ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/1855/24
2/0187/477/24
У Х В А Л А
"21" жовтня 2024 р. смт. Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Караул О.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_3 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ), третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Петриківська державна нотаріальна контора (місце розташування: пр. П. Калнишевського, буд. 71, смт Петриківка Дніпровського району Дніпропетровської області) про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
03.10.2024 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області через свого представника ОСОБА_4 звернувся позивач ОСОБА_1 із позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Петриківська державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування.
У позові зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 . Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку, яку спадкодавець заповів ОСОБА_2 . Однак останній не звернувся вчасно до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, тож втратив свою можливість на спадкування майна померлого. Разом із тим ще у 2018 році син спадкодавця (позивач) подав заяву про прийняття спадщини. А його брат ОСОБА_3 (відповідач) відмовився від своєї частки у спадщині на користь позивача.
За наведеного позивач просить суд: визнати право власності позивача на земельну ділянку, площею 4.5547 га, що знаходиться на території Чаплинської сільської ради Петриківського району Дніпрропетровської області з кадастровим номером: 1223783400:01:002:0003
Окрім того, позивач просить суд витребувати від державного нотаріуса Петриківської державної нотаріальної контори копії спадкової справи № 277/2018.
14.10.2024 суд на вимогу ч. 6 ст. 187 ЦПК України звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичних осіб відповідачів.
16.10.2024 до суду з Петриківської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області надійшли відповіді на запити, у яких зазначено, що відповідач ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , а відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
З урахуванням положень ч. 3 ст. 14 ЦПК України справа передана для розгляду головуючому судді О.А. Караулу.
Позовна заява подана у відповідності до вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 4ст. 274 ЦПК Українив порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
З огляду на викладене, враховуючи вимоги ст. 274 ЦПК України та предмет позову, суд вважає доцільним розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.
Розглядаючи заявлене клопотання, суд виходить із наступного.
Згідно зі статтями 76-78 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування; обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засоба ми доказування.
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу (ч. 1 ст. 84 ЦПК України).
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч. 3 ст. 84 ЦПК України)
Статтею 8 Закону України ''Про нотаріат'' встановлено, що документи спадкових справ є нотаріальною таємницею, тож позивач не має можливості самостійно отримати затребувану копію спадкової справи.
З огляду на викладене, для повного та всебічного розгляду справи, зокрема для визначення кола спадкоємців, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та витребувати з нотаріальної контори зазначені копії спадкової справи.
Керуючись статтями 14, 19, 76-78, 84, 175-177, 187, 189, 260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Петриківська державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування.
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Петриківська державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування.
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Проведення підготовчого судового засідання призначити на 12 листопада 2024 року о 10.30 годині в залі №1 Петриківського районного суду Дніпропетровської області (вул. Леваневського, буд. 19, смт Петриківка Дніпровського району Дніпропетровської області, 51800).
Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів, задовольнити.
Витребувати від державного нотаріуса Петриківської нотаріальної контори (місце розташування: просп. П. Калнишевського, буд. 71, смт Петриківка Дніпровського району Дніпропетровської області) належним чином посвідчені копії матеріалів спадкової справи № 277/2018, заведеної після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
Зобов`язати виконати вимоги ухвали протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копію ухвали направити учасникам справи. Копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів направити відповідачу та третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.
Роз`яснити відповідачу, що він має право надіслати до суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, у встановлений судом строк, який не перевищує 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження. Позивачу копію відзиву та доданих до нього документів. До відзиву повинні бути доданні: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачу. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою dp.court.gov.ua.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:О. А. Караул
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122486635 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Караул О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні