Долинський районний суд Кіровоградської області
Справа № 388/1812/24
УХВАЛА
Іменем України
"22" жовтня 2024 р. Долинський районний суд Кіровоградської області
у складі: головуючого судді Баранського Д.М.,
з участю присяжних Доценко Г.М., Гільщанської Т.І.,
секретаря Поліщук Т.І.,
представників ОСОБА_1 , Міщенко Л.Г.,
розглянув у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду в м. Долинській цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Долинська міська рада про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з цією заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, посилаючись на те, що його рідний брат по материнській лінії, ОСОБА_3 проживає разом з ним та є з інвалідністю другої групи, знаходиться на диспансерному обліку в лікаря-психіатра, потребує постійного стороннього догляду.
Заявник ОСОБА_2 заявив клопотання про призначення у справі судової психіатричної експертизи ОСОБА_4 .
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, представника особи, щодо якої вирішується питання про визнання недієздатним, дослідивши необхідні матеріали цивільної справи, дійшов до висновку про задоволення клопотання з таких підстав.
Згідно зі ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
У матеріалах цієї справи містяться достатні докази того, що ОСОБА_4 має психічний розлад здоров`я, а тому суд уважає призначити для встановлення його психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Суд уважає реалізувати це право та зупинити провадження у цій справі до надходження до суду результатів експертизи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 102-105, 108, 252, 253 ЦПК України суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити судову психіатричну експертизу в цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Долинська міська рада про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
На вирішення експерта (експертів) поставити такі питання:
1)чи хворіє ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на хронічну, стійку, психічну хворобу?
2)чи розуміє ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значення своїх дій та чи може керувати ними?
3)чи потребує ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 накладення опіки?
4)чи має ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 фактичну можливість з урахуванням стану його здоров`я з`явитись в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?
Проведення судової психіатричної експертизи доручити експертам Кропивницької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (вул. Металургів, 2-а, смт. Нове, м. Кропивницький, 25491, код ЄДРПОУ 44903505).
Оплату експертизи (у разі її стягнення) покласти на заявника ОСОБА_2 .
Роз`яснити наслідки ухилення від проведення експертизи згідно зі ст. 109 ЦПК України, а саме у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Строк виконання експертизи встановити в один місяць з дня отримання усіх необхідних матеріалів.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта від виконання покладених на нього обов`язків у суді.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Для проведення експертизи надати:
1.матеріали цивільної справи № 388/1812/24;
2.ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Д. М. Баранський
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122486953 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Баранський Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні