Справа № 518/1591/17
УХВАЛА
23 жовтня 2024 року Ананьївський районний суд Одеської області в складі головуючого судді Желяскова О.О.,
за участю секретаря судового засідання Голубович А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьїв Одеської області заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження, заінтересовані особи: первісний стягувач: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк», боржник: ОСОБА_1 , Ширяївський відділ державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса),
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Кредит-Капітал» звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження № 71499239. Заява обґрунтована тим, що в Ширяївському відділі державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), на виконанні перебуває виконавче провадження №71499239, відкрите на підставі виконавчого листа № 518/1591/17, виданого 02 травня 2019 року Ананьївським районним судом Одеської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» боргу на суму 82907,14 гривень та судового збору на суму 17166,02 гривень. 28 березня 2024 року між ТОВ «ФК Кредит-Капітал» та АТ КБ «Приватбанк» було укладено договір № ПК-280324 про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги, відповідно до якого АТ КБ «Приватбанк» відступило свої права вимоги за договором кредиту, і в тому числі за кредитним договором № б/н (референт договору №SAMDN52000119486784) від 14 листопада 2013 року.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з відповідною заявою.
Ухвалою судді від 07 жовтня 2024 року заяву прийнято до провадження та призначено судовий розгляд на 23 жовтня 2024 року.
Представник заявника в судове засідання не з`явився. Про дату,час тамісце розглядусправи повідомленийналежним чиному відповідності до вимог статті 128 ЦПК України. Це підтверджує довідка про доставку електронного листа (а.с.24, 25). Водночас в прохальній частині заяви міститься клопотання представниці заявника, ОСОБА_2 , яка діє на підставі довіреності від 19 серпня 2024 року, про здійснення розгляду за її відсутності (а.с.1 зворотний).
Боржниця, ОСОБА_1 , в судове засідання не з`явилась. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином у відповідності до вимог статті 128 ЦПК України. Станом на 23 жовтня 2024 року повідомлення про вручення/невручення поштового відправлення на адресу суду не повернулося. Разом з цим, згідно трекінгу «Укрпошта» поштове відправлення за трек-номером 0600294450189, яке надсилалося боржниці за її зареєстрованим місцем проживання, вручено особисто 17 жовтня 2024 року (а.с.29).
Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується довідками про доставку електронного листа (а.с.26, 27).
При цьому, з урахуванням наведених вище обставин, суд бере до уваги той факт, що відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Крім того, відомості про дати та час судових засідань знаходяться у вільному доступі та з ними можливо ознайомитись на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/sud1501/gromadyanam/csz.
Враховуючи викладене, а саме законодавчу вимогу щодо розгляду заяв про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду, повідомлення учасників справита заінтересованихосіб про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог с. 128 ЦПК України, з урахуванням положень абз. 2 ч. 3 ст. 442 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність учасників справи, зокрема, і боржниці.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, перевіривши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, вважає, щозаяву слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що в провадженні Ананьївського районного суду Одеської області знаходилась цивільна справа за позовною заявою Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Заочним рішенням Ананьївського районного суду Одеської області від 11 грудня 2018 року позовні вимоги АТ КБ «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено частково. Судом ухвалено стягнути з ОСОБА_1 на користьАТ КБ «Приватбанк»заборгованість закредитом врозмірі 82907гривень 14копійок та частково понесений судовий збір в розмірі1515 гривень 11 копійок, який було внесено позивачем при подачі позовної заяви.
На примусовому виконанні в Ширяївському відділі державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) перебуває виконавче провадження № 71499239, відкрите на підставі виконавчого листа № 518/1591/17, виданого 02 травня 2019 року Ананьївським районним судом Одеської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» боргу на суму 82907 гривень 14 коп. та судового збору на суму 17166 гривень 02 коп.
Згідно постанови про відкриття виконавчого провадження, наданої заявником, вбачається, що виконавче провадження № 71499239, відкрите 10 квітня 2023 року на підставі виконавчого листа № 518/1591/17, виданого 02 травня 2019 року Ананьївським районним судом Одеської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» боргу на суму 82907 гривень 14 коп. та судового збору на суму 17166 гривень 02 коп.(а.с.3).
Згідно результату пошуку виконавчих проваджень в Автоматизованій системі виконавчого провадження на дату формування - 22 серпня 2024 року, виконавче провадження № 71499239, відкрите 10 квітня 2023 року, має статус «Відкрите» (а.с.4).
28 березня 2024 року між АТ КБ «Приватбанк» (первісним кредитором) та ТОВ «ФК Кредит-Капітал» (новим кредитором) було укладено договір № ПК-280324 про відступлення (купівлю-продаж) прав вимоги. Відповідно до п. 1. договору в порядку та на умовах, визначених цим договором, первісний кредитор відступає належні йому права вимоги, а саме права грошової вимоги первісного кредитора до позичальників - боржників, зазначених у реєстрі боргових зобов`язань, який складається первісним кредитором, включаючи права вимоги до правонаступників боржників, спадкоємців боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржників, за договорами (з урахування всіх змін, доповнень і додатків до них), що укладені між первісним кредитором та боржниками, та перелік яких наведено згідно з відповідним реєстром боргових зобов`язань, а новий кредитор здійснює фінансування первісного кредитора шляхом купівлі у нього прав вимоги та сплачує первісному кредиторові за права вимоги грошові кошти в сумі та порядку, визначених цим договором. Відповідно до п. 4. Договору сторони дійшли згоди, що з огляду на кількість основних договорів, права вимоги за якими відступаються новому кредиторові на підставі цього договору, таке відступлення здійснюється поетапно, в обсягах, що окремо погоджуються сторонами, але в будь-якому випадку, первісний кредитор зобов`язується відступити права вимоги за основними договорами протягом 30 (тридцяти) календарних днів від дати укладення цього договору. Моментом (днем) переходу до нового кредитора прав вимоги (у відповідній частині) є день підписання сторонами відповідного акту приймання-передачі відповідного реєстру боргових зобов`язань (за формою, що наведена в додатку № 2 цього договору), що відповідає частині основних договорів за відповідним етапом відступлення прав вимоги, як зазначено в попередньому абзаці цього договору. Відповідно до п. 8. Договору з моменту відступлення права вимоги первісний кредитор вибуває як сторона з усіх правовідносин, що існували між первісним кредитором і боржниками, права вимоги до яких відступлені з цим договором, а також з правовідносин із державними, приватними особами, органами, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування, в частині, що стосується відступлених новому кредитору прав вимоги.
Згідно із розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 08 червня 2017 року ТОВ «ФК Кредит-Капітал» було видано, зокрема ліцензію на надання послуг факторингу. 07 березня 2024 року Національним банком України внесено запис до Державного реєстру фінансових установ про переоформлення ліцензії TOB «ФК Кредит-Капітал» на надання послуг факторингу на ліцензію на діяльність фінансової компанії з правом надання послуги - факторингу (інформація є відкритою та загальнодоступною, зокрема, на сайті https://kis.bank.gov.ua).
Факт набуття статусу нового кредитора Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Кредит-Капітал» підтверджується доданими до заяви про заміну сторони виконавчого провадження: копією постанови про відкриття провадження №71499239 від 10 квітня 2023 року (а.с.3); результатом пошуку виконавчих проваджень в АСВП, сформованого 22 серпня 2024 року (а.с.4); копією договору факторингу № ПК-280324 від 28 березня 2024 року (а.с.5-9); копією додатку № 2 до договору факторингу № ПК-280324 від 28 березня 2024 року (а.с.10); копією платіжної інструкції (а.с.11); копією витягу з реєстру боргових зобов`язань (а.с.12).
Відповідно до ч. 1ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Відповідно до ч. 2ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»стягувачем є фізична особа або юридична особа, на користь чи і інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником може бути фізична або юридична особа, яка зобов`язана за рішенням вчинити певні дії, або утриматися від їх вчинення.
Відповідно до ч. 5ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 1ст. 512 ЦК Україникредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбаченихстаттею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно з вимогами законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу.
Згідност. 513 ЦК Україниправочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні, яке виникло на підставі правочину, що підлягає державній реєстрації, має бути зареєстрований в порядку, встановленому для реєстрації цього правочину, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно дост. 514 ЦК Українидо нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 516 ЦК Українипередбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов`язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов`язку первісному кредиторові є належним виконанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 517 ЦК України первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 446 ЦПК України процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено розділом VI цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 442, 446 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Кредит-Капітал» про заміну сторони виконавчого провадження, заінтересовані особи: первісний стягувач: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк», боржник: ОСОБА_1 , Ширяївський відділ державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) - задовольнити.
Замінити вибулого стягувача Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» на правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Кредит-Капітал» (код ЄДРПОУ: 35234236; місцезнаходження згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 79029, Львівська область, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд.1, корпус 28; IBAN: UA203006140000026507007787719, банк отримувача: АТ «Креді Агріколь банк») у виконавчому провадженні № 71499239, відкритого на підставі виконавчого листа №518/1591/17, виданого 02 травня 2019 року Ананьївським районним судом Одеської області, про стягнення боргу з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк».
Ухвала суду згідно ч. 2 ст. 261 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ч. 1 ст. 353 та ч. 1 ст. 354 ЦПК України може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У відповідностідо п.п.15.5п.п.15п.1Розділу ХІІІПерехідних ПоложеньЦПК Українив новійредакції,до дняпочатку функціонуванняЄдиної судовоїінформаційно-телекомунікаційної системиапеляційні такасаційні скаргиподаються учасникамисправи доабо черезвідповідні суди,тобто вданому випадкучерез Ананьївськийрайонний судОдеської області. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Ухвалу про заміну сторони виконавчого провадження згідно ч. 4 ст. 442 ЦПК України надати/надіслати учасникам справи, а також приватному виконавцю в порядку, передбаченомуст. 272ЦПК України.
Суддя Желясков О.О.
Ухвала суду набрала законної сили «____»
Оригінал ухвали суду знаходиться в матеріалах цивільної справи № 518/1591/17 Ананьївського районного суду Одеської області.
Суд | Ананьївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122488965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ананьївський районний суд Одеської області
Желясков О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні