КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 жовтня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/6568/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кравчук О.В,, розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до
відповідача- 1: ІНФОРМАЦІЯ_1 ( адреса: АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_2 )
відповідача- 2: Військово-медично клінічного центру Південного регіону (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 2; ЄДРПОУ 08199969)
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації;
- зобов`язати Військово-медичний клінічний центр Південного регіону прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 з військової служби та виключити зі списків особового складу Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 3 статті 122 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, КАС України встановлює можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, які мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним шестимісячним строком, визначеним у частині 2 статті 122 цього Кодексу.
Таким спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби є місячний строк, установлений частиною 5 статті 122 КАС України.
Цей строк є спеціальним у спірних правовідносинах та починає обчислюватися з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суддею встановлено, що позивача було мобілізовано наказом від 01 березня 2022 року, воднораз до суду з позовною заявою позивач звернувся лише 09 жовтня 2024 року.
Тобто, строк звернення до суду позивачем пропущено більше ніж на 2,5 року.
До матеріалів справи долучено клопотання про поновлення строку для звернення до суду, в якому зазначено, що у зв`язку із військовою агресією РФ по відношенню до України 24 лютого 2022 року в Україні був оголошений воєнний стан, та цей факт призвів до того, що позовна заява не була подана своєчасно.
Розглядаючи питання поважності пропуску строку звернення в межах аргументів, наведених представником позивача, суддя зазначає таке.
За загальним правилом поважними причинами визнаються ті обставини, існування яких є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного звернення до суду з даним позовом.
Зважаючи на тривалість пропущеного позивачем строку звернення до суду, суддя зазначає, що сам факт оголошення воєнного стану в Україні та перебування позивача на військовій службі не є обставинами, які унеможливили звернення позивача до суду упродовж більше ніж двох років.
Таким чином, суддя вважає, що представником позивача не наведено об`єктивних обставин, які б не дозволяли позивачу звернутися до суду у визначений законодавством строк, а твердження, на які представник позивача посилається у заяві про поновлення строку звернення до суду, не можуть вважатись поважними для поновлення такого строку.
Отже, позовну заяву належить залишити без руху на підставі частини першої статті 169 КАС України як таку, що подана без додержання вимог статті 161 КАС України
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 122, 160, 161, 171, 172, 169, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Позивачу - протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху - усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважних причин, що обумовили пропущення такого строку.
Копію цієї ухвали надіслати (вручити) особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.В. КРАВЧУК
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122444370 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.В. КРАВЧУК
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні