Справа № 297/1779/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
16 жовтня 2024 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Михайлишин В. М., за участю секретаря Балега Ю.О., представника позивача за довіреністю Вигулярного І.В., представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Орябко М.В, розглянувши в підготовчому засіданні цивільну справу за позовною заявою ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 про виселення,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Берегівського районного суду Закарпатської області знаходиться цивільна справа за позовною заявою ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 про виселення.
ДУ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ», яке розташоване за адресою: м. Київ, пров. Бабушкіна, 3, код ЄДРПОУ 25835792, звернулося до Берегівського районного суду Закарпатської області із позовною заявою до ОСОБА_1 , мешканця АДРЕСА_1 , про виселення з квартири АДРЕСА_1 , що належить державі в особі органу управління: Міністерства аграрної політики та продовольства України. Також, позивач просить стягнути з відповідача судові витрати.
Ухвалою Берегівського районного суду Закарпатської області від 22 серпня 2022 року було відкрито провадження у справі та призначено до підготовчого судового засідання.
Ухвалою Берегівського районного суду Закарпатської області від 27 вересня 2022 року зупинено провадження у справі за даною позовною заявою до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
03 червня 2024 року ухвалою Берегівського районного суду Закарпатської області відновлено провадження у справі у зв`язку з тим, що відповідач ОСОБА_1 звільнений з військової служби.
19 липня 2024 року до Берегівського районного суду Закарпатської області надійшла заява представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Орябко М.В. про залучення до участі у даній цивільній справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача орган опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області. Клопотання мотивоване тим, що у спірній квартирі разом із відповідачем проживають його дружина та двоє неповнолітніх дітей, одна з яких є інвалідом дитинства, тому залучення органу опіки та піклування є обов`язковим для вирішення даної цивільної справи по суті.
Представник позивача за довіреністю Вигулярного І.В. в підготовчому засіданні не заперечив щодо задоволення клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи та витребування висновку. Також, просив призначити справу до розгляд по суті.
Представник відповідача ОСОБА_1 адвокат Орябко М.В. в підготовчому засіданні підтримав клопотання про залучення до участі у справі третьої особи та витребування висновку щодо розв`язання спору. При цьому, просив призначити справу до розгляду по суті.
Відповідач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явився. Про місце, дату і час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення учасників справи та перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд:
1) оголошує склад суду, а також прізвища, імена та по батькові секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів;
2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;
3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;
4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;
5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;
6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;
8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;
9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;
10) вирішує заяви та клопотання учасників справи;
11) направляє судові доручення;
12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;
13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;
14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;
15) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті;
16) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання;
17) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат;
18) вирішує питання про колегіальний розгляд справи;
19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Згідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України, підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Так, згідно ч. 1 ст. 56 ЦК України встановлено, що органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Оскільки представником відповідача заявлено клопотання про залучення третьої особи органу опіки та піклування, оскільки вирішення даної цивільної справи впливатиме на права неповнолітніх дітей, суд приходить до висновку про необхідність залучення третьої особи органу опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області.
Згідно до ч. 5 ст. 19 СК України, орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Враховуючи, що предметом позову є вимога щодо виселення із спірної квартири, де проживають неповнолітні діти, суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача є обґрунтованим, тому органу опіки і піклування Берегівської міської ради, згідно до вимог ст. 19 СК України необхідно подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на наступне судове засідання.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Підстави для залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження в справі судом не встановлені.
Отже, у відповідності до вимог п. 16 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд встановив наступний порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті: вступне слово позивача, відповідача, третьої особи та їх представників (у разі їх явки), заслуховування їх позиції відносно позову, дослідження письмових доказів у справі.
Суд, здійснив необхідні дії для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті приходить до висновку, що справа підлягає призначенню до судового розгляду.
Керуючись ч. 1 ст. 56 ЦК України, ч. 4 та ч. 5 ст. 19 СК України, ч. 3 ст. 49, ч. 1 ст. 53 ст.ст. 260, 261 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Орябко М.В. про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача орган опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області в цивільній справі за позовною заявою ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 про виселення - задовольнити.
Залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача орган опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області до участі у цивільній справі за позовною заявою ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 про виселення.
Зобов`язати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача орган опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області, згідно до вимог ст. 19 СК України, подати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору.
Закрити підготовче засідання та призначити справу за позовною заявою ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ГРУНТІВ УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача орган опіки та піклування Берегівської міської ради Закарпатської області про виселення до розгляду по суті на 11:00 годин 19 листопада 2024 року в залі судових засідань в приміщенні Берегівського районного суду Закарпатської області за адресою: м. Берегове, вул. Бетлена, 3, Закарпатської області.
Про час, дату та місце судових засідань з розгляду справи по суті повідомити учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud0701/.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Віталій МИХАЙЛИШИН
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122451645 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення) |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
МИХАЙЛИШИН В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні