21.10.2024
ЄУН 389/1926/24
Провадження №2/389/459/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
21 жовтня 2024 року Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді - Берднікової Г.В.,
за участю секретаря судового засідання Іваніни В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Знам`янка Кіровоградської області цивільну справу, в порядку загального позовного провадження, за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Знам`янський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про виключення відомостей про батька з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача - адвокат Солонько О.С., 04 червня 2024 року подав до суду вказану позовну заяву, в якій позивач просить виключити з актового запису №00145275789 від 10 січня 2024 року з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження, відомості про нього як батька дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вимоги обґрунтувані тим, що 15 червня 2016 року позивач ОСОБА_1 уклав шлюб з відповідачем ОСОБА_2 . Проте, на початку 2020 року, у зв`язку з погіршенням подружніх відносин, відповідач почала проживати окремо від позивача, а саме за місцем своєї реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 . З 01 січня 2021 року остання за місцем реєстрації вже не проживала та позивачу наразі не відоме її дійсне місце проживання. Після того, як позивач та відповідач почали проживати окремо, шлюбні взаємини між ними фактично припинилися, вони жодного разу не зустрічалися. На початку 2024 року ОСОБА_1 стало відомо, що у ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народилася дитина та в актовому записі про її народження він записаний батьком. Так як позивач не є біологічним батьком дитини, він вирішив звернутися до суду з даним позовом про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. Відповідач не повідомляла його, що народила дитину та вказала його батьком.
Позивач та його представник адвокат Солонько О.С. у судове засідання не з`явились, від останнього надійшла заява, в якій він позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить розгляд справи провести без його і позивача участі. Не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином в розумінні п.2 ч.7, п.п.3,4 ч.8 ст.128 ЦПК України, про причини неявки суду не повідомила, відзиву на позов не надала.
З огляду на зазначене, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, проти чого не заперечує у своїй заяві представник позивача. Ненадання відповідачем відзиву та доказів в обґрунтування своїх можливих заперечень проти позову, дає суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими позивачем, що відповідає положенням ч.1 ст.280 ЦПК України.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просив суд розглядати справу за його відсутності. Вказав, що державна реєстрація народження проведена відповіднодо ст.133 СК України. Також зазначив, що реєстрація народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведена Чугуївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, тож Знам`янський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) залучений до справи без потреби.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 , виданого повторно 21 травня 2024 року Знам`янським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), ОСОБА_1 та ОСОБА_4 з 15 червня 2016 року пербувають у зареєстрованому шлюбі. Шлюб зареєстровано у виконавчому комітеті Мошоринської сільської ради Знам`янського району Кіровоградської області 15 червня 2016 року за актовим записом №3 (а.с. 7).
Відповідно до довідок виданих Мошоринською сільською радою Знам`янського району Кіровоградської області від 09 липня 2019 року та Володимирівським старостинським округом Суботцівської сільської ради від 22 травня 2024 року позивач зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_2 (а.с. 6,8).
Згідно з довідкою Володимирівського старостинського округу Суботцівської сільської ради від 30 травня 2024 року та відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 05 червня 2024 року сформованої на запит суду відповідно до ч.8 ст.187 ЦПК України, відповідач зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 . Але з 01 січня 2021 року за місцем реєстрації не проживає, її нове місце проживання не відомо (а.с. 7,17).
З повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження виданого Знам`янським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (номер витягу 00045113402, дата формування 21 травня 2024 року) вбачається, що відповідач ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Чугуїв, Чугуївський район, Харківська область, народила сина ОСОБА_3 , батьком якого записаний позивач, актовий запис №08 від 10 січня 2024 року. Державна реєстрація народження дитини проведена Чугуївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції за заявою матері ОСОБА_2 . Підставою запису відомостей про батька у актовому записі №08 від 10 січня 2024 року про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є актовий запис про шлюб №03 від 15 червня 2016 року складений виконавчим комітетом Мошоринської сільської ради Знам`янського району Кіровоградської області. Державна реєстрація народження проведена відповідно до ст.133 Сімейного кодексу України (а.с.10-11).
У письмових поясненнях ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 кожний окремо пояснили, що проживають в селі Мошорине та знають мешканців с.Мошорине ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , які є чоловіком та дружиною. Їм відомо, що вони з початку 2020 року проживають окремо та не підтримують подружні відносини. З січня 2021 року ОСОБА_8 взагалі не проживає в селі Мошорине, а проживає в Чугуївському районі Харківської області, точне місце проживання її не відоме. В жовтні 2023 року ОСОБА_1 призвано до військової служби по мобілізації, та він проходить по теперішній час службу у Збройних силах України. В лютому 2024 року їм стало відомо, що в грудні 2023 року ОСОБА_9 народила дитину, а у свідоцтві про народження дитини батьком записаний ОСОБА_10 . Стверджують, що позивач не може бути біологічним батьком дитини, яку народила відповідач в грудні 2023 року, так як вони з 2021 року жодного разу не бачилися та не спілкувалися (а.с. 37,39,41).
Відповідно до ст.122 СК України, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.
За нормою ст.133 СК України, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік батьком дитини.
Згідно з ч.1 ст.136СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до ст.ст.122,124,126,127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього, як батька з актового запису про народження дитини.
Відповідно до ч.2 ст.136СК України у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Як роз`яснивПленум ВерховногоСуду Українив п.11постанови від15травня 2006року №3"Пропрактику застосуваннясудами окремихнорм Сімейногокодексу Українипри розглядісправ щодобатьківства,материнства тастягнення аліментів"судам слідураховувати,що відповіднодост.136СК оспорюваннябатьківства можливетільки післяреєстрації народженнядитини ідо досягненнянею повноліття,а вразі їїсмерті недопускається.Оспорити батьківствомають правоособа,яка записанабатьком дитинив Книзіреєстрації народжень(ст.136СК),-шляхом пред`явленняпозову провиключення відомостейпро неїяк батьказ актовогозапису пронародження дитини,а такожжінка,котра народиладитину вшлюбі (ст.138СК),-звернувшись ізпозовом провиключення ізцього записувідомостей проїї чоловікаяк батькадитини.Предметом доказуванняв такихсправах євідсутність кровногоспоріднення міжособою,записаною батьком,і дитиною.У разідоведеності цієїобставини судпостановляє рішенняпро виключенняоспорених відомостейз актовогозапису пронародження дитини.
Судово-генетична (молекулярно-генетична) експертиза у справі не призначалася і не проводилися, оскільки відповідач у судове засідання не з`явилася, її дійсне місце проживання разом з дитиною не встановлено. А для проведення експертизи потрібен біоматеріал двох осіб передбачуваного батька та дитини, відсутність матеріалів для аналізу ДНК унеможливлює проведення експертиз.
Згідно з вимогами ст.13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Виходячи з наведеного, враховуючи досліджені судом докази, суд визнає факт того, що позивач у справі не є біологічним батьком дитини зачатої та народженої під час перебування сторін у шлюбі та приходить до висновку, що заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги про виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За змістом ст.134 СК України, на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження.
Згідно з п.1.7 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Мінюсту України від 12 січня 2011 року № 96/5, зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.
У відповідності до положень ч.1ст.141ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню понесений ним документально підтверджений судовий збір в сумі 1211 грн 20 коп.
Керуючись ст.ст.2,4,12,13,81,89,141,223,259,263-265,274,280-282,284,354 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 , задовольнити.
Виключити відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , як про батька дитини, з актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеного 10 січня 2024 року Чугуївським відділомдержавної реєстраціїактів цивільногостану уЧугуївському районіХарківської областіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції за №08.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивачем на рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Позивач ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 (Суботцівська ОТГ).
Відповідач ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (Суботцівська ОТГ).
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122451111 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні