ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
м. Чернівці
21 жовтня 2024 року Справа № 926/2565/24
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Швеця М.В., розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС КАРГО ЕКСПЕДИЦІЯ" Єренко Д.В. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. № 2679) у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС КАРГО ЕКСПЕДИЦІЯ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЛАК"
про стягнення заборгованості в сумі 20800 грн
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю " ТРАНС КАРГО ЕКСПЕДИЦІЯ" звернулось до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЛАК" про стягнення заборгованості в сумі 20800 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що між сторонами 19.06.2024 року укладено Заявку на перевезення вантажу. Відповідно до вказаної заявки позивач зобов`язався перевезти вантаж відповідача за маршрутом Глибока Гостомель. Відповідно до вказаної заявки вартість перевезення склала 20800 гривень. Вищевказана заявка була узгоджена та підписана сторонами. Позивач у повному обсязі виконав покладені на нього обов`язки, що підтверджуються ТТН 278 від 20.06.2024 року. Крім того на підтвердження виконання позивачем взятих на себе обов`язків між сторонами було підписано акт виконаних робіт № 985 від 21.06.2024 року. Проте відповідач так і не сплатив вартість послуг за перевезення в сумі 20800 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.10.2024 року позовну заяву передано на розгляд судді Швецю М.В.
Ухвалою суду від 10.10.2024 року відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження судове засідання з розгляду справи по суті призначено на 24.10.2024 року о 12:00 год.
21.10.2024 року через систему "Електронний суд" від представника позивача Єренко Д.В. надійшла заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. № 2679).
Суд, розглянувши клопотання (вх. № 2679) зазначає наступне.
Відповідно до пункту 6 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно з статтею 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцій поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Як визначено частиною 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС). Так, окремі підсистеми ЄСІТС, зокрема, підсистема відеоконференцзв`язку, офіційно почали функціонувати з 05.10.2021.
Відповідно п. 45 Розділу 3 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (п. 49 Розділу 3 Положення).
При цьому, суд звертає увагу сторін на наступне. Відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно частини 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Враховуючи наявність у Господарському суді Чернівецької області відповідної технічної можливості, з метою дотримання прав усіх учасників справи, в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України та з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й забезпечення своєчасного розгляду господарської справи в розумні строки, суд дійшов висновку про задоволення заяви вх. № 2679 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС КАРГО ЕКСПЕДИЦІЯ" Єренко Д.В. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. № 2679) - задовольнити.
2. Проводити судові засідання по справі № 926/2565/24 у режимі відеоконференції з представником позивача Єренко Д.В. поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (https://vkz.court.gov.ua/site/login).
Роз`яснити учаснику відеоконференції, що для участі в судовому засіданні йому необхідно:
- зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
- очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні.
Ухвала набрала чинності 21.10.2024 року та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суддя М.В. Швець
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122470871 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Швець Микола Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні