Ухвала
від 22.10.2024 по справі 703/717/19
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/717/19

6/703/208/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2024 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Ігнатенко Т.В.

за участю секретаря судового засідання Яковенко І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла Черкаського району Черкаської області, заяву начальника відділу державної виконавчої служби у місті Смілі Черкаського району Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Решетняка Віктора про видачу дубліката судового наказу у цивільній справі №703/717/19 за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» Міністерства охорони здоров`я України, нарахованої, але не виплаченої заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

07 жовтня 2024 року начальник відділу державної виконавчої служби у місті Смілі Черкаського району Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Решетняк Віктор звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить видати дублікат судового наказу №2-н/703/54/19, виданого 02 квітня 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, про стягнення з ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» на користь ОСОБА_1 заборгованості по нарахованій, але не виплаченій заробітній платі у розмірі 10788 гривень 27 копійок.

Заяву обґрунтовує тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби у місті Смілі Черкаського району Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №58929064 з примусового виконання судового наказу №2-н/703/54/19, виданого 02 квітня 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, про стягнення з ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» на користь ОСОБА_1 заборгованості по нарахованій, але невиплаченій заробітній платі у розмірі 10788 гривень 27 копійок. 28 серпня 2020 року постановою про повернення виконавчого документа стягувачу виконавчий документ повернуто стягувачу без виконання. Виконавчий документ при пересилці було втрачено, у зв`язку з чим начальник відділу державної виконавчої служби звернувся до суду з даною заявою.

Сторони у судове засідання не з`явилися, про дачу, час та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином.

З врахуванням положень ч.2 ст.247 ЦПК України, суд вважає за можливе провести розгляд заяви без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу.

Суд, дослідивши матеріали заяви та цивільної справи №703/717/19, приходить до наступного висновку.

Під час судового розгляду встановлено, що 26 лютого 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, за результатами розгляду цивільної справи №703/717/19, 2-н/703/54/19 за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» Міністерства охорони здоров`я України, нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, видано судовий наказ, яким стягнуто з Державного закладу «Спеціалізована медики-санітарна частина №14» Міністерства охорони здоров`я України на корить ОСОБА_1 нараховану, але не виплачену заробітну плату в розмірі 10788 гривень 27 копійок.

Вказаний судовий наказ направлений судом поштовим відправленням стягувачу ОСОБА_1 та був нею отриманий особисто 09 квітня 2019 року.

18 квітня 2019 року головним державним виконавцем Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Педченко А.С., за результатами розгляду заяви про примусове виконання судового наказу №2-н/703/54/19, який виданий 02 квітня 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №58929064.

28 серпня 2020 року головним державним виконавцем Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Педченко А.С. у виконавчому провадженні №58929064 винесено постанову про повернення виконавчого документу стягувачу, якою, у зв`язку з відсутністю у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем заходи щодо такого майна виявилися безрезультатними, вирішено судовий наказ №2-н/703/54/19, який виданий 02 квітня 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області повернути стягувачу.

Відповідно до п.17.4 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.

Згідно з нормами чинного законодавства дублікатом виконавчого листа є документ, який видається замість втраченого оригіналу і має силу первісного акта. Дублікат видається судом, який ухвалив рішення, після розгляду заяви про видачу дубліката.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 06 листопада 2019 року у справі №2-1053/10 (провадження № 61 - 18169св18) зроблено висновок, що «при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв`язку з його втратою заявник повинен повідомити суду обставини, за яких виконавчий лист було втрачено, подавши відповідні докази. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загублено, викрадено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання. Дублікат виконавчого листа видається на підставі матеріалів справи та судового рішення, за яким був виданий втрачений виконавчий лист».

У заяві про видачу дубліката судового наказу, начальник відділу державної виконавчої служби стверджує, що оригінал судового наказу №2-н/703/54/19, який виданий 02 квітня 2019 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області, було втрачено при пересилці.

Вищевказане твердження начальника відділу державної виконавчої служби стягувачем не заперечується та остання не повідомила суд про наявність у неї оригіналу вказаного судового наказу.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 07 лютого 2024 року (провадження № 14-182цс23) зазначено, що стягувачу достатньо довести відсутність у нього виконавчого документа, який йому видано і не треба доводити фізичної втрати оригіналу такого документа.

Згідно з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 15 липня 2021 року у справі № 18/1147/11, для мети отримання дублікату наказу, виданого на виконання чинного рішення, стягувач не повинен доводити фізичної втрати оригіналу наказу, а має доводити відсутність у нього виконавчого документу, який йому було видано, та, як наслідок, відсутність у нього можливості звернутися до органів виконання, оскільки його прагненням є лише виконання чинного судового рішення.

За умови встановлення факту невиконання судового рішення, видача дубліката наказу не порушує прав боржника та не покладає на нього додаткових зобов`язань, оскільки дублікат наказу має повністю відтворювати втрачений наказ, у тому числі містити дату його видачі. Натомість відсутність наказу у стягувача унеможливлює виконання рішення суду та порушує його права (пункт 3.13 постанови Верховного Суду від 15 липня 2021 року у справі № 18/1147/11).

Відповідно до ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв`язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред`явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення.

Під час судового розгляду даної заяви судом встановлено, що вищевказаний судовий наказ до даного часу не виконано, оскільки державним виконавцем винесено постанову про його повернення стягувачу, у зв`язку з відсутністю у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем заходи щодо такого майна виявилися безрезультатними, при цьому строк пред`явлення даного судового наказу до виконання, з урахуванням п.10-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження», згідно з яким визначені цим Законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану, не закінчився.

Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що судовий наказ втрачено, його не виконано та строк для його пред`явлення до виконання на момент подання цієї заяви не закінчився, суд вважає, що заява начальника відділу державної виконавчої служби підлягає задоволенню.

Керуючись ст.258-260, п.17.4 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву начальника відділу державної виконавчої служби у місті Смілі Черкаського району Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Решетняка Віктора про видачу дубліката судового наказу у цивільній справі №703/717/19 за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» Міністерства охорони здоров`я України, нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, - задовольнити.

Видати дублікати судового наказу Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 26 лютого 2019 року по справі №703/717/19, 2-н/703/54/19 про стягнення з Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» Міністерства охорони здоров`я України на користь ОСОБА_1 нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, у розмірі 10788 гривень 27 копійок.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий Т.В. Ігнатенко

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122493436
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —703/717/19

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Ігнатенко Т. В.

Ухвала від 03.04.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Биченко І. Я.

Ухвала від 26.02.2019

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні