Ухвала
від 21.10.2024 по справі 229/5737/24
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номер провадження 2/229/1909/2024

ЄУН 229/5737/24

У Х В А Л А

Іменем України

21 жовтня 2024 р.

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Погрібна Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа виконавчий комітет Богданівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, про позбавлення батьківських прав,

встановив:

в провадженні суду знаходиться дійсна цивільна справа.

З матеріалів справи вбачається зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначено як: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог ЦПК України суддя звернувся до Міністерства соціальноїполітики України щодо надання інформація відносно ОСОБА_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Як вбачається з листа Міністерства соціальної політики України, з 22.07.2022 р. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований, як внутрішньо переміщена особа, за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до вимогч. 1 ст. 27 ЦПК Українипозови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у вставленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Стаття 28 ЦПКне передбачає альтернативної підсудності для позову про позбавлення батьківських прав, тому територіальна юрисдикція позову про позбавленнябатьківських праввизначається за загальним правилом застаттею 27 ЦПК- за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Для випадків, коли невідоме зареєстроване місце проживання відповідача, то для цього закон встановлює певні правила (ч.9, ч.10 ст.28, ст.29 ЦПК). Інших випадків зміни територіальної підсудності, тобто інших підстав для недотримання та відступу від загального правила, встановленоюстаттею 27 ЦПК України- процесуальний закон не передбачає. Таким чином, у будь-якому випадку територіальна підсудність справи за позовом про визнання батьківства не може бути визначена за місцем проживання позивача. (Жодна з норм параграфу 3глави 2 ЦПКтакого не передбачає).

Таким чином, приписи ст.27та ст.28 ЦПКне дають підстав для визначення територіальної підсудності позову про позбавленнябатьківських правданому суду як суду за місцем проживання позивача.

З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 ,яка є позивачем у справі, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .

При цьому, відповідач ОСОБА_3 фактично проживає в АДРЕСА_4 .

Таким чином, відповідач, який є особою, зареєстрованою у встановленому законом порядку за місцем свого перебування в селищі Липівка Стрийського району Львівської області, має право за зареєстрованою адресою отримувати судові повістки, копії документів, брати участь у судових засіданнях та інше, тобто реалізовувати принцип безперешкодного доступу до правосуддя, який визнається міжнародним співтовариством як фундаментальний згідно з Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод (п. 1 ст. 6) та Міжнародним пактом про громадянські і політичні права (п. 1 ст. 14 ).

У відповідності до вимог п. 1ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справаналежить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи, що позивач зареєстрована та фактично проживає в Дніпропетровській області, останнє відоме місце проживання відповідача ОСОБА_3 АДРЕСА_4 , вважаю необхідним передати справу на розгляд до Миколаївського районного суду Львівської області.

Відповідно до ч. 1ст. 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.27, 31, 260,261,354 ЦПК України, суддя -

ухвалив:

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа виконавчий комітет Богданівської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, про позбавлення батьківських прав передати на розгляд за підсудністю до Миколаївського районного суду Львівської області (вулиця Івана Мазепи, 29 м. Миколаїв Львівська область 81600).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити сторонам.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.М. Погрібна

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122465474
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —229/5737/24

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Головатий А. П.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Погрібна Н. М.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Погрібна Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні