23.10.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ
Справа № 533/832/24
Провадження № 2/533/267/24
УХВАЛА
Іменем України
23 жовтня 2024 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Козир В.П.,
за участю:
секретаря судового засідання Заворотної К.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Козельщинської селищної ради, ОСОБА_2 , яка діє в своїх інтересах та в інтересах доньки ОСОБА_3 , - про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та права на одержання на ім`я особи свідоцтва про право власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2024 року представниця позивача ОСОБА_1 - адвокат Юрченко Аліна Валентинівна звернулася від імені та в інтересах позивача до Козельщинського районного суду Полтавської області зі позовною заявою до Козельщинської селищної ради, ОСОБА_2 , яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та права на одержання на ім`я особи свідоцтва про право власності на земельну ділянку, у якій просила суд:
- прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне провадження по справі;
- визнати за ОСОБА_1 право на завершення приватизації та право на одержання на його ім`я свідоцтва про право власності на земельну ділянку площею 1,86 га, кадастровий №5322055100:00:006:0031, для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 16 вересня 2024 року цивільну справу прийнято до розгляду, постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні на 23 жовтня 2024 року.
30 вересня 2024 року від Козельщинської селищної ради надійшла заява про розгляд справи без представника відповідача. Проти задоволення позовних вимог відповідач не заперечував (а.с. 125).
22 жовтня 2024 року від представниці позивача до суду надійшло клопотання про залучення третьої особи до участі у справі, в якій представниця позивача прохала суд з метою захисту інтересів неповнолітноьої співвідповідачки ОСОБА_3 залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, - Службу у справах дітей виконавчого комітету Козельщинської селищної ради(а.с. 126).
22.10.2024 через канцелярію суду від представниці позивача надійшла заява про зміну предмету позову про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та права на одержання на ім`я особи свідоцтва про право власності на земельну ділянку (а.с. 127), у якій вона просила суд:
1) прийняти заяву про зміну предмету позову.
2) визнати за ОСОБА_1 право на завершення безоплатної безоплатної приватизації та проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку площею 1,86 га, кадастровий номер 5322055100:00:006:0031, для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області, у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Надала докази вручення заяви про зміну предмету позову відповідачам.
Представниця позивача 23 жовтня 2024 року подала заяву про проведення підготовчого судового засідання без участі позивача та його представника.
Відповідачка ОСОБА_3 подала клопотання про розгляд справи без її участі.
Згідно зі ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву представниці позивача про зміну предмета позову суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин (такий висновок зроблений у постанові Верховного Суду від 22 липня 2021 року у справі № 910/18389/20).
Згідно з ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частини другої статті 189 ЦПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження у даній справі не закрито.
Заява представниці позивачки про зміну предмета позову подана у підготовчому судовому засіданні.
Ураховуючи викладене, суддя уважає за необхідне прийняти до розгляду заяву про зміну предмета позову та встановити сторонам строк для подання заяв по суті.
Розглянувши клопотанняпредставниці позивачапро залученнядо участіу справі третьої особи - Служби у справах дітей виконавчого комітету Козельщинської селищної ради, суд доходить всновку про задоволення клопотання, керуючись таким.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Одним з основних завдань підготовчого провадження у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 189 ЦПК України є вчинення дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи; Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Оскільки вирішення спору та рішення суду у цій справі може вплинути на майнові права неповнолітньої особи, яка є одним з відповідачів у цій справі, суд уважає, що з метою забезпечення належного контролю органу опіки та піклування щодо дотримання прав дитини та недопущення їх порушення чи обмеження, слід залучити до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору органу опіки та піклування, представлений належною юридичною особою.
Відповідно до ч. 2 ст. 198 ЦПК україни суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:
1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу;
2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;
3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Керуючись наведеними нормами процесуального закону, суд приходить до висновку, що неможливо закрити підготовче провадження у справі, а клопотання та заяву представниці позивача слід задовольнити. Підготовче судове засідання відкласти на іншу дату та час та на підставі ч. 3 ст. 189 ЦПК України продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
На підставі наведеного вище та керуючись статтями 53, 81, 83, 189, 197, 198, 223, 247, 258-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представниціпозивача прозміну предметупозову таклопотання прозалучення третьоїособи доучасті усправі задовольнити.
Прийняти до розгляду заяву представниці позивача ОСОБА_1 адвоката Юрченко Аліни Валентинівни про зміну предмету позову.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - СЛУЖБУ УСПРАВАХ ДІТЕЙВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУКОЗЕЛЬЩИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇРАДИ (місцезнаходження: вулиця Остроградського, буд. 81/10, селище Козельщина, Кременчуцький район, Полтавська область, 39100; ідентифікаційний код 44445818).
Продовжити строк підготовчого провадження у цивільній справі № 533/832/24 на тридцять днів.
Відкласти підготовче засідання на 05 грудня 2024 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.
Роз`яснити позивачу, що він не пізніше двох днів з дня вручення копії цієї ухвали повинен направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку наступного підготовчого судового засідання.
Установити третій особі строк десять днів з дня вручення даної ухвали та отримання від позивача копії позовної заяви з додатками для подання пояснення на позовну заяву або на відзив відповідача.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Повний текст ухвали складено та підписано суддею 23.10.2024
Суддя В.П. Козир
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122492532 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні