ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
попереднє засідання
"21" жовтня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/5195/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохорова С.А.
секретар судового засідання Кончаренко В.Ю.
за участю:
ініціюючого кредитора - не з`явився
боржника - не з`явився
розпорядник майна боржника - не з`явився
ГУ ДПС у Харківській області - не з`явився
розглянувши матеріали справи
за заявою ОСОБА_1 до Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі", посилаючись на те, що боржник має заборгованість перед кредитором на загальну суму 172 800,00 грн, строк сплати якої настав.
Ухвалою суду від 13.12.2023 прийнято заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду, підготовче засідання по справі призначено на 17.01.2024 р. та було перенесено на 22.01.2024.
Ухвалою суду від 22.01.2024 :
відкрито провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі", код ЄДРПОУ 42051288, юридична адреса: 61204, м. Харків, пр. Перемоги, буд. 55Е,
визнано вимоги ініціюючого кредитора - фізичної особи ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі" на суму 172 800,00 грн.
введено з 22.01.2024 мораторій на задоволення вимог кредиторів,
введено процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі" (код ЄДРПОУ 42051288) строком на 170 календарних днів.
призначено розпорядником майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі" (код ЄДРПОУ 42051288) арбітражного керуючого Родзинського Анатолія Анатолійовича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 604 від 19.03.2013, з яким заявником укладено договір від 21.08.2023 № 0923/05 про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство до її закриття.
3.01.2024 судом було оприлюднено у встановленому законом порядку повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпромторг технолоджі" (код ЄДРПОУ 42051288).
22.02.2024 до суду надійшла заяву Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України вх. №4962 від 22.02.2024 з грошовими вимогами до боржника в якій заявник просить суд визнати грошові вимоги в розмірі 4 222,46 грн заборгованості перед бюджетом (що складається з 3 960,04 грн штрафних санкцій та 262,42 грн пені), а також 6 056,00 грн судового збору.
Розпорядником майна грошові вимоги ГУ ДПС у Харківській області визнані у повному обсязі, відповідно до повідомлення (вх. № 11758 від 03.05.2024), в якому він просив суд, розглядати заяву про грошові вимоги до боржника за його відсутності.
Ухвалою суду від 06.05.2024 було задоволено заяву Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України вх. №4962 від 22.02.2024 та визнано грошові вимоги до боржника.
Інших заяв з вимогами до боржника станом на 21.10.2024 не надійшло.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого ч. 1 ст. 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Згідно ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду.
Згідно ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна боржника організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів.
Суд призначає підсумкове засідання, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Як вбачається з матеріалів справи, провадження у справі №922/836/24 було відкрито ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.05.2024 та введено цією ухвалою процедуру розпорядження майном боржника.
Згідно ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Таким чином, строк процедури розпорядження майном спливає 10.07.2024.
При цьому, суд приймає до уваги, що Указом Президента України Про введення воєнного стану в Україні №64/2022 від 24.02.2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, який триває на теперішній час.
Відповідно до ст.10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", повноваження судів не можуть бути припинені.
Статтею 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" передбачено, що правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
Згідно з рекомендаціями Верховного Суду від 04.03.2022 щодо особливостей здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, процесуальні строки, зокрема, проведення підготовчого провадження, розгляду справи по суті в умовах воєнного чи надзвичайного стану, визначено як розумні.
Суд зазначає, що поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Відповідно до положень п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Також, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
Враховуючи приписи статті 3 Конституції України, зважаючи на наявність активних військових дій та загрози небезпеки на території України, у тому числі в м. Харкові та Харківській області, а також особливого (дистанційного) режиму роботи господарського суду, обмеження доступу та відвідування працівниками та суддями будівлі господарського суду з міркувань безпеки, та постійними повітряними тривогами, підготовче засідання у справі проведено судом у межах розумного строку в розумінні положеньГосподарського процесуального кодексу України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно абз. 5 п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Суд зазначає, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішуються судом залежно від конкретних обставин справи.
Враховуючи мету процедури розпорядження майном, а також необхідність після затвердження реєстру вимог кредиторів скликати збори кредиторів, сформувати комітет кредиторів, обрати голову комітету кредиторів, прийняти рішення про перехід в наступну процедуру, подати відповідні документи до суду, призначити підсумкове судове засідання, вбачається за необхідне продовжити строк процедури розпорядження майном боржника.
У зв`язку з наявними обставинами, що перешкоджають вирішенню всіх покладених завдань в процедурі розпорядження майном боржника, суд вважає за можливе продовжити строки процедури розпорядження майном боржника до 21.12.2024.
У зв`язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне продовжити строки процедури розпорядження майном боржника до 21.12.2024.
Враховуючи викладене та керуючись статтями ст. ст. 2, 44, 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, абз. 5 п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 13, 14, 73, 74, 76, 86, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Завершити попереднє судове засідання у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальнісью "УКРПРОМТОРГ ТЕХНОЛОДЖІ" (код ЄДРПОУ 42051288).
До реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальнісью "УКРПРОМТОРГ ТЕХНОЛОДЖІ" підлягають включенню визнані судом вимоги, а саме:
- вимоги ініціюючого кредитора - фізичної особи ОСОБА_1 на суму 172 800,00 грн;
- вимоги Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до боржника в загальному розмірі 10 278,46 грн, з яких 4 222,46 грн заборгованості та 6 056,00 грн судового збору збір за подачу заяви з грошовими вимогами.
Зобов`язати розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду.
Зобов`язати розпорядника майна провести інвентаризацію активів боржника, здійснити фінансовий аналіз, а також в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення. Докази надати суду.
Зобов`язати розпорядника майна у 5-ти денний строк після проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів подати протоколи до справи про банкрутство.
Призначити проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 01.11.2024 року.
Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника до 21.12.2024.
Призначити підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанова про визнання його банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвала про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на "18" листопада 2024 р. на 12:00 годину.
Підсумкове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд, 1-й поверх, зал № 110.
Ухвалу направити розпоряднику майна, боржнику, кредиторам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 21.10.2024.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Ухвалу підписано - 21.10.2024
Суддя Прохоров С.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122469687 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Прохоров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні