільки, в результаті злочинних дій ОСОБА_1 потерпіла ОСОБА_2 , внаслідок отриманих тілесних ушкоджень перебувала на стаціонарномулікуванні в медичному закладі, який витратив 13739,53 грн. на його лікування, а відповідач не надав заперечень проти позову, то саме така сума і повинна бути стягнута з відповідача на користь держави в особі Національної служби здоров`я Українинавідшкодування витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
На підставі наведеного та ст.166, 1191, 1206 ЦК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України«Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат», керуючись ст. ст. 247, 263-265, 268, 280-284, 354-355, п.15.5 розділу 13 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги заступника керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне некомерційне підприємство «Прилуцька центральна районна лікарня» Прилуцької районної ради про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення -задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користьдержави в особі Національної служби здоров`я України в дохід державного бюджету України в рахунок відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення у розмірі 13739 грн. 53 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 3028 грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду
У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Суддя Максим ЦИГАНКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122441376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Циганко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні