Постанова
від 18.10.2024 по справі 753/13279/24
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 жовтня 2024 року м. Київ

Унікальний номер справи № 753/13279/24

Суддя в суді першої інстанції: Кулик С.В.

Провадження № 33/824/4991/2024

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Левенця Б.Б., вирішуючи питання про поновлення ОСОБА_1 строку на апеляційне оскарження постанови Дарницького районного суду міста Києва від 16 вересня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

Постановою судді Дарницького районного суду міста Києва від 16 вересня 2024 року визнано ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП і накладено на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (а.с. 16).

Не погодившись з вказаною постановою, 11 жовтня 2024 року ОСОБА_1 подала до суду апеляційну скаргу на постанову Дарницького районного суду міста Києва від 16 вересня 2024 року (а.с. 17-21).

Безпосередньо в апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушила питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, на обґрунтування зазначала, що (згідно даних підсистеми Електронний суд, оскаржувана постанова надійшла їй 04 жовтня 2024 року, відповідно строк пропущений з поважних причин (а.с. 21).

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.

За змістом ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Строк на апеляційне оскарження постанови судді в справі про адміністративне правопорушення може бути поновлений тільки у тому разі, коли він пропущений з поважних причин. Поважними причинами пропуску строку на апеляційне оскарження є обставини, що об`єктивно перешкоджали особі, яка має право на оскарження постанови, вчасно подати апеляційну скаргу.

Згідно зі сталою практикою Європейського суду з прав людини, вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави. Однією із таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення у їхній справі. Проте навіть тоді можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі «Олександр Шевченко проти України» (974 256) (Aleksandr Shevchenkov. Ukraine), заява № 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» (Trukhv. Ukraine) (ухвала), заява № 50966/99, від 14 жовтня 2003 року).

У кожній справі національні суди мають перевіряти, чи підстави для поновлення строків для оскарження виправдовують втручання у принцип res judicata (принцип юридичної визначеності), коли національне законодавство не обмежує дискреційні повноваження судів ні у часі, ні в підставах для поновлення строків (пункт 41 рішення у справі «Пономарьов проти України» (заява № 3236/03).

Так, Дарницьким районним судом міста Києва було винесено постанову по справі 16 вересня 2024 року, проте апеляційну скаргу було подано лише 11 жовтня 2024 року, тобто з пропуском встановленого ч. 2 ст. 294 КУпАП 10-денного строку на апеляційне оскарження з дня винесення постанови.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 була обізнана про розгляд даної справи судом першої інстанції та була присутня в судових засіданнях, що підтверджується постановою Дарницького районного суду м. Києва від 29 липня 2024 року про витребування доказів за клопотанням ОСОБА_1 (а.с. 8), розпискою про дату,час та місце проведення судового засідання від 29.07.2024 року (а.с. 9), заявою про ознайомлення з матеріалами справи (а.с. 15).

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову Дарницьким районним судом міста Києва було винесено у судовому засіданні 16 вересня 2024 року, в якому була присутня ОСОБА_1 , що підтверджується змістом оскаржуваної постанови (а.с. 16).

Посилання апелянта на те, що оскаржувана постанову надійшла на їй до електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд» лише 04 жовтня 2024 року не може бути визнано поважною причиною пропуску процесуального строку, оскільки згідно з положеннями КУпАП початок строку апеляційного оскарження постанови судді обраховується з дня винесення постанови і цей строк ніяким чином не пов`язаний з днем отримання копії постанови чи ознайомленням з матеріалами справи.

Отже, наведені причини пропуску строку на апеляційне оскарження не можуть вважатися поважними, тобто такими, що об`єктивно перешкоджали вчасному зверненню до суду з апеляційною скаргою, тому виходячи з того, що апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження і апелянтом не підтверджено поважності причин пропуску такого строку, апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала.

Керуючись ст. 294 КУпАП,-

п о с т а н о в и в :

Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на апеляційне оскарження постанови Дарницького районного суду міста Києва від 16 вересня 2024 року.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дарницького районного суду міста Києва від 16 вересня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП - повернути особі, яка її подала.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя


Б.Б. Левенець

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122442259
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —753/13279/24

Постанова від 18.10.2024

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Левенець Борис Борисович

Постанова від 16.09.2024

Адмінправопорушення

Дарницький районний суд міста Києва

Кулик С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні