Рішення
від 22.10.2024 по справі 320/13398/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2024 року м. Київ№ 320/13398/23

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жуової Є.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС»доГоловного управління ДПС у м. Києвіпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС» (позивач/ ТОВ «АТЛ ЛЮКС») звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у м Києві (відповідач/ ГУ ДПС у м. Києві) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.12.2021 №№ 00955720902, 00955740902, 00955700902.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду (суддя Брагіна О.Є.) від 22.05.2023 відкрито провадження у справі.

У зв`язку зі звільненням судді ОСОБА_1 на підставі рішення Вищої ради правосуддя від 26.09.2023 № 925/0/15-23 «Про звільнення ОСОБА_1 з посади судді Київського окружного адміністративного суду за власним бажанням», призначено повторний автоматизований розподіл судової справи.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.03.2024 справа розподілена судді Жуковій Є.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.04.2024 адміністративну справу №320/13398/23 прийнято до провадження судді Жукової Є.О., розгляд справи розпочато спочатку, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257-262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи.

Поряд з вказаним, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.04.2024 витребувано від Головного управління ДПС у м. Києві матеріали проведеної перевірки позивача, обґрунтований та вмотивований розрахунок спірних податкових повідомлень-рішень, засвідчені належним чином у відповідності до вимог ст. 94 КАС України усі письмові докази, які слугували підставою для прийняття відповідачем спірних податкових повідомлень-рішень.

Позивач обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає про хибність висновків акту перевірки, які стали підставою для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень, посилаючись на наступні обставини.

1) Позивач жодної торгівлі пальним через паливороздавальні колонки кінцевим споживачам ніколи не здійснював і не здійснює, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» не має жодного відношення до паливороздавальних колонок, про які зазначає у Акті перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р. ГУ ДПС у м. Києві, не є ні їхнім власником, ні орендарем, у користуванні ТОВ «АТЛ ЛЮКС» перебувають виключно Блок-пункт №3 інв. №677, який обладнаний витратоміром-лічильником та ємності (резервуари) інв. №1252, №1252, які у відповідності до вимог чинного законодавства обладнані рівнемірами-лічильниками, при цьому, жодних паливороздавальних колонок у оренді позивача немає;

2) ТОВ «АТЛ ЛЮКС» на підставі укладених з Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКО» Договорів оренди №73 від 04.07.2019 р. та №74 від 04.07.2019 р. користується конкретно визначеним майном, відмінним від паливороздавальних колонок, яке розташоване на частині земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, 20-А, за що у порядку та строки погоджені Сторонами сплачує орендну плату.

Вказане вище майно, зокрема, Блок-пункт №3 інв. №677, ємності (резервуари) інв. №1252, №1252, використовується ТОВ «АТЛ ЛЮКС» виключно для здійснення оптової торгівлі, що також підтверджується отриманою позивачем ліцензією на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, 20-А №990514201900386 від 18.09.2019 р. (термін дії з 18.09.2019 р. по 18.09.2024 р.).

На підтвердження обладнання вказаних вище Блок-пункту №3 інв. №677 витратоміром-лічильником, ємностей (резервуарів) інв. №1252, №1252 відповідно рівнемірами-лічильниками, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» було надано під час перевірки відповідні підтверджуючі документи, про що зазначено в самому Акті перевірки, а отже не заперечується податковим органом.

До перевірки надано сертифікат відповідності від 16.07.2020 р. №UA.TR.113-0463/05F-20 про повірку рівнеміра-лічильника з ідентифікаційним номером 042311.

На виконання вимог пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, про що самостійно зафіксовано ГУ ДПС у м. Києві в Акті перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ТОВ «АТЛ ЛЮКС» 14.09.2020 р. до контролюючого органу подано Довідку №1 по акцизному складу №1009864, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд.20-А та зареєстровано в Єдиному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі наступне обладнання: резервуар (ідентифікаційний номер 1252); резервуар (ідентифікаційний номер 1253); рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe (NPT довжиною 3000 м», ідентифікаційний номер 042311; рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe (NPT довжиною 3000 м», ідентифікаційний номер 042317; витратомір-лічильник «СВН80ЛУ2», ідентифікаційний номер 1803.

3) Податковий орган конкретно не зазначає ідентифікаційного номеру обладнання на якому, на переконання останнього, не встановлено та не зареєстровано витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, що свідчить про формальність та необґрунтованість таких висновків.

4) Позивачем у відповідності до вимог податкового законодавства були складені та подані до контролюючого органу довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з уніфікованим номером №1009864, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд.20-А, що підтверджується сформованими довідками за період з 03.06.2021 р. по 28.10.2021 р.

На підтвердження не надання платником податків до перевірки тих чи інших документів бухгалтерського обліку, Актів про не надання та/або відмову у наданні ТОВ «АТЛ ЛЮКС» таких документів ГУ ДПС у м. Києві не складалось, що свідчить про не відповідність висновків податкового органу дійсним обставинам.

Відповідач в поданому відзиві проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав правомірності спірних податкових повідомлень-рішень, прийнятих у межах наданих контролюючому органу повноважень, у зв`язку з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями вимог законодавства з боку позивача.

Відповідач зазначає, що до перевірки та до заперечення ТОВ «АТЛ ЛЮКС» не у повному обсязі надано документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки, чим порушено п. 85.2 ст. 85 ПК України.

З урахуванням вимог п.п. 20.1.9 п.20.1 ст.20 ПК України, співробітниками ГУ ДПС у м. Києві 02.11.2021 проведено інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей (підакцизного пального), які знаходяться у власних та/або орендованих ТОВ «АТЛ ЛЮКС» місцях зберігання, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А.

В ході обстеження акцизного складу за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А, встановлено 3 (три) ємності для зберігання нафтопродуктів, з яких, 2 (дві) - підземні, та 1 (один) наземний блок-пункт для відвантаження пального та 3 (три) паливороздавальні колонки.

Таким чином, як зазначає відповідач, встановлено факт подання ТОВ «АТЛ ЛЮКС» недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А.

Також, в ході перевірки, в присутності представників контролюючого органу та директора ТОВ «АТЛ ЛЮКС», були зняті залишки нафтопродуктів на об`єкті, про що складено відповідні акти від 02.11.2021 року (Додаток 1 до першого примірника акта), від 03.11.2021 року (Додаток 2 до першого примірника акта), від 04.11.2021 року (Додаток З до першого примірника акта), від 05.11.2021 року (Додаток 4 до першого примірника акта), від 08.11.2021 року (Додаток 5 до першого примірника акта), від 10.11.2021 року (Додаток 6 до першого примірника акта).

За посиланнями відповідача, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» станом на 02.11.2021 не подано Довідку № 1, яка затверджена Наказом №944, та не внесено до ЄДР, витратоміри-лічильники в кількості 2 (двох) одиниць та рівнеміри-лічильники в кількості 2 (двох) одиниць, що розташовані на акцизному складі (уніфікований номер 1009864) за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А, чим порушено вимоги п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Співробітниками Головного управління ДПС у м. Києві, на виконання наказу ГУ ДПС у м. Києві від 19.10.2021 № 8242-п, з метою здійснення функцій, визначених законодавством у сфері ліцензування, виробництва, придбання, зберігання, реалізації, транспортування та обліку пального, проведено фактичну перевірку акцизного складу суб`єкта господарської діяльності ТОВ «АТЛ ЛЮКС» (код 39828709) за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А

За результатами перевірки складено акт від 12.11.2021 № 84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 (далі акт перевірки), яким встановлено наступні порушення:

- п. 85.2 ст. 85 ПК України від 02.12.2010 № 2755-VI;

- п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст.230ПК України від 02.12.2010№ 2755-VI, асаме: відсутність реєстрації/повірки витратомірів- лічильників та рівнемірів-лічильників;

- п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230ПК України від 02.12.2010№ 2755-VI, а саме: подання довідок про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби на акцизному складі з порушенням граничних термінів.

Не погоджуючись з висновками акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ТОВ «АТЛ ЛЮКС» було подані заперечення вих.№25-11/2021 від 25.11.2021 р.

Листом Головного управління ДПС у м. Києві №39659/1/26-15-09-02-16 від 21.12.2021 р. висновки Акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р. залишені без змін.

28 грудня 2021 року на підставі висновків акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ГУ ДПС у м. Києві прийняті податкові повідомлення-рішення:

- №00955720902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 50 000,00 грн.;

- №00955700902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 250 000,00 грн.;

- №00955740902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог п.85.2 ст.85 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Не погоджуючись з винесеними податковим органом податковими повідомленнями-рішеннями від 28.12.2021 р. №00955720902, №00955700902, №00955740902, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» подало скаргу до ДПС України вих.№02-02/2022 від 02.02.2022 р.

Рішенням ДПС України №3125/6/99-00-06-03-02-06 від 08.02.2023 р. про результати розгляду скарги, спірні податкові повідомлення-рішення від 28.12.2021 р. №00955720902, №00955700902, №00955740902 були залишені без змін, а скарга позивача - без задоволення.

Вважаючи вказані податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Абзац другий статті 19 Конституції України встановлює обов`язок органів державної влади та її посадових і службових осіб діяти виключно в межах, порядку та спосіб, що визначені законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПК України).

Згідно з п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Так, відповідно до ст. 62 ПК України одним із способів здійснення податкового контролю є перевірки та звірки відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірки щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Згідно із пунктом 80.1 статті 80 ПК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Відповідно до пункту 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.

Відповідно до підпункту 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

1. Щодо податкового повідомлення-рішення №00955700902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 250 000,00 грн.

Відповідно до п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі ЄДР);

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Відповідно до підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України, розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в ЄДР у такі строки:

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року;

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року;

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Інформація щодо розташованих на акцизному складі пального стаціонарних резервуарів та установлених на них витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників міститься у ЄДР у вигляді Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри та Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального, форми яких затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944.

Пунктом 2 Порядку № 891 визначено, що:

1) витратомір-лічильник - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам`ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах;

2) рівнемір - лічильник рівня пального у резервуарі - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об`єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС» зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕАРП СЕ) відповідно до Заяви за Формою № 1 -АКПС від 27.06.2019 та зареєстровано акцизний склад з уніфікованим номером 1009864 за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А, відповідно до Заяви за Формою №1-АКПС від 04.07.2019.

Відповідно до Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним ТОВ «АТЛ ЛЮКС» від 18.09.2019 року отримано ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі за №990514201900386 з терміном дії з 18.09.2019 по 18.09.2024 року за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А.

Згідно Дозволу головного управління Держпраці у Київській області від 23.08.2019 №2610.19.3, наданого до перевірки, у ТОВ «АТЛ ЛЮКС» за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А знаходяться наступні потужності:

резервуар для зберігання нафтопродуктів тип РГС-24 (У=24м.З) - 2 од.;

надземний резервуар (блок пункт автозаправочний) АБП-15;

насос СВН 80 Л У2.

В акті перевірки та в поданому відзиві контролюючий орган зазначає, що в ході обстеження акцизного складу за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А, встановлено 3 (три) ємності для зберігання нафтопродуктів, з яких, 2 (дві) - підземні, та 1 (один) наземний блок-пункт для відвантаження пального та 3 (три) паливороздавальні колонки.

Також, за змістом акту перевірки, відповідач зазначає, під час перевірки встановлено, що на акцизному складі 1009864 (за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А) ТОВ «АТЛ ЛЮКС» використовує в господарській діяльності наступне обладнання:

- 3 (три) резервуари (два з яких обладнані рівнемірами-лічильниками з Ідентифікаційними номерами: 042311 (Додаток 7 до першого примірника акта) та 042417 (Додаток 8 до першого примірника акта);

- 3 (три) паливороздавальні колоники (витратоміри-лічильники).

До перевірки надано сертифікат відповідності від 16.07.2020 №UA.TR.l 13- 0463/05F-20 про повірку лише рівнеміра-лічильника з ідентифікаційним номером 042311.

На виконання вимог п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, директором ТОВ «АТЛ ЛЮКС» 14.09.2020 до контролюючого органу подано Довідку №1 по акцизному складі 1009864 (за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А) та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - ЄДР) наступне обладнання:

- Резервуар «Резервуар», ідентифікаційний номер 1252;

- Резервуар «Резурвуар», ідентифікаційний номер 1253;

- Рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe /NPT довжиною 3,000 м», ідентифікаційний номер 042311;

- Рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe /NPT довжиною 3,000 м», ідентифікаційний номер 042317;

- Витратомір-лічильник «СВН80ЛУ2», ідентифікаційний номер 1803.

За висновками контролюючого органу ТОВ «АТЛ ЛЮКС» станом на 02.11.2021 не подано Довідку № 1, яка затверджена Наказом №944, та не внесено до ЄДР, витратоміри-лічильники в кількості 2 (двох) одиниць та рівнеміри-лічильники в кількості 2 (двох) одиниць, що розташовані па акцизному складі (уніфікований номер 1009864) за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А, чим порушено вимоги п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України.

Відповідальність за вказане порушення встановлена п.128-1.1 ст.128-1 ПКУ, а саме: не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.

Вказані посилання відповідача щодо порушення відповідних норм ПК України позивачем та наявність підстав для застосування штрафних санкцій відносно позивача, суд вважає безпідставними з огляду на наступне.

04 липня 2019 року між Ритуальною службою спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (Орендодавець - Балансоутримувач) та ТОВ «АТЛ ЛЮКС» (Орендар) було укладено Договір про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду №73 (надалі - Договір оренди №73 від 04.07.2019 р.), відповідно до п.1.1. якого, Орендодавець - Балансоутримувач передає, а Орендар приймає в оренду окреме індивідуально визначене майно, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, зокрема: Блок - пункт №3, ємності - 2 шт., далі для зберігання паливно-мастильних матеріалів.

Відповідно до п.2.1. Договору оренди №73 від 04.07.2019 р. об`єктом оренди є інше індивідуально визначене майно згідно з переліком, що не є від`ємною частиною цього договору.

Вартість об`єкта згідно із затвердженим висновком про вартість майна станом на 31 січня 2019 року становить 72 200,00 грн. без ПДВ (п.2.2. Договору оренди №73 від 04.07.2019 р.).

Так, у Розрахунку орендної плати за використання окремого індивідуально визначеного майна, який є Додатком №1 до Договору оренди №73 від 04.07.2019 р., Сторони погодили, що вартість об`єктів оренди, якими є індивідуальне визначене майно, а саме: блок - пункт №3; ємності -2 шт. станом на 31.01.2019 р. складає 72 200,00 грн.

Розмір річної орендної плати складає 216 600,00 грн. (без ПДВ). Розмір місячної орендної плати за перший місяць - 18 050,00 грн. (без ПДВ).

У той же час, як вбачається зі змісту Акту приймання-передачі в оренду майна, що є Додатком №2 до Договору оренди №73 від 04.07.2019 р., Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКО» було передано, а ТОВ «АТЛ ЛЮКС» прийнято в орендне користування згідно з Договором оренди №73 окреме індивідуально визначене майно, зокрема: Блок-пункт №3 інв. №677, ємкість інв. №1252, ємкість інв. №1252, що перебували на балансі Ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКО», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, 20 А.

Отже, як убачається з вищевикладеного, у користуванні ТОВ «АТЛ ЛЮКС» перебувають виключно Блок-пункт №3 інв. №677, який обладнаний витратоміром-лічильником та ємності (резервуари) інв. №1252, №1252, які у відповідності до вимог чинного законодавства обладнані рівнемірами-лічильниками, що не спростовується відповідачем.

Наявність у користуванні позивача паливороздавальних колонок, на які посилається відповідач в акті перевірки, жодним чином не підтверджена.

Зокрема, як самостійно зазначено контролюючим органом в Акті перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р. та підтверджується додатками до нього, у ході проведення фактичної перевірки ГУ ДПС у м. Києві було здійснено зняття залишків нафтопродуктів на акцизному складі №1009864 на двох резервуарах з інв. №1252, №1252 та одному блок-пункті інв.№677.

У той же час, 04.07.2019 р. між Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКО» та ТОВ «АТЛ ЛЮКС» також було укладено Договір №74, предметом якого, згідно п.1.1., є компенсація витрат відповідно до п.9.7.2. Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради від 06.12.2019 р. №253/6304, по сплаті земельного податку за землі на яких розташоване окреме індивідуально визначене майно, що надане в орендне користування ТОВ «АТЛ ЛЮКС» та відшкодування витрат енергоресурсів (електроенергія), сплаченою Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКПО».

Підставою для укладення вказаного Договору є Податковий кодекс України відповідно до якого нарахування та сплата земельного податку лише за частку земельної ділянки площею 894,23 кв.м., що зайнята під орендованим окремо індивідуально визначеним майном та розрахунок витрат енергоресурсів (електроенергія) (п.1.3. Договору №74 від 04.07.2019 р.).

Тобто, як вбачається з вищевикладеного, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» користується частиною земельної ділянки площею 894,23 кв.м., що розташована за адресою: м, Київ, вул. Стеценка, 20-А, яка зайнята виключно під орендованим Позивачем окремо індивідуально визначеним майном, а саме Блок-пунктом №3 інв, №677, ємкістю інв. №1252, ємкістю інв. №1252.

Таким чином, як вбачається з вищевикладеного, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» на підставі укладених з Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКО» Договорів оренди №73 від 04.07.2019 р. та №74 від 04.07.2019 р. користується конкретно визначеним майном, відмінним від паливороздавальних колонок, яке розташоване на частині земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул, Стеценка, 20-А, за що у порядку та строки погоджені Сторонами сплачує орендну плату.

У той же час, варто вказати, що підтверджується самим Актом перевірки, вказане вище майно, зокрема, Блок-пункт №3 інв. №677, ємності (резервуари) інв. №1252, №1252, використовується ТОВ «АТЛ ЛЮКС» для здійснення оптової торгівлі, що також підтверджується отриманою позивачем ліцензією на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, 20-А №990514201900386 від 18.09.2019 р. (термін дії з 18,09.2019 р. по 18.09.2024 р.).

Крім того, на підтвердження обладнання вказаних вище Блок-пункту №3 інв. №677 витратоміром-лічильником, а ємностей (резервуарів) інв. №1252, №1252 відповідно рівнемірами-лічильниками, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» було надано під час перевірки відповідні підтверджуючі документи, про що зазначено в самому Акті перевірки, а отже не заперечується податковим органом.

Так, до перевірки надано сертифікат відповідності від 16.07.2020 р. №UA.TR.113-0463/05F-20 про повірку рівнеміра-лічильника з ідентифікаційним номером 042311.

Разом з тим, на виконання вимог пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, про що самостійно зафіксовано ГУ ДПС у м, Києві в Акті перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ТОВ «АТЛ ЛЮКС» 14.09.2020 р, до контролюючого органу подано Довідку №1 по акцизному складу №1009864, що знаходиться за адресою: м, Київ, вул. Стеценка, буд.20-А та зареєстровано в Єдиному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі наступне обладнання:

- резервуар (ідентифікаційний номер 1252);

- резервуар (ідентифікаційний номер 1253);

- рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe (NPT довжиною 3000 м», ідентифікаційний номер 042311;

- рівнемір-лічильник «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe (NPT довжиною 3000 м», ідентифікаційний номер 042317;

- витратомір-лічильник «СВН80ЛУ2», ідентифікаційний номер 1803,

Водночас, як вбачається зі змісті Акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ГУ ДПС у м. Києві зазначено, що відповідно до інформаційного ресурсу ДПС -бази даних ЄР АН 2019, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» здійснює операції з придбання та відвантаженні пального, що підтверджується випискою та реєстрацією акцизних накладних. За період з 23.05.2021 р. - 02.11.2021 ТОВ «АТЛ ЛЮКС» здійснено приймання в кількості 1408729,31 л та подальше відвантаження в кількості 455 200,59 л пального з використанням акцизного складу з уніфікованим номером №1009864 за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А.

Як вбачається зі змісту Акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р., ГУ ДПС у м. Києві самостійно зазначає про наявність на акцизному складі №1009864 за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А та фактичне використання позивачем блок-пункту №3 інв, №677 та двох ємностей (резервуарів) інв. №1252, №1252.

Крім того, контролюючий орган самостійно зазначає на стор.5 Акту перевірки №84493/Ж5/26-15-09-02/39828709 від 12.11.2021 р. про подання ТОВ «АТЛ ЛЮКС» до контролюючого органу, на виконання вимог пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, Довідки №1 по акцизному складу №1009864, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд.20-А та реєстрацію в Єдиному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі двох резервуарів (ідентифікаційний номер 1252, 1253), двох рівнемірів-лічильників «Магнітострикційний рівнемір DELHI 485/Exd/SS/K Single Pipe (NPT довжиною 3000 м» (ідентифікаційний номер 042311, 042317) та витратоміра-лічильника «СВН80ЛУ2» (ідентифікаційний номер 1803), що свідчить про повне дотримання позивачем вимог податкового законодавства, оскільки обладнання, яке фактично перебуває у користування ТОВ «АТЛ ЛЮКС» та використовується Товариством обладнано у відповідності до вимог податкового законодавства рівнемірами-лічильниками та витратоміром-лічильником.

Належних та допустимих доказів, у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, щодо належності паливороздавальних колонок ТОВ «АТЛ ЛЮКС», на які посилаються перевіряючи в акті перевірки, відповідачем під час розгляду даної справи не надано.

Зняття фактичних залишків нафтопродуктів проведено в 2 (двох) підземних резервуарах та 1 (одному) наземному, які використовуються ТОВ «АТЛ ЛЮКС» для зберігання та відвантаження пального, також підтверджує доводи позивача щодо безпідставності висновків податкового органу щодо наявності у позивача на акцизному складі №1009864 за адресою: м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А паливороздавальних колонок та інших резервуарів, які не обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками у відповідності до вимог податкового законодавства.

Отже, відповідач не довів, що позивач був фактичним користувачем таких паливороздавальних колонок та повинен був обладнати їх витратомірами та рівнемірами, зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також забезпечити облік пального, яке міститься у цих резервуарах, як власних товарних запасів.

Зазначаючи на посилання в акті перевірки про неподання позивачем до контролюючого органу Довідки №1 та, відповідно, не реєстрацію ТОВ «АТЛ ЛЮКС» двох рівнемірів-лічильників та двох витратомірів-лічильників, ГУ ДПС у м. Києві фактично робить висновок про наявність на акцизному складі, окрім обладнання, інформація про яке міститься в дозволах ТУ Держпраці в Київській області та які зареєстровано в ЄДР, ще 4 (чотирьох) одиниць обладнання та відповідно використання їх позивачем у власній господарській діяльності, при цьому, податковий орган конкретно не зазначає ідентифікаційного номеру обладнання на якому, на переконання останнього, не встановлено та не зареєстровано витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, що свідчить про формальність та необгрунтованість таких висновків.

Враховуючи встановлені обставини у своїй сукупності, вбачається, що висновки контролюючого органу про порушення пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України є помилковими, а податкове повідомлення-рішення від 28.12.2021 №00955700902 таким, що підлягає скасуванню.

2. Щодо податкового повідомлення-рішення №00955720902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 50 000,00 грн.

Відповідно пп.230.1.3 п.230.1 ст. 230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою (абз.5 пп.230.1.3 п.230.1 ст. 230 ПК України).

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв`язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.

Відповідно до п.128-1.3 ст. 128-1 ПК України, незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Відповідач в акті перевірки вказує, ТОВ «АТЛ ЛЮКС» сформовано дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби на акцизному складі з уніфікованим номером 1009864 (м. Київ, вул. Стеценка, буд. 20-А) з порушенням граничних термінів подачі документів, а саме: 03.06.2021; 04.06.2021; 09.06.2021; 10.06.2021; 11.06.2021; 12.06.2021; 17.06.2021; 18.06.2021;25.06.2021; 02.07.2021; 09.07.2021; 13.07.2021; 14.07.2021; 15.07.2021; 16.07.2021; 19.07.2021; 20.07.2021; 21.07.2021; 22.07.2021; 23.07.2021; 26.07.2021 27.07.2021; 29.07.2021; 30.07.2021; 31.07.2021; 02.08.2021; 06.08.2021 12.08.2021; 13.08.2021; 14.08.2021; 09.09.2021; 13.09.2021; 14.09.2021 15.09.2021; 16.09.2021; 17.09.2021; 18.09,2021; 20.09.2021; 21.09.2021; 28.09.2021; 29.09.2021; 07.10.2021; 08.10.2021; 20.10.2021; 21.10.2021; 22.10.2021; 25.10.2021; 26.10.2021; 27.10.2021; 28.10.2021 - в загальній кількості 50 (п`ятдесят) календарних днів.

Проте, з наведених у акті висновків взагалі неможливо встановити як, на підставі яких доказів, відповідач дійшов таких висновків. У акті перевірки не зазначено про обставини несвоєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового. Відповідач просто послався на пп.230.1.3 п.230.1 ст. 230 ПК України та вказав, що позивачем не забезпечено своєчасне подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі до ДПС України за період з 03.06.2021 по 28.10.2021.

Відповідно до приписів п.109.1 ст. 109 ПК України податковим правопорушенням є протиправне діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Водночас, в матеріалах справи відсутні докази запиту контролюючим органом таких документів під час перевірки, доказів відсутності таких довідок чи не реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів лічильників рівня пального у резервуарі, що передбачено Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів" від 22 листопада 2017 року №891 та наказом МФУ "Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі" від 27 листопада 2018 року №944.

З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення від 28.12.2021 №00955720902 є протиправним та підлягає скасуванню.

3. Щодо податкового повідомлення-рішення №00955740902, відповідно до якого до ТОВ «АТЛ ЛЮКС», за порушення вимог п.85.2 ст.85 ПК України, застосовано штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України, для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно з підпунктом 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до абз. 1 п. 85.2 ст. 85 ПК України платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Такому обов`язку платника податків кореспондує право посадових (службових) осіб контролюючого органу право отримувати належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 85.4 ст. 85 ПК України).

При цьому, згідно пункту 85.6 статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Мотивуючи вимогу про надання копій документів в рамках проведення перевірки, фіскальний орган зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у порядку, встановленому саме ст. 85 ПК України, що у протилежному випадку є порушенням з боку податкового органу норми прямої дії ст. 19 Конституції України.

Пунктом 85.6 статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Разом з тим, матеріали справи не містять копії акта, який засвідчує факт відмови позивача надати копії запитуваних документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу.

Між тим, позивач наголошує, що запитувані документи було надано під час проведення перевірки.

Таким чином, контролюючим органом необґрунтовано та безпідставно застосовано штрафних санкцій до позивача, що відповідно є підставою для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, оскільки факт ненадання запитуваних у позивача документів не підтверджено належним чином, як це передбачено приписами Податкового кодексу України.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування податкового повідомлення-рішення від 28.12.2021 №00955740902.

Відповідно до пункту 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 року, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .

Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи

Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення

Відповідно до змісту частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до змісту частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Ураховуючи вищевикладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС» є обґрунтованим і підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 4515,30 грн, який в силу ч. 1 ст. 139 КАС України підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС» задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 28.12.2021 №00955720902, №00955740902, №00955700902.

3. Витрати по сплаті судового збору в розмірі 4515,30 грн (чотири тисячі п`ятсот п`ятнадцять гривень 30 коп.) стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЛ ЛЮКС» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жукова Є.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122480129
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)