Рішення
від 22.10.2024 по справі 634/227/24
САХНОВЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 634/227/24

Провадження № 2/634/114/24

Категорія 67

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.10.2024 року

Сахновщинський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Зимовського О.С.,

за участі секретаря судових засідань Лісняк С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Сахновщина цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Красноградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Красноградському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька дитини, -

встановив:

У березні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Сахновщинського районного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Красноградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Красноградському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька дитини, в якій позивач просив виключити відомості про батьківство ОСОБА_1 з актового запису № 199 від 01.08.2019 року про народження ОСОБА_3 , складеного Красноградським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Красноградському районі Харківської області східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася ОСОБА_3 про що було зроблено 01.08.2019 року актовий запис № 199, батьком був записаний ОСОБА_1 , матір`ю ОСОБА_2 . В подальшому шлюб було розірвано, а у позивача виникли обґрунтовані сумніви щодо свого батьківства відносно ОСОБА_3 . Вказані обставини змушують позивача звернутися до суду з даним позовом.

В судове засідання позивач та його представник не з`явилися. Представником позивача подано заяву про розгляд справи за їх відсутності за наявними матеріалами справи.

Відповідач та її представник в судове засідання не з`явилися. Представником відповідача подано заяву, в якій просила провести розгляд справи за їх відсутності. В задоволенні позовних вимог просила відмовити за їх недоведеністю.

Представник третьої особи Красноградський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уКрасноградському районіХарківської областіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Дослідивши та проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно та всебічно з`ясованих обставин, на які учасники справи посилалися як на підставу своїх вимог, дійшов наступних висновків.

Як встановлено судом, згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , видане Красноградським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області 01.08.2019 року, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Красноград Харківської області, батьком якої записаний ОСОБА_1 , матір`ю ОСОБА_2 .

Ухвалою Сахновщинського районного суду Харківської області від 23.05.2024 року за клопотанням представника позивача призначено судову молекулярно-генетичну експертизу з метою встановлення чи є позивач біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , проведення якої доручено експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради.

Відповідно до висновку експерта №1389-МГ за результатами молекулярно-генетичної експертизи, встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , може бути біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , народженої громадянкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вірогідність того, що ОСОБА_1 , дійсно є біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . і це не є наслідком випадкового збігу генетичних ознак у спосіб, що не мають родинних зав`язків, за результатами даної експертизи складає не менше 99,999%.

Статтею 136 СК України визначено, що особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Відповідно до п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», оспорювання батьківства можливе тільки після реєстрації народження дитини і до досягнення нею повноліття, а в разі її смерті не допускається. Оспорити батьківство має право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, яка записана батьком, і дитиною. У разі доведення цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Пунктом 10 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України, при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що предметом доказування у справах про оспорювання батьківства відповідно до ст. 136 СК України є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведення цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Згідно частин 1-3 статті 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог та на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтею 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1, 6 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ЦПК України. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч.2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Таким чином, аналізуючи вищевикладене, дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, беручи до уваги, що за результатами молекулярно-генетичної експертизи, встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , може бути біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , народженої громадянкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вірогідність того, що ОСОБА_1 , дійсно є біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . і це не є наслідком випадкового збігу генетичних ознак у спосіб, що не мають родинних зав`язків, за результатами даної експертизи складає не менше 99,999%., а інших доказів на спростування вказаного висновку позивачем не було надано.

На підставі викладеного суд приходить висновку, що позивачем не було доведено про відсутність кровного споріднення між ним та дитиною, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Згідно ч.1, 2 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки в задоволенні позову відмовлено, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 136 СК України, ст. 4, 13, 19, 76-81, 141, ст.263-265 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа:Красноградський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уКрасноградському районіХарківської областіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції провиключення зактового записупро народженнядитини відомостейпро батькадитини відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя:

СудСахновщинський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122463928
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —634/227/24

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні