Справа № 128/3849/24
УХВАЛА
18 жовтня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., вивчивши матеріали клопотання ОСОБА_1 , поданого та підписаного в її інтересах адвокатом Кондратюком Володимиром Миколайовичем «про продовження дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною», заінтересовані особи: Якушинецька сільська рада Вінницького району Вінницької області, як орган опіки та піклування та ОСОБА_2 , -
ВСТАНОВИЛА:
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшло клопотання ОСОБА_1 , яке подане та підписане в її інтересах адвокатом Кондратюком В.М. «про продовження дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною», заінтересовані особи: Якушинецька сільська рада Вінницького району Вінницької області, як орган опіки та піклування та ОСОБА_2 , справа №128/3849/24, в якому представник заявника просить суд: призначити судово-психіатричну експертизу, а також продовжити дію рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 07.09.2022 у справі №128/120/22, про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення опіки та призначення ОСОБА_1 опікуном.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне залишити її без руху, виходячи з такого.
Згідно вимог ч. 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, в додатках до клопотання, представником заявника зазначено, що до переліку документів, що додаються до клопотання входить, зокрема: копія клопотання Якушинецькій сільській раді на 3 арк., водночас заявником (представником заявника) не додано до нього додатків (документів), які долучено до клопотання, адресованого суду.
Також, згідно ч. 6 ст. 300 ЦПК України, строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
Частиною 7 ст. 300 ЦПК України визначено, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Відповідно до ч. 8 ст. 300 ЦПК України, клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Згідно ч. 9 ст. 300 ЦПК України, суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього кодексу.
У даній справі заявник (представник заявника) до клопотання не додає відповідного висновку судово-психіатричної експертизи, а просить суд вирішити питання про її призначення.
Однак, положення ст. 300 ЦПК України не передбачають призначення судом судово-психіатричної експертизи після отримання клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною.
Виходячи зі змісту положень ст. 300 ЦПК України, висновок експертизи повинен долучатися до клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною саме заявником на підтвердження викладених в клопотанні обставин, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Окрім того, 18 жовтня 2023 року набув чинності Закон України № 3200-IX щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Згідно з положеннями ч. 6 статті 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, втім, всупереч вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України в заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Зазначені вище недоліки заяви перешкоджають суду вирішити питання щодо прийняття її до розгляду та відкриттю провадження по даній цивільній справі.
Згідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.175,185 , 294, 300, 318 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання ОСОБА_1 , подане та підписане в її інтересах адвокатом Кондратюком Володимиром Миколайовичем «про продовження дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною», заінтересовані особи: Якушинецька сільська рада Вінницького району Вінницької області, як орган опіки та піклування та ОСОБА_2 , - залишити без руху.
Роз`яснити заявнику (представнику заявника), що він має виправити вказані в ухвалі недоліки в строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Якщо заявник в цей же строк не виправить вказані недоліки заяви, то вона буде вважатися судом неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Олена САЄНКО
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122501223 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні