Ухвала
від 23.10.2024 по справі 910/12990/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

23.10.2024Справа № 910/12990/24

Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши

заяву ОСОБА_1

про забезпечення позову

у справі за позовом ОСОБА_1

до Благодійної організації "Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство"

про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів

без повідомлення (виклику) учасників процесу

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Благодійної організації "Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство", в якій позивач просить суд визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Благодійної організації «Благодійний фонд «Охматдит - здорове дитинство» від 21.10.2024.

23.10.2024 ОСОБА_1 подано заяву про забезпечення позову, у якій заявник просить суд:

-до набрання законної сили рішенням Господарського суду міста Києва у справі №910/12990/24 за позовом ОСОБА_1 заборонити Благодійній організації «Благодійний фонд «Охматдит - здорове дитинство», в особі загальних зборів учасників приймати рішення з питань внесення змін до статуту товариства, звільнення та призначення членів виконавчого органу товариства, виключення зі складу учасників Благодійної організації «Благодійний фонд «Охматдит - здорове дитинство» та прийняття до складу учасників нових членів; прийняття рішень про припинення товариства.

- до набрання законної сили рішенням Господарського суду міста Києва у справі №910/12990/24 за позовом ОСОБА_1 заборонити суб`єктам державної реєстрації, визначеним Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", в тому числі, але не виключно: державним реєстраторам, приватним та державним нотаріусам, які здійснюють діяльність на території України, та іншим суб`єктам, що вчиняють реєстраційні дії з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, будь-яким іншим особам, наділеним функціями державного реєстратора, вчиняти, здійснювати, проводити реєстраційні дії відносно/щодо Благодійної організації «Благодійний фонд «Охматдит - здорове дитинство», в тому числі, щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про зміну складу засновників/учасників товариства, зміну особи, що уповноважена вчиняти юридичні дії від імені підприємства з правом підпису, про зміну органів управління товариства, окрім як на виконання судових рішень, які набрали законної сили.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку про повернення заяви про забезпечення позову заявнику, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом (ч. 2 ст. 136 ГПК України).

У відповідності до ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Як встановлено судом, дана заява подана та підписана фізичною особою ОСОБА_1 .

Так, відповідно до пункту 1 частини першої статті 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" документи, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру (далі - документи Реєстру), відповідно до їх функціонального призначення поділяються на: документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: а) паспорт громадянина України; б) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; в) дипломатичний паспорт України; г) службовий паспорт України; ґ) посвідчення особи моряка; д) посвідчення члена екіпажу; е) посвідчення особи на повернення в Україну; є) тимчасове посвідчення громадянина України.

Судом встановлено, що до матеріалів заяви не додано документів на підтвердження особи позивача та даних фізичної особи - ОСОБА_1 , зокрема копії паспорта та копії ідентифікаційного номеру. За відсутності таких доказів, заявником не підтверджено зазначені ним у заяві про забезпечення позову прізвище, ім`я та по батькові заявника та його місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Отже, з доданих до позовної заяви документів суд позбавлений можливості встановити особу позивача, оскільки відсутні документи, що посвідчують особу (копії паспорта або інших відповідних документів).

За таких обставин, заява про забезпечення позову подана без дотримання вимог ст. 139 Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене, заява ОСОБА_1 про забезпечення позову підлягає поверненню.

Керуючись статтями 136, 139, 140, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову від 23.10.2024 повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку і строк, встановлені ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Дата підписання ухвали: 23.10.2024.

Суддя О.В. Гулевець

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122497938
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —910/12990/24

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гулевець О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні