Справа 303/8268/24
2/303/1705/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2024 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Куцкір Ю.Ю., розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 до ТзОВ «ВЕЛШАН» та СТОВ «Агро-Лучки» про зміну договору найму про переведення прав покупця, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до ТзОВ «ВЕЛШАН» та СТОВ «Агро-Лучки» про зміну договору найму про переведення прав покупця.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, зокрема в частині підтвердження повноважень представника позивача, вбачаються підстави для повернення позовної заяви, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається із позовної заяви, така подана представником позивача Савченко В.І.
Приписи ч.1 ст.60 ЦПК України визначають, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з ч.4 ст.62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Також згідно із ч.1 ст.26Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правової допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (ч.2 ст.26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Згідно із ч.3 ст.26Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» повноваженняадвоката якзахисника абопредставника вгосподарському,цивільному,адміністративному судочинстві,кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 3, 4, 5, 12, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від 17 листопада 2020 року №118, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Пункт 6 Положення № 41 визначає, що бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
Таким чином, Рада адвокатів України, затвердивши в новій редакції Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, передбачила впровадження процедури електронного генерування ордерів на надання правничої (правової) допомоги адвокатом через особистий кабінет адвоката на офіційному веб-сайті НААУ.
Ордер, згенерований онлайн, містить усі необхідні реквізити звичайного ордеру, а також має двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ. При генеруванні ордерів їм присвоюється серія кожного регіону.
Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних ЄРАУ. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ.
Також впунктах 11-12Положення зазначено,що ордер,встановленої цимПоложенням форми,є належнимта достатнімпідтвердженням правомочностіадвоката навчинення дійв інтересахклієнта. Ордер містить наступні реквізити:
12.1. Серію, порядковий номер ордера;
12.2. Прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога;
12.3. Посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа;
12.4. Назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно достатті 19Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначенихпунктом 2частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо);
У свою чергу, на підтвердження своїх повноважень адвокат Савченко В.І. додав Ордер на надання правничої допомоги серії АМ №1101024 від 23.09.2024 року, в якому зазначено, що його повноваження, як адвоката щодо надання ним правової допомоги позивачу ОСОБА_2 , буде здійснюватися в Мукачівському районному суді Закарпатської області.
З огляду на вищевикладене, суддя приходить до висновку, що позовну заяву представником позивача було подано до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області. Натомість найменування органу, у якому повинна надаватися правова допомога, як вбачається із наданого Ордеру, зазначено Мукачівський районний суд Закарпатської області, що свідчить про те, що представником позивача невірно зазначено найменування такого органу, оскільки такого органу не має.
Таким чином, враховуючи зазначені обставини, позовна заява подана та підписана особою, яка не надала суду належні документи наявності у представника позивача повноважень адвоката на звернення із даною позовною заявою саме до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від імені та в інтересах позивача, що і є підставою для повернення заяви відповідно до положення п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України.
Відповідно до п.1, ч.4 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України, заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або посадове становище якої не вказано.
Згідно ч.7ст.185 ЦПК Україниповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст.ст.13, 185 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 до ТзОВ «ВЕЛШАН» та СТОВ «Агро-Лучки» про зміну договору найму про переведення прав покупця - повернути представникупозивача.
Роз`яснити представнику позивача, що після усунення зазначених недоліків, тобто приведення Ордеру відповідно до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, має право повторно звернутися до суду із даною позовною заявою.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її підписання.
Суддя Ю.Ю. Куцкір
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122502959 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Куцкір Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні