Ухвала
від 22.10.2024 по справі 280/9731/24
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

22 жовтня 2024 року Справа № 280/9731/24 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ в собі Вільнянського відділу (ЄДРПОУ 37834773, вул. Незалежної України. 90, м. Запоріжжя. 69005) про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

18 жовтня 2024 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ в собі Вільнянського відділу (далі відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним відмову УДМС у Запорізькій області Вільнянськнй районний відділ Код СДРПОУ: 37834773 у розробці та видачі «паспорта-книжечки» ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- задовольнити позивні вимоги ОСОБА_1 та зобов`язати УДМС у Запорізькій області Вільнянськнй районний відділ Код ЄДРПОУ: 37834773 - розробити та видати на ім`я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 «паспорт-книжечку» зразка 1994 року в зв`язку з закінченням строку дії ID-картки, також з причин її пошкодженням та не придатності для використання. На підставі неправомірності дій працівників ДМС, та фактичного обману;

- за можливості вчинити певні дії заборонити УДМС у Запорізькій області Вільнянський районний відділ збір біометрії тіла, обробку цифровізаційними системами, що оцифровують та біометризують Людину;

- за можливості зобов`язати вчинити певні дії УДМС у Запорізькій області - на підставі постанови КМУ від 26 листопада 2014 року № 669 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 1 8 серпня 2017 року № 628) знищити, та видалити будь-яку біометричну інформацію про позивача, відповідно до (пункту 9) надати акт про знищення та видалення електронно-цифрової інформації та біометрії про позивача з усіх існуючих реєстрів. (Згідно НАКАЗУ МВС від 25.03.2015 № 323 Зареєстровано Мінюстом від 10 квітня 2015 року за № 403/26848);

- за можливості наголосити в мотиваційній частині, що форма паспорта повинна чітко відповідати опису в Законі ЗАТВЕРДЖЕНОГО Постановою Верховної Ради України 26 червня 1992 року № 2503-Х1І про його оформлення та вказаного додатку;

- стягнути на мою користь «судовий сбір» з відповідача (УДМС у Запорізькій області Вільнянський районний відділ в розмірі 1 212,00 грн., та «правничу допомогу при написанні та складанні позовних вимог» в розмірі 5 500,00 грн).;

- наголосити, та вказати, що за чітким рішенням Верховного Суду справи № 806/3265/17 (Пз/9901/2/1 8), що посилатися ДМС на постанову КМУ від 25 березня 2015 року № 302, є неприпустимим й незаконним оскільки в Наказі МВС № 456 відсутні законодавчі норми які б змушували постійно мати рішення суду для отримання певного документу.

Згідно пунктів 1 та 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначаються: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так, всупереч вимог статті 160 КАС України у позовній заяві відсутня інформація щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) позивача або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України. Також, відсутня інформація щодо наявності або відсутності у позивача електронного кабінету та адреси електронної пошти.

Окрім того, відповідно по положень частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Так, у прохальній частині позову позивач, зокрема, просить суд заборонити УДМС у Запорізькій області Вільнянського відділу збір біометрії тіла, обробку цифровізаційними системами, що оцифровують та біометризують Людину.

Тобто позивачем обрано спосіб захисту шляхом заборони відповідачу вчиняти певні дії у відношенні позивача, який відсутній у переліку способів захисту прав осіб, визначених частиною 1 статті 5 КАС України.

Суд акцентує увагу позивача на тому, що заборона відповідачу вчиняти певні дії, що стосується предмета спору з урахуванням положень статті 151 КАС України є одним із видів забезпечення, який вживається судом у випадках, встановлених статтею 150 КАС України. При цьому, вимоги щодо змісту та форми заяви про забезпечення позову встановлені статтею 152 КАС України.

З вищевикладеного вбачається, у випадку необхідності забезпечення позову особа звертається до суду із окремою заявою, зміст та форма якої відповідає вимогам статті 152 КАС України.

Таким чином, з метою усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати до суду уточнену позовну заяву з урахуванням вимог викладених у мотивувальній частині цієї ухвали, для суду та у відповідній кількості копій для учасників справи.

Також, частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною 2, 3 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлено ставку судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

У статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік установлено з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 3028,00 грн.

За змістом частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено як мінімум три немайнові позовні вимоги, друга з яких є похідною від першої. Отже, з урахуванням подання позовної заяви до суду засобами поштового зв`язку у даній справі сума судового збору становить 2422,40 грн. (1211,20х2).

При цьому, позивачем до позовної заяви надано квитанцію до платіжної інструкції від 05 березня 2024 року за № 40, яка з урахуванням зазначених у ній реквізитів, які, зокрема, розміщені на офіційному сайті Вільнянського районного суду Запорізької області, містить інформацію щодо сплати позивачем судового збору за звернення із позовом саме до Вільнянського районного суду Запорізької області, а не до Запорізького окружного адміністративного суду.

Отже, позивачу необхідно надати докази доплати судового збору в сумі 2422,40 грн.

Відповідно до статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без руху.

Згідно частини третьої статті 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ в собі Вільнянського відділу про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- уточненого адміністративного позову з урахуванням вимог викладених у мотивувальній частині цієї ухвали в силу приписів статті 5 КАС України, а також із зазначенням у ньому інформації щодо реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) позивача або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України, щодо наявності або відсутності у позивача електронного кабінету та адреси електронної пошти (у кількості, відповідно до кількості учасників справи);

- доказів сплати судового збору в сумі 2422,40 грн.

Реквізити для сплати судового збору: "Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м.Зап. Дніпров./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 37941997; Банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.); Рахунок отримувача - UA538999980313131206084008512; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)».

Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений статтею 256 КАС України.

Ухвалу складено та підписано 22 жовтня 2024 року.

Суддя Д.В. Татаринов

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122479365
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реалізації владних управлінських функцій у сфері громадянства

Судовий реєстр по справі —280/9731/24

Ухвала від 22.10.2024

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Татаринов Дмитро Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні