Ухвала
від 21.10.2024 по справі 904/4489/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21.10.2024м. ДніпроСправа № 904/4489/24

Суддя Скриннікова Н.С. , розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛАКС-ПЛЮС», м. Запоріжжя (код ЄДРПОУ 37255918) до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ», м. Павлоград (код ЄДРПОУ 00178353) про стягнення коштів за договорами поставки в сумі 937494, 75 грн.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАЛАКС-ПЛЮС» до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» про стягнення коштів за договорами поставки суми заборгованості в розмірі 683 385, 49 грн., суми інфляційних втрат в розмірі 203 244, 09 грн., суми 3% річних в розмірі 50 865, 17 грн., а всього 937 494, 75 грн. та судових витрат по сплаті судового збору і на професійну правничу допомогу.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Позовна заяву подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Щодо форми та змісту позовної заяви.

Відповідно до частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Подана до суду позовна заява прошита нитками. На зворотній стороні останнього аркуша міститься наліпка із написом: «прошито та пронумеровано на 9 арк. Згідно з оригіналом. директор ОСОБА_1 »

Отже судом встановлено, що до суду подано копію позовної заяви.

Заразом законом не передбачено право позивача подавати до суду завірену копію позовної заяви. Між тим, з метою недопущення надлишкового формалізму і без застосування процедури повернення позову без розгляду через невідповідність вимогам статті 162 ГПК України, суд встановив позивачу обов`язок подати оригінал позову. Відтак, позивач має подати до суду оригінал позовної заяви.

Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

За даними позовної заяви найменування відповідача заначено у скороченому варіанті найменування, а саме: ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ».

Позивач має зазначити у позовній заяві повне найменування відповідача.

Щодо додатків до позову.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

В порушення вимог п.1 ч.1 ст. 164 та ч.1 ст. 172 ГПК України позивач не додав до позовної заяви документи які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів. Копія накладної № 6908901518134 приклеєна до останнього аркуша позовної заяви не є документом, що підтверджує виконання позивачем вказаних вимог.

З огляду на вказане, позивач має надіслати учасникам справи копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення та подати до суду документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів, а саме: опис вкладення з оригіналом печатки поштового відділення та підписами осіб який передав на відправку та прийняв поштове відправлення, оригінал накладної, оригінал фіскального чеку, що підтверджує оплату за надсилання документів відповідачу. При цьому суд звертає увагу позивача на те, що позовна заява має бути копією заяви, яку позивач в подальшому буде надсилати до суду, тобто із виправленими недоліками.

Щодо особи, яка підписала позов

За правилами частини 5 статті 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

За даними позовної заяви її підписано виконавчим директором ОСОБА_2 , на зворотній стороні останнього аркуша міститься напис «Директор ОСОБА_1 », який завірив копію позовної заяви. До позовної заяви додано копію наказу № 2-02/14 від 03.02.2014 року «Про прийняття на роботу». Зі змісту наказу вбачається, що директор ОСОБА_1 прийняв на роботу ОСОБА_1 з 03.02.2014 року на посаду директора.

За даними відповіді № 852433 від 17.10.2024 року з єдиного державного реєстру юридичних осіб ОСОБА_1 має статус керівника, однак документ (відповідь) не містить відомостей про виконавчого директора або директора.

До позову не додано інших документів, які дозволили б встановити, що виконавчий директор на ім`я ОСОБА_3 , як особа, яка підписала позовну заяву, та директор на ім`я ОСОБА_3 , як особа, яка завірила позовну заяву та докази, мають право підпису.

Суд звертає увагу позивача, що на підставі пункту 1 частини 5 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

З огляду на вказане, позивач має надати докази, що особа, яка підписала позовну заяву - виконавчий директор ТОВ «ГАЛАКС-ПЛЮС» ОСОБА_3 має право підпису і діє без довіреності.

Щодо доказів та доказування.

За приписами пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Суд роз`яснює заявнику, відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Відтак докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, а суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на викладене, позивачу потрібно самостійно вирішити якими саме доказами обґрунтовуються його вимоги у відповідності до вимог пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України та подати такі докази суду.

Суд роз`яснює заявнику, що подання до суду додаткових доказів здійснюється в порядку, визначеному господарським процесуальним кодексом України з урахуванням вимог пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч. 1, 2, ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Судом встановлено, що докази прошито ниткою. На останньому аркуші міститься наліпка із написом «Прошито та пронумеровано на 120 арк. Згідно з оригіналом. Директор ОСОБА_1 .

Проте, докази містять 119 аркушів, що підтверджується вчиненим написом на останньому аркуші « 119», на внутрішній стороні міститься напис 120, і декілька сторінок доказів не пронумеровано. Крім того належно засвідчені копії документів мають відповідати дійсним оригіналам, а також мають бути належної якості.

Суд встановив, що зі всієї групи доказів, лише податкові накладні та квитанції про реєстрацію податкової накладної виготовлено у належній якості, всі інші копії доказів (груп доказів) містять нечіткі дані про підписантів цих документів, ознаки зміненого змісту документів або такі копії зміст доказів на яких встановити неможливо (такі як специфікація від 08.01.20..року, товаро-транспортна накладна від грудня 2021 року, відомості про вантаж, тощо) і докази належним чином не засвідчено, що є порушенням вимог частин 1 та 2 статті 91 ГПК України. Відтак позивачу потрібно подати до суду належним чином засвідчені копії доказів та належної якості.

Згідно з положеннями частин 2-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За даними позову позивач має електронний кабінет в системі електронного суду.

Відповідно до частини 7 статті 6 ГПК України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Суд звертає увагу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Суд роз`яснює, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2.Позивачу протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- подати до суду оригінал позовної;

- зазначити у позовній заяві повне найменування відповідача;

- надіслати відповідачу копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення;

- подати до суду документи, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;

- надати докази, що особа, яка підписала позовну заяву № 10/07/2 - виконавчий директор ТОВ «ГАЛАКС-ПЛЮС» Первілов Олександр має право підпису і діє без довіреності;

- подати до суду належним чином засвідчені копії доказів та належної якості.

- подати до суду документи, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;

3.Роз`яснити Позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Н.С. Скриннікова

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122467429
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/4489/24

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 29.11.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні