Ухвала
від 21.10.2024 по справі 914/2397/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

21.10.2024 р., м.Львів, вул.Личаківська,128 Справа № 914/2397/24

Господарський суд Львівської області в складі судді Бортник О.Ю., розглянувши матеріали за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-польська правнича спілка «ЛЕКСІЯ КОНСАЛТ», м.Львів,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Капінг Констракшн с.р.о.», м.Пряшів, Словацька Республіка,

в особі представництва під назвою «Представництво «КАПІНГ КОНСТРАКШН с.р.о.», м.Львів,

про стягнення заборгованості в сумі 488272грн.

Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько-польська правнича спілка «ЛЕКСІЯ КОНСАЛТ», м.Львів, звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Капінг Констракшн с.р.о.», м.Пряшів, Словацька республіка в особі представництва під назвою «Представництво «КАПІНГ КОНСТРАКШН с.р.о.», м.Львів, заборгованості в сумі 488272грн.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 07.10.2024р. позовну заяву позивача залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме: 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

14.10.2024р. від позивача, на виконання вимог ухвали суду, надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

Суд, ознайомившись зі змістом позовної заяви та долучених до неї матеріалів, встановив, що подані матеріали відповідають вимогам господарського процесуального законодавства, а позовна заява - підлягає прийняттю до розгляду судом. Господарське судочинство у справі здійснювати за правилами, передбаченими ГПК України, у порядку загального позовного провадження відповідно до п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 ГПК України.

Як вбачається з долучених до позовної заяви доказів, відповідач є іноземним суб`єктом господарювання.

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з статтею 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Словацької республіки регулюється Конвенцією «Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах» від 15.11.1965 р., до якої Україна приєдналася 19.10.2000 р., прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах».

Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Згідно зі статтею 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).

Відповідно до частини 2 пункту b) статті 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Відповідно до абзаців 3, 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 із змінами, документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.

Словацька Республіка є підписантом Конвенції. Отже розгляд даної справи про розгляд справи відповідача слід повідомити в порядку, передбаченому Конвенцією. Судові документи підлягають надісланню до Центрального органу відповідної запитуваної Держави - Словацької республіки (Ministry of Justice of the Slovak Republic (Department of Private International Law), address: Racianska 71, 813 11 Bratislava, Slovakia) для їх подальшого вручення відповідачу.

Ухвалою суду про залишення позовної заяви без руху позивача, зокрема зобов`язано подати суду докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення. На виконання вимог ухвали суду позивачем подано суду відповідні докази. Однак з поданої позивачем квитанції вбачається, що згадані вище документи надіслані KAPING S.R.O., тоді як відповідачем у справі є Товариство з обмеженою відповідальністю «Капінг Констракшн с.р.о.».

Відповідно до ч.9 ст.80 ГПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

За таких обставин, та з урахуванням приписів ч.9 ст. 80 ГПК України, для належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду даної справи йому необхідно вручити копію позовної заяви, заяви про виконання ухвали суду від 11.10.2024р., фільтрованих виписок за період з 09.01.2020 по 09.10.2024р. та за період з 01.01.2020 по 09.10.2024р., претензії № 01 від 10.01.2024р. та текст цієї ухвали з перекладом зазначених документів на словацьку мову, через Центральний орган запитуваної Держави.

Відповідно до вимог ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про доцільність зупинення провадження у справі.

Керуючись ч. 3 ст. 12, 120, 176, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 19.05.25 на 10:10 год.

Підготовче засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: Україна, 79014, м.Львів, вул.Личаківська,128, зал судових засідань №8.

4.Провадження у справі зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про вручення виклику до суду чи інших документів.

5.Зобов`язати позивача в строк до 12.11.2024р. надати суду три примірники нотаріально засвідченого перекладу на словацьку мову позовної заяви від 28.09.2024р., заяви про виконання ухвали суду від 11.10.2024р., фільтрованих виписок за період з 09.01.2020 по 09.10.2024р. та за період з 01.01.2020 по 09.10.2024р., претензії № 01 від 10.01.2024р., ухвали про відкриття провадження у справі № 914/2397/24 від 21.10.2024р., прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів, підтвердження про вручення документа.

Позивачу в строк до 12.11.2024р. подати суду докази надіслання відповідачу претензії № 01 від 10.01.2024р.

6.Надіслати вищевказані документи до Центрального органу запитуваної Держави Словацької республіки: Ministry of Justice of the Slovak Republic (Department of Private International Law), address: Racianska 71, 813 11 Bratislava, Slovakia для їх подальшого вручення відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю «Капінг Констракшн с.р.о.» за адресою місцезнаходження: 08001, Словацька республіка, місто Пряшів, вул. Будовательска,50.

7.Позивачу надати в підготовче засідання оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду).

8. Запропонувати позивачу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання відзиву відповідача на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив в порядку, встановленому ст. 166 Господарського процесуального кодексу Україниз доказами, що підтверджують обставини, викладені в відповіді на відзив, та докази направлення цього документу відповідачу.

9.Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: відзив на позов в порядку, встановленому ст. 165 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в ньому, та докази направлення відзиву позивачу; документи на підтвердження свого правового статусу, станом на день подання відзиву до суду.

Звернути увагу відповідача на те, що відповідно до п.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

10.Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статті 167 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в них, та докази направлення відповіді на відзив позивачу.

11. Заяви, клопотання, відзив і заперечення подавати тільки в письмовій формі.

12. Викликати позивача у підготовче засідання.

13. Веб-адреса сторінка суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

14.Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст.235 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Бортник О.Ю.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122469178
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —914/2397/24

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Бортник О.Ю.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Бортник О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні