ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" жовтня 2024 р. м. УжгородСправа №907/872/24
Господарський суд Закарпатської області у складі судді Худенка А.А.,
розглянувши матеріали за позовом
Керівника Ужгородської окружної прокуратури, м. Ужгород Закарпатської області в інтересах держави в особі Перечинської міської ради Ужгородського району, м. Перечин Ужгородського району Закарпатської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед Лайн Груп», м. Ужгород Закарпатської області
про розірвання договору купівлі-продажу об`єкта приватизації - будівлі психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ загальною площею 222,3 кв.м за адресою: вул. Ужанська, 8а, м. Перечин, Ужгородського району, Закарпатської області, який укладений 12.02.2020; зобов`язати повернути у комунальну власність нерухомий об`єкт будівлю психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ; скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - будівлю психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Закарпатської області надійшла позовна заява Керівника Ужгородської окружної прокуратури, м. Ужгород Закарпатської області, в інтересах держави в особі Перечинської міської ради Ужгородського району, м. Перечин Ужгородського району Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мед Лайн Груп», м. Ужгород Закарпатської області, про розірвання договору купівлі-продажу об`єкта приватизації - будівлі психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ загальною площею 222,3 кв.м за адресою: вул. Ужанська, 8а, м. Перечин, Ужгородського району, Закарпатської області, який укладений 12.02.2020; зобов`язати повернути у комунальну власність нерухомий об`єкт будівлю психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ; скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - будівлю психонаркологічного та венеричного кабінетів ЦРЛ, покликаючись на положення ст. 526, 610, 611, 614, 625, 628, 629, 655 Цивільного кодексу України, ст. 193, 216-218 Господарського кодексу України.
Згідно ст. 161-164 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявою по суті справи є, зокрема, позовна заява.
Крім того, за змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зокрема і повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зокрема зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що прокурором у порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України вказано невірне найменування позивача. Так, судом встановлено, що звертаючись з позовом до суду, прокурор у позовній заяві зазначив позивачем Перечинську міську раду Ужгородського району код ЄДРПОУ 04351274, водночас як вбачається із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, зазначений прокурором у позовній заяві код ЄДРПОУ позивача належить іншій юридичній особі Перечинській міській раді Закарпатської області, що у свою чергу позбавляє суд можливості ідентифікувати належну особу, в інтересах якої заявлено позовні вимоги в межах даної справи.
Приписами ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст. 162, 164, 172 ГПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 161, 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Керівника Ужгородської окружної прокуратури залишити без руху.
2. Встановити прокурору спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду заяви про усунення недоліків з уточненням вірного найменування позивача.
3. Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 10 днів із дня вручення даної ухвали.
4. Роз`яснити прокурору, що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
6. Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвалу складено та підписано 23.10.2024.
Суддя А.А. Худенко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122497467 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Худенко А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні