Ухвала
від 21.10.2024 по справі 542/1895/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишенняпозовної заяви без руху

21 жовтня 2024 року справа № 542/1895/24

провадження № 2/542/551/24

Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Кашуба М.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої доньки ОСОБА_2 до Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області, ОСОБА_3 про встановлення факту батьківства та визнання права власності на обов`язкову частку земельних ділянок,

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду із позовною заявою в інтересах малолітньої доньки ОСОБА_2 до Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області, ОСОБА_3 про встановлення факту батьківства та визнання права власності на обов`язкову частку земельних ділянок.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Однак, дослідившиматеріалисправи, вважаю, що позовназаявапідлягаєзалишенню без руху, оскільки вона подана без додержання вимог закону.

Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Встановлено, що до позовної заяви позивачкою не додано документів на підтвердження сплати судового збору, а також не зазначено підстав звільнення від сплати судового збору.

При цьому, суд не може врахувати надану до позовної заяви квитанцію№ 0.0.3604001484.1 від 22.04.2024 про сплату судового збору у розмірі 1211, 20 грн з таких підстав.

Згіднозістаттею 9 Закону України "Про судовийзбір" судовийзбірсплачується за місцемрозглядусправи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розглядузаяв (скарг) перевіряєзарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

На виконання вказаноїнорми закону реалізованоперевіркузарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (далі Казначейство України) та розробленофункціоналвідображенняпідтвердженьзарахування оплати судового збору. Даніщодопідтвердженнясплати судового зборунадходять до КП "Д-3" в автоматичному режимі. Під час надходження таких записіввиконується автоматичнепоєднання записів про сплату судового збору, які зазначаються в обліково-статистичних карткахіззаписами підтверджень про сплату судового збору, якінадійшли з Казначейства. Під час надходження з Казначейства підтверджень оплати судового збору, КП «Д-3» виконує в автоматичному режиміпоєднаннязаписів судового збору для фізичних та юридичних осіб з відповідними записамипідтверджень про їх сплату. В даномурежимівиконуєтьсяперевірка повного збігу наступних параметрів: РНОКПП (ЄДРПОУ) платника, сумисплаченого судового збору та дати документа (датиотримання документа Банком розпорядника).

Разом з тим, згідно з актом від 15 жовтня 2024 року, складеним секретарем суду, відповідно до даних автоматизованої системи документообігу суду, квитанцію про сплату судового збору № 0.0.3604001484.1 від 22.04.2024 було враховано раніше та приєднано до справи № 542/768/24 за заявою ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту родинних відносин.

Вказана обставина, унеможливлює здійснити поєднання квитанції про сплату судового збору з випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України по справі № 542/1895/24.

Звертаєтьсяувага позивачки на те, щоякіснапідготовкасправи до розгляду, спрямована в першу чергу на захистінтересів самих учасниківсправи.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, щопозовнузаяву подано без додержаннявимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягомп`ятиднів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишенняпозовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишенняпозовної заяви без рухузазначаютьсянедолікипозовної заяви, спосіб і строк їхусунення, який не можеперевищувати десяти днів з дня врученняухвали про залишенняпозовної заяви без руху.

За таких обставин, данупозовну заявуслідзалишити без руху та надатипозивачці строк для усуненнязазначенихнедоліків.

Судом при постановленніухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступностіправосуддя та справедливого судового розглядукожна держава-учасниця цієї Конвенціївправі встановлювати правила судовоїпроцедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістяких - не допуститисудовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішенняЄвропейського суду з прав людини у справах «Осман протиСполученогокоролівства» від 28.10.1998 року та «КрузпротиПольщі» від 19 червня 2001 року.

У вказанихРішенняхзазначено, що право на суд не є абсолютним. Вономоже бути підданеобмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребуєрегулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вказанівимоги суду не є порушенням права на справедливийсудовийзахист та не можутьвважатисяобмеженням права доступу до суду.

Керуючисьстаттями 175, 177, 185, 187 ЦПК України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Позовнузаяву ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої доньки ОСОБА_2 Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області, ОСОБА_3 про встановлення факту батьківства та визнання права власності на обов`язкову частку земельних ділянок залишити без руху.

Надати позивачці строк для усунення вищевказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отриманнякопії ухвали суду.

Роз`яснити, що в разіневиконанняухвали суду у встановлений строк, позовназаява буде вважатисянеподаною і повернута особі, яка її подала.

Копіюухвалинаправитипозивачці.

Ухвала набираєзаконноїсили з моменту їїпідписаннясуддею.

Ухвала не підлягаєоскарженнюокремовідрішення суду.

СуддяНовосанжарського районного суду

Полтавськоїобласті Кашуба М. І.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122459665
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —542/1895/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні