Ухвала
від 16.10.2024 по справі 914/1852/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

16.10.2024 р. Справа № 914/1852/24

Суддя Господарського суду Львівської області Гоменюк З.П., за участі секретаря судового засідання Мельник Б.І., розглянувши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1 , м. Львів

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», м. Львів

про скасування рішення загальних зборів ТзОВ «Ярмарок» з третього питання порядку денного загальних зборів учасників ТзОВ «Ярмарок» у новій редакції та визнання недійсним Статуту ТзОВ «Ярмарок» у новій редакції.

за участю представників:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» про скасування рішення загальних зборів ТзОВ «Ярмарок» з третього питання порядку денного загальних зборів учасників ТзОВ «Ярмарок» у новій редакції та визнання недійсним Статуту ТзОВ «Ярмарок» у новій редакції.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.07.2024, справу №914/1852/24 передано на розгляд судді Гоменюк З.П..

Одночасно із позовом представник позивача - адвокат Шегинський Роман Андрійович подав до суду заяву про забезпечення позову (вх.№2824/24 від 25.07.2024), в якій заявник просить:

- заборони Товариству з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» (місцезнаходження: 79052, м. Львів, вул. Широка, буд. 65а, ідентифікаційний код 23885231) та уповноваженим ним особам вчиняти дії, спрямовані на державну реєстрацію змін до відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі, але не виключно, змін щодо керівника та фізичних осіб, які мають право вчиняти дії від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» без довіреності, у тому числі підписувати договори (підписантів), змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», державну реєстрацію переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту, з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа, рішення про виділ, злиття, перетворення, поділ, рішення про припинення юридичної особи, державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, перетворення, поділу, державну реєстрацію змін, пов`язаних із зміною складу засновників (учасників), зміною розміру статутного капіталу, зміною розподілу часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», зміною розміру частки позивача у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», зміною місцезнаходження, найменування, видів діяльності, а також, інші реєстраційні дії щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» на підставі будь-яких інших рішень загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок»;

- заборони Державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Львівської міської ради та будь-яким іншим Державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (особам, які перебувають у трудових відносинах з суб`єктом державної реєстрації, нотаріусам), які вправі вчиняти відповідно до чинного законодавства України, реєстраційні дії щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» проводити державну реєстрацію змін до відомостей про Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в тому числі, але не виключно, змін щодо керівника та фізичних осіб, які мають право вчиняти дії від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» без довіреності, у тому числі підписувати договори (підписантів), змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», рішення про виділ, злиття, перетворення, поділ, рішення про припинення юридичної особи, державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, перетворення, поділу, державну реєстрацію змін, пов`язаних із зміною складу засновників (учасників), зміною розміру статутного капіталу, зміною розподілу часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», зміною розміру частки позивача у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок», зміною місцезнаходження, найменування, видів діяльності, а також, вчиняти інші реєстраційні дії щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярмарок» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Ухвалою від 29.07.2024 суд відмовив у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі №914/1852/24 (вх.№2824/24 від 25.07.2024).

Ухвалою суду від 30.07.2024 відкрито провадження у даній справі за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов та призначено підготовче засідання на 11.09.2024.

02.08.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 02.08.2024) від представника відповідача надійшла заява про вступ у справу (вх.№19438/24).

12.08.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 09.08.2024) від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№19960/24).

12.08.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 09.08.2024) від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№19966/24).

11.09.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 11.09.2024) від представника відповідача надійшло клопотання про долучення доказів (вх.№22195/24).

11.09.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 11.09.2024) від представника позивача надійшла відповідь на відзив (вх.№22199/24).

У підготовчому засіданні 11.09.2024 оголошено перерву до 16.10.2024.

15.10.2024 через загальний відділ діловодства суду представником позивача подано заяву про зміну предмету позову (вх.№3821/24).

16.10.2024 через систему «Електронний суд» (документ сформовано 16.10.2024) від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення (вх.№25078/24).

У підготовче засідання 16.10.2024 позивач не з`явився, явку повноважного представника до суду не забезпечив. Додаткових заяв, клопотань, окрім тих, що містяться у матеріалах справи, до суду не скерував.

У підготовче засідання 16.10.2024 відповідач не з`явився, явку повноважного представника до суду не забезпечив. Додаткових заяв, клопотань, окрім тих, що містяться у матеріалах справи, до суду не скерував.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.

У судовому засіданні 16.10.2024 суд розглянув клопотання відповідача від 11.09.2024 за вх.№22195/24 про долучення до матеріалів справи №914/1852/24 доказів та повідомляє наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Зі змісту ст. 80 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що учасники справи повинні подавати докази до суду разом із поданням заяв по суті (позову, відзиву на позов, письмових пояснень) або у строк, встановлений судом для їх подання. Водночас процесуальний закон також надає можливість особі подати докази поза межами встановленого законом або судом строку, але тільки за умови, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у зазначений строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно з приписами ч. 6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, до відзиву додаються:

1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;

2) документи, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі (ч. 8 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

З матеріалів справи вбачається, що представник відповідача 09.08.2024 через систему «Електронний суд» скерувала відзив на позовну заяву, у якому не зазначила про докази, які не можуть бути подані разом з відзивом.

Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом (ст. 113 Господарського процесуального кодексу України).

Частинами 4, 5 статті 119 Господарського кодексу України врегулювано, що одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

У відповідності до ч. 1 ст.118 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Таким чином, зважаючи на те, що представник відповідача, скерувавши на адресу суду клопотання про долучення доказів (вх.№22195/24 від 11.09.2024) не обґрунтувала жодним чином поважності притичин пропуску встановленого законом строку на звернення до суду з такими доказами, не долучила клопотання про поновлення відповідного строку, передбаченого приписами ч. 3 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення без розгляду клопотання відповідача за вх.№22195/24 від 11.09.2024 про долучення доказів, які містяться у додатках до цього клопотання.

Частиною 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є:остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

За приписами ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Положеннями ч. 2 ст. 232 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Суд, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, а також для виконання усіх завдань підготовчого провадження, з метою повного та всебічного дослідження зазначених документів, враховуючи клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, дійшов висновку про необхідність продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Керуючись статтями 2, 42, 80, 113, 118, 177, 181, 182, 183, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника відповідача за вх.№22195/24 від 11.09.2024 про долучення доказів до матеріалів справи №914/1852/24 - залишити без розгляду.

2. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

3. Відкласти підготовче засідання на 13.11.24 о 14:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №13 (-1 поверх).

4. Відкласти вирішення питання про прийняття заяви ОСОБА_1 за вх.№3821/24 від 15.10.2024 про зміну предмету позову.

5. Визнати явку представників учасників справи у судове засідання необов`язковою.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

У судовому засіданні 16.10.2024 підписано вступну та резолютивну частини ухвали. Повний текст ухвали складено 21.10.2024.

Суддя Гоменюк З.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122469162
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них

Судовий реєстр по справі —914/1852/24

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні