Рішення
від 22.10.2024 по справі 299/6527/24
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/6527/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22.10.2024 м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Леньо В.В., при секретарі Казимірська Н.В розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа: ТОВ «Експерт»,

В СТ АН ОВ ИВ :

ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документу, заінтересована особа: ТОВ «Експерт».

Вимоги заяви мотивує тим, що 26.08.2024 року, ОСОБА_1 , звернулася до ТОВ «ЕКСПЕРТ» з заявою (пропозицією) на укладення договору про розроблення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки в натурі щодо земельної ділянки, яка належать їй, як ОСОБА_1 , згідно державного акту на право приватної власності на землю, серії ІV-ЗК №011884, виданий головою Виноградівської районної ради народних депутатів від 03.11.1998 року. Однак, 30.08.2024 листом ТОВ «ЕКСПЕРТ» за вих. №60 їй було відмовлено у здійсненні вказаних дій у зв`язку з тим, що запис у державному акті на право приватної власності не землю серії ІV -ЗК №011884 та запис у паспорті має невідповідність, що не дає можливості ідентифікувати « ОСОБА_1 », як « ОСОБА_1 ». Тобто, графа «ім`я» та «по батькові» в державному акті на право приватної власності не землю не співпадає з даними паспорта громадянина України, що викликає сумнів у належності заявниці правовостановлючого документа на нерухоме майно.

З вказаних підстав, з метою завершення виготовлення технічної документації із землеустрою та реєстрацією права власності на земельну ділянку просить встановити факт належності ОСОБА_1 державного акту на право приватної власності на землю, серії ІV-ЗК №011884, виданий головою Виноградівської районної ради народних депутатів від 03.11.1998 року.

В судове засідання заявник не з`явилася, однак її представник адвокат Мелай Є.М. надав письмову заяву в якій підтримав заявлені вимоги та просив суд слухати справу у його відсутності.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не зявився, причини неявки не повідомив.

Дослідивши наявні в справі матеріали, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення заяви з наступних підстав.

Від встановлення факту належності особі свідоцтва про право на спадщину за законом, залежить виникнення, зміна або припинення особистих та майнових прав заявника, а саме порушується її право на призначення пенсії, що не суперечить вимогам ст. 315 ЦПК України.

В судовому засіданні встановлено, що при зверненні заявника до землевпорядної організації ТОВ «Експерт» для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, що посвідчувала б право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, у поданих нею документах виявлені розбіжності, які перешкоджають заявнику реалізувати своє право.

Так, запис у державному акті на право приватної власності не землю серії ІV -ЗК №011884 та запис у паспорті має невідповідність, що не дає можливості ідентифікувати « ОСОБА_1 », як « ОСОБА_1 ». Тобто, графа «ім`я» та «по батькові» в державному акті на право приватної власності не землю не співпадає з даними паспорта громадянина України, що викликає сумнів у належності заявниці правовостановлючого документа на нерухоме майно.

Факт який просит встановити заявниця підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Так, у свідоцтві про одруження між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_1 від 02.07.1963 року, заявниця ОСОБА_1 зазначена в графі «ім`я та по батькові» як « ОСОБА_4 ».

У свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_1 , яке видане повторно Бюро записів громадянського стану м. Виноградів Управління міліції Закарпатської області, серії ЯЕ №122475 від 07.05.1953 року, заявниця ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначена як « ОСОБА_3 », місце народження місто Виноградів Закарпатської області про що в книзі записів актів громадянського стану про народження ІНФОРМАЦІЯ_2 , зроблено відповідний запис №308.

В атестаті про середню освіту, який виданий ОСОБА_1 , 1943 року народження про закінчення в 1975 році повного курсу Виноградівської загальноосвітньої заочної середньої школи Першотравневого консультпункту Закарпатської області, серії Ж №209187 від 25 червня 1975 року заявниця ОСОБА_1 , також зазначена не у відповідності до паспортних даних.

Згідно свідоцтва про народження сина заявниці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , серії НОМЕР_2 , яке видане повторно Відділом ЗАГС виконкому Виноградівської районної ради народних депутатів Закарпатської області, де вона записана матір`ю дитини її персональні дані записані як « ОСОБА_1 . Також, як « ОСОБА_5 » заявник записана в пенсійному посвідченні № НОМЕР_3 , яке видане Виноградівським районним управлінням соціального захисту населення України у Закарпатській області від 07.06.2000 року.

Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_4 , який виданий заявниці ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , Виноградівським РВ УМВС України в Закарпатській області від 29.09.1997 року та картки платника податків про присвоєння РНОКПП НОМЕР_5 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у графі «прізвище, ім`я та по батькові» вона зазначена як « ОСОБА_6 ».

Тільки після спроби скористатися своїм правом на розпорядження приватною власністю, звернувшись до ТОВ «ЕКСПЕРТ», яке займається розробкою та виготовленням землевпорядної документації, було виявлено невідповідність запису у графі «ім`я» та «по батькові» зазначених у державному акті на право приватної власності не землю серії ІV-ЗК №011884, інших документах про підтвердження певних фактів щодо заявниці - її паспортним даним громадянина України, де персональні дані особи зазначені правильно, а саме: прізвище, ім`я та по батькові - ОСОБА_1 , виявилась зазначена невідповідність.

На думку суду, різниця у написані імені заявниці в офіційних документах, що посвідчують особу, підтверджують певні факти щодо особи та у вище зазначеному правовстановлюючому документі на нерухоме майно є наслідком довільного відмінювання імені та по батькові посадовими особами відділів ДРАЦС (ЗАГС) та навчальних закладів у період УРСР, які видавали вище зазначені документи, оскільки форма імені «Магдалина» - «Магдолна» вживається у народно¬розмовному мовленні, а також різних стилях української літературної мови, а по батькові « ОСОБА_7 », « ОСОБА_8 » означає з угорської мови « ОСОБА_9 ».

З метою виправлення не застереженого виправлення (підчистки) у написанні імені та по батькові заявниці ОСОБА_1 , у державному акті на право приватної власності не землю серії ІV-ЗК №011884, який виданий на підставі розпорядження Виноградівської райдержадміністрації від 23.10.1998 року за №545, заявник могла б звернутися із заявою про внесення змін до державного акта до Виноградівської районної ради народних депутатів Закарпатської області, як до органу, яким видано вказаний правовстановлюючий документ. Однак, Виноградівська районна рада Закарпатської області на сьогоднішній день ліквідована у зв`язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», через що заявниця позбавлена можливості щодо внесення виправлень або змін в адміністративному порядку.

В самому державному акті на право приватної власності не землю серії ІV-ЗК №011884, який виданий Виноградівською районною радою Закарпатської області на підставі розпорядження Виноградівської райдержадміністрації від 23.10.1998 року за №545 на ім`я заявниці ОСОБА_1 , виправлення належним чином не застережене, що в свою чергу унеможливлює внесення до нього змін органом (правонаступником такого органу), який раніше хоч і мав компетенцію щодо видачі правовстановлюючих документів, але на сьогодні вона в нього відсутня.

Відповідно до абзацу 2 п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» на підставі п.6 ст.273 ЦПК суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.

У відповідності до вимог ст. 315 ЦПК України, суди розглядають справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а згідно п.п. 1, 6 ч.1 ст. 315 ЦПК України - про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документів, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеної у свідоцтві про народження або паспорті.

У зв`язку із вищевикладеним заявлені вимоги заявниці підлягають до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 76-81, 89, 133, 210, 259, 263-265, 273, 293-294, 315, 319, 354, п.п.15.5 п.15 ч.1 Перехідних положень ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Заяву задоволити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_5 , зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 правовстановлюючого документа, а саме:

- державного акта на право приватної власності на землю серії ІV-ЗК №011884, виданного на підставі розпорядження Виноградівської районної державної адміністрації від 23 жовтня 1998 року за №545 на земельну ділянку площею 1,89 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги , відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Головуючий В. В. Леньо

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення22.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122502907
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —299/6527/24

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Леньо В. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Леньо В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні