Рішення
від 18.09.2024 по справі 761/39423/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/39423/23

Провадження № 2/761/4001/2024

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді: Волошина В.О.

при секретарі. Харечко О.В.

розглянувши за правилами загального позовного провадження в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» до ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості за житлово-комунальні послуги; утримання будинку та прибудинкової території; три відсотки річних; інфляційні втрати,

в с т а н о в и в :

У жовтні 2023р. позивач ТОВ «Комфорт-Нерухомість» звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача ОСОБА_1 , в якому просив суд:

- стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за житлово - комунальні послуги у сумі 411389,7 грн.; збитки від інфляції у сумі 132657,38 грн.; 3,0 % річних - 23702,81 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що згідно зі Статутом позивача та зареєстрованими видами економічної діяльності позивача, зокрема, але невиключно, займається комплексним обслуговуванням об`єктів нерухомості, управлінням нерухомим майном. Товариство є управителем багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та надає співвласникам цього будинку відповідні послуги. З метою виконання взятих на себе зобов`язань позивач укладає відповідні договори. Нарахування за спожиті комунальні послуги здійснюється згідно укладених з власниками житлових та нежитлових приміщень договорів про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території. Проте відповідачем, як власником квартир АДРЕСА_1 не сплачуються кошти за наданні йому комунальні послуги по обслуговуванню будинку, прибудинкової території та комунальні послуги по зазначеним квартирам, в зв`язку з чим за період: з 01 жовтня 2021р. по 30 вересня 2023р. виникла заборгованість, що стало підставою для звернення позивача до суду з вказаним позовом.

Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 12 грудня 2023р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено справу в підготовче засідання.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 14 травня 2024р. закрито підготовче засідання та призначено справу до розгляду по суті.

До судового засідання представником позивача було подано до суду заяву про розгляд справи у відсутність сторони позивача, заявлені позовні вимоги сторона позивача підтримує в повному обсязі, з підстав, зазначених в позові та не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач, про час та місце розгляду справи оповіщався в установленому законом порядку, в судові засідання не з`явився, поважності причин неявки не повідомив, у встановлений судом строк відзив на позов не подавався.

Оскільки, сторона позивача не заперечувала проти проведення заочного розгляду справи і відповідно до ст. ст. 280, 282 ЦПК України суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Суд, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, що відповідач є власником квартир АДРЕСА_1 , на підставі кооперативної угоди про сплату пайового внеску і надання житла, № 2020/06/01-01 від 01 червня 2020р.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є управителем багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та надає співвласникам цього будинку відповідні послуги.

Послуга з управління, яку надає позивач власникам приміщень будинку, полягає у забезпеченні належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом обслуговування, утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.

Послуга з управління включає: охорону та відеоспостереження багатоквартирного будинку та прибудинкової території; утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території; виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем); утримання та технічне обслуговування ліфтів; дератизація, дезінсекція; придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів, та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку; утримання та технічне обслуговування систем водопостачання, водовідведення, опалення багатоквартирного будинку; поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинку та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій, у встановленому порядку, прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт внутрішньо будинкових систем; прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.

З метою виконання взятих на себе зобов`язань позивач укладає відповідні договори.

Судом встановлено, що 06 вересня 2021р. між сторонами було укладено договір про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території, відповідно до якого позивач, як управитель зобов`язується надавати співвласнику (відповідачу) комунальні послуги, послуги з управління, обслуговування та утримання багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , а співвласник, як власник квартир №№: 63 , 64 , 66 в цьому будинку, зобов`язується оплачувати управителю послугу з обслуговування та управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Звертаючись до суду з вказаним позовом, сторона позивача зазначала, що, в результаті несплати коштів відповідачем за спожиті комунальні послуги за період часу з 01 жовтня 2021р. по 30 вересня 2023р. за житлово - комунальні послуги у сумі 411389,7 грн. (за послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинковою територією - 262531,2 грн. + за послуги охорони багатоквартирного будинку та прибудинкової території - 83758,5 грн. + за послуги з утримання та технічного обслуговування систем опалення багатоквартирного будинку - 65100,0 грн.); інфляційні втрати - 132657,38 грн.; 3,0 % річних - 23702,81 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Згідно ч. 2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір і прийняття пропозиції другою стороною.

Відповідно до ч. 2 ст. 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (сплатила суму коштів), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції.

Таким чином, наявність взаємовідносин між позивачем та відповідачем, а отже, і виникнення цивільних прав і обов`язків, підтверджується діями сторін: позивач здійснює надання житлово-комунальних послуг до квартир відповідача, а останній отримує та користується даними послугами та відповідно зобов`язаний здійснювати оплату наданих житлово-комунальних послуг, в силу укладеного між сторонами, 06 вересня 2021р., договору про надання послуги з обслуговування (утримання) та управління багатоквартирним будинком та прибудинкової території.

На підставі ст.ст. 66, 67, 162 ЖК України плата за користування житлом /квартирна плата/ обчислюється виходячи із загальної площі квартири, а плата за комунальні послуги /водопостачання, газ, та інші послуги/ береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами у відповідності до кількості проживаючих в квартирі осіб.

Відповідно до п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08 жовтня 1992 р. «Про механізм впровадження Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов`язаний: укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору; оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ст. 179 ЖК України, користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватизованого житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акту планування, договору, а при відсутності таких вказівок - відповідно до вимог, що звичайно ставляться.

Законом України «Про житлово-комунальні послуги», в редакції, яка діє з 09 червня 2018р., врегульовані відносини між суб`єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання комунальних послуг, і фізичною особою, яка отримує послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами; у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг.

Згідно ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, враховуючи положення ст. 322 ЦК України, суд приходить до висновку, про задоволення вимог про стягнення з відповідача на користь позивача суми заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 411389,7 грн.

Відповідно до ст.ст. 610-612 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:

1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;

2) зміна умов зобов`язання;

3) сплата неустойки;

4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Разом з тим, згідно з ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Звертаючись до суду з вказаним позовом, сторона позивача також просила суд стягнути з відповідача інфляційні втрати - 132657,38 грн.; три відсотки річних у розмірі 23702,81 грн. Перевіривши поданий стороною позивача розрахунок суми заборгованості, судом встановлено, що при складанні вказаного розрахунку, стороною позивача, здійснено цей розрахунок невірно, враховуючи періодичність сум платежів, а також позивачем не були дотримані положення постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022р. за № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», а тому в цій частині позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню, судовий збір, пропорційно до частини задоволених вимог, в розмірі 4113,9 грн.

Керуючись ст. ст. 4, 5, 12,13, 76-81, 89, 133, 141, 223, 258, 259, 263-265, 268, 280, 282, 352, 354, 355 ЦПК України; ст. ст. 322, 509, 525, 526, 610, 612, 625 ЦК України, ст. ст. 64, 66, 67, 68, 162 ЖК України; ст. ст. 20, 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -

в и р і ш и в :

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» (код ЄДРПОУ 44240769, місцезнаходження: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 21, приміщення № 501) до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_6 ) про стягнення суми заборгованості за житлово-комунальні послуги; утримання будинку та прибудинкової території; три відсотки річних; інфляційні втрати - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Нерухомість» суму заборгованості за житлово-комунальні послуги в розмірі 411389 /чотириста одинадцять тисяч триста вісімдесят дев`ять/ грн. 70 коп.; судовий збір в розмірі 4113 /чотири тисячі сто тринадцять/ грн. 90 коп.

В решті позову відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду складено 27 вересня 2024р.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.09.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122441649
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —761/39423/23

Рішення від 18.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Рішення від 18.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 12.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні