Ухвала
від 29.08.2024 по справі 752/15585/24
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/15585/24

Провадження № 2-о/752/596/24

У Х В А Л А

29 серпня 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи : Державна організація (установа,заклад) «Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого», Державне підприємство «Інфоресурс»,

встановив:

23 липня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: ДО «Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого», ДП «Інфоресурс».

Заявник, заявлені вимоги про встановлення фактів, що поточне навчання ОСОБА_1 за денною формою на Кафедрі режисури телебачення Інституту екранних мистецтв Державної організації (установи, закладу) «Київський національний університет театру кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого» за освітньо-професійною програмою на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти «Режисура телебачення», за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» галузі знань 02 «культура і мистецтво», відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», фактом здобуття громадянином України ОСОБА_1 рівня освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»; що в довідці про здобувача освіти, сформованій в Єдиній державній електронній базі з питань освіти від 11.07.2022 за №153553, запис «ні, порушує» в полі «На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту» є помилковим, правильним записом має бути «Так, не порушує», заявив до вирішення у порядку окремого провадження.

Відповідно до правил статті 293 ЦПК України, окреме провадження -це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Як видно зі змісту заяви ОСОБА_1 , останній у спосіб встановлення судом зазначених вище юридичних фактів має намір довести ТЦК СП своє право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, га особливий період.

Правилами статті 315 ЦПК України врегульовано питання розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визначено перелік фактів, які можуть бути встановлені судом: про встановлення факту, а саме:

1) родинних відносин між фізичними особами;

2) перебування фізичної особи на утриманні;

3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню;

4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;

5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу;

6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;

7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;

8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;

9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Крім того, правилами статті 315 ЦПК України встановлено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

З огляду на встановлені судом обставини, суд приходить до висновку, що заявлені ОСОБА_1 вимоги про встановлення юридичних фактів: що поточне навчання ОСОБА_1 за денною формою на Кафедрі режисури телебачення Інституту екранних мистецтв Державної організації (установи, закладу) «Київський національний університет театру кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого» за освітньо-професійною програмою на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти «Режисура телебачення», за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» галузі знань 02 «культура і мистецтво», відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», фактом здобуття громадянином України ОСОБА_1 рівня освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»; що в довідці про здобувача освіти, сформованій в Єдиній державній електронній базі з питань освіти від 11.07.2022 за №153553, запис «ні, порушує» в полі «На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту» є помилковим, правильним записом має бути «Так, не порушує», підлягають вирішенню у порядку позовного провадження, а відтак у відкриті провадження за заявленими вимогами для вирішення у порядку окремого провадження слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 293,315 ЦПК України, суд -

ухвалив:

відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи : Державна організація (установа,заклад) «Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого», Державне підприємство «Інфоресурс».

Роз`яснити ОСОБА_1 , що заявлені ним вимоги підлягають до вирішення за правилами позовного провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею

(частина 2 статті 261 ЦПК України).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду (частина 1 статті 353, стаття355 ЦПК України).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (стаття 354 ЦПК України).

Суддя: Плахотнюк К.Г.

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.08.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122493666
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —752/15585/24

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні