Справа №295/14948/24
Категорія 10
2-о/295/287/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2024 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
Головуючої - судді Стрілецької О.В.
Присяжних Кудіна Д.М., Рисінської Г.В.
За участі секретаря судового засідання Савченко Т.В.
Заявників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Представників заінтересованих осіб - Галактіонової Л.С., Магдич В.М.
розглянувши в закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа - Виконавчий комітет Житомирської міської ради, Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради, про усиновлення, -
ВСТАНОВИВ:
І. Короткий зміст заяви про усиновлення
Заявники звернулись із заявою, в якій просять ухвалити рішення про усиновлення ними малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування заяви зазначили, що перебувають в зареєстрованому шлюбі з 25 лютого 2014 року. Від шлюбу власних дітей не мають, бажають усиновити і виховати дитину, позбавлену батьківського піклування, забезпечити їй щасливе дитинство та надати можливість виховуватись у сім`ї. Після підготовки необхідних документів заявники були поставлені на облік як кандидати в усиновителі та отримали направлення до Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, для знайомства та встановлення контакту з дітьми.
В Житомирському обласному спеціалізованому будинку дитини для дітей-сиріт вони познайомились та встановили контакт із малолітнім ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем м. Житомира Житомирської області, якому надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування та взято на облік з усиновлення у службі у справах дітей Житомирської міської ради, якого виявили бажання усиновити.
ІІ. Процедура та позиції учасників розгляду справи
Ухвалою суду від 09.10.2024 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в закритому судовому засіданні.
Заявники в судовому засіданні заяву підтримали, просили її задоволити. Вказали, що у шлюбі перебувають з 2014 року, власних дітей у шлюбі не мають за станом здоров`я. Бажають усиновити хлопчика, з яким встановлений контакт, між ними виникло почуття приязності та любові. Зі станом здоров`я дитини ознайомлені, правові наслідки усиновлення їм роз`яснені.
Відповідно до рішення Житомирської обласної ради № 787 від 26.09.2024 змінено назву Комунального некомерційного підприємства "Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків" на Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради.
Представники Виконавчого комітету Житомирської міської ради, як органу опіки та піклування, та Комунального некомерційного підприємства «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради в судовому засіданні заяву підтримали, просили задоволити її в повному обсязі.
ІІІ. Законодавство, що підлягає застосуванню
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Згідно з ч. 3 ст. 5 СК України держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини.
Частина 1 статті 224 Сімейного Кодексу України, передбачає, що суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я, ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Відповідно до ч. 2 ст. 207 Сімейного Кодексу України усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільності та гармонійних умов її життя.
Частиною 3 статті 218 Сімейного Кодексу України встановлено, що усиновлення проводиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
Згідно з п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 219 Сімейного Кодексу України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється, та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 221 СК України передбачено, що усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.
ІV. Обставини встановлені судом, докази на їх підтвердження та мотиви суду
З матеріалів справи вбачається, що заявники перебувають в зареєстрованому шлюбі, за станом здоров`я перешкоди для усиновлення відсутні, до кримінальної відповідальності не притягувались, мають належні житлові умови, матеріально забезпечені і мають всі необхідні умови для належного утримання і виховання дітей (а.с. 10-38).
Зі змісту Висновку Служби (Управління) у справах дітей Житомирської міської ради вбачається, що громадяни ОСОБА_1 і ОСОБА_2 можуть бути усиновлювачами (а.с. 7-8,9).
Судом встановлено, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Житомир Житомирської області. Батьками ОСОБА_3 є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 35).
Згідно з рішенням Андрушівського районного суду Житомирської області у справі №296/9991/23 від 29.07.2024, яке набрало законної сили 29.08.2024, ОСОБА_6 позбавлена батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 43-45).
Відомості про батька хлопчика - ОСОБА_5 до актового запису про народження внесені відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України - за вказівкою матері дитини (а.с. 47).
Згідно повідомлення №29 про первинний облік Служби (Управління) у справах дітей Житомирської міської ради від 01.08.2023 ОСОБА_3 взятий на первинний облік, як дитина, позбавлена батьківського піклування (а.с. 48).
Дитина перебуває в Комунальному некомерційному підприємстві «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради, на повному державному утриманні та вихованні з 15.08.2023. Адміністрація закладу, виходячи з інтересів дитини, надала письмову згоду на її усиновлення (а.с. 39).
Відповідно до довідки №1822/1/2297 від 06.09.2024, виданої Службою (Управлінням) у справах дітей Житомирської міської ради, ОСОБА_3 не має рідних братів та сестер, із родичів має рідного дядька ОСОБА_7 (а.с.49, 50).
Згідно Висновку органу опіки і піклування Виконавчого комітету Житомирської міської ради №18/4363 від 30.09.2024 визнано за доцільне усиновлення ОСОБА_3 заявниками та його відповідність інтересам дитини (а.с. 4-6).
З висновком про стан здоров`я дитини заявники ознайомлені, що було ними підтверджено в судовому засіданні.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 218 Сімейного кодексу України усиновлення проводиться без згоди дитини, виходячи з віку хлопчика.
З урахуванням встановлених під час розгляду заяви обставин, суд вважає, що перешкоди для усиновлення відсутні, усиновлення відповідає найвищим інтересам неповнолітньої дитини, проводиться з метою забезпечення для хлопчика стабільних та гармонійних умов життя, а тому суд дійшов переконливого висновку, що заява ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про усиновлення є обгрунтованою і підлягає задоволенню.
V. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 4 ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, відносяться на рахунок заявників.
Керуючись ст.ст. 259, 263-265, 268, 273, 310 - 314 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву задоволити.
Оголосити громадян України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які проживають за адресою: АДРЕСА_1 , усиновлювачами ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Житомира, Житомирської області.
Записати батьком дитини - ОСОБА_1 , громадянина України, матір`ю - ОСОБА_2 , громадянку України.
Змінити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище на « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ім`я на « ІНФОРМАЦІЯ_5 », по батькові на « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Дату та місце народження дитини залишити без змін.
Внести відповідні зміни до актового запису № 3173 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчиненого 28.12.2021 Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) .
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявники :
1) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
2) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Заінтересовані особи:
1) Виконавчий комітет Житомирської міської ради, місце знаходження: м.Житомир, майдан С.П. Корольова, 4/2, код ЄДРПОУ 04053625;
2) Комунальне некомерційне підприємство «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» Житомирської обласної ради, місце знаходження м. Житомир, вул. Корабельна, 8, код ЄДРПОУ 05503562.
Повний текст рішення складено 23.10.2024.
Головуючий: О.В. Стрілецька
Присяжні: Д.М. Кудін
Г.В. Рисінська
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122491661 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Стрілецька О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні