Справа № 522/9004/24-Е
Провадження № 2/522/5298/24
УХВАЛА
про витребування доказів
17 жовтня 2024 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Павлик І.А.
за участю:
секретаря судового засідання Запольської А.М.,
представника позивача адвоката Драгун А.С.,
представника відповідача адвоката Безбабної А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача адвокатаДрагун АнгеліниСвятославівни та клопотання представника відповідачаадвоката БезбабноїАнастасіїОлександрівни про витребування доказів у справі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
06.06.2024 позивач звернулася до Приморського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
10.06.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
02.10.2024 та 15.10.2024 від представника позивача через систему «Електронний Суд» надійшло два клопотання про витребування доказів та одне уточнене клопотання про витребування доказів, у яких адвокат просить суд витребувати:
1) у Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 30) інформацію стосовно перетину Державного кордону України громадянином України ОСОБА_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 , Адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) у період з 01.01.2020 року та по день виконання ухвали суду, з зазначенням відомостей про пункт перетину, країну слідування, документ, за яким було здійснено перетин та про підставу на якій було здійснено перетин державного кордону з урахуванням обмежень, введених під час дії правового режиму воєнного стану;
2) у ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ МОРСЬКОГО І ВНУТРІШНЬОГО ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ ТА СУДНОПЛАВСТВА УКРАЇНИ (Код ЄДРПОУ 41886120, 01135, Україна, місто Київ, проспект Берестейський, будинок, 14) відомості та належним чином засвідчені копії документів про оформлення та продовження строку дії посвідчення особи моряка (паспорта моряка), дипломів, інших кваліфікаційних документів, виданих на ім`я ОСОБА_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 , Адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), за період з 01.01.2020 року станом на дату виконання ухвали суду, а також завірені копії всіх наявних документів вказаної особи, у тому числі, документів про освіту, заяви-анкети, послужні книжки, документів, що підтверджують несення служби на борту судна та інші.;
3) у Державного підприємства «Моррічсервіс» (Код ЄДРПОУ 42615235, вул. Преображенська, 23. м. Київ) відомості про навчання, підготовку та дипломування ОСОБА_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 , Адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), у тому числі інформацію, що міститься в Державному реєстрі документів моряків, копії всіх наявних документів вказаної особи (особової справи, свідоцтв, сертифікатів, кваліфікаційних документів тощо);
4) у іноземної компанії RAWABI VATLLANZ OFFSHORE SERVLCES co.LTD., Р.о. Вох (79800, Al Кhоbаr 31952, Kingdom of Saudi Аrаbiа), засвідчені належним чином відомості щодо договорів (контрактів), укладених компанією з ОСОБА_2 , (РНОКПП НОМЕР_1 , Адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), з 01.01.2020 року станом на дату отримання ухвали, а також витяг з журналу єдиного обліку клієнтів (п.п. 8 п.9 Ліцензійних умов) стосовно контрактів ОСОБА_2 , або мотивовану відповідь щодо причин неможливості надання, інформацію про умови праці та умови проживання у державі працевлаштування (на судні), (п.п. З п.9 Ліцензійних умов), яка надавалась ОСОБА_2 до укладання їм контрактів або мотивовану відповідь щодо причин неможливості надання, а також відомості щодо розрахункового рахунку, на який здійснювалась виплата заробітної плати ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , Адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ).
5) надіслати Центральному органу Королівства Іспанія, визначеному вказаною державою відповідно до статті 2 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18.03.1970, судове доручення щодо витребування від банківської установи BANCO SANTANDER (Королівство Іспанія, 28660 Boadilla del Monte MADRID ESPANA) інформації щодо руху грошових коштів (банківські виписки) по наявним банківським рахункам ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 за період з 01 січня 2024 року по теперішній час, зокрема, по банківському рахунку № НОМЕР_2 , відкритого на ім`я KOZAK VADYM;
6) надіслати Центральному органу Королівства Іспанія, визначеному вказаною державою відповідно до статті 2 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18.03.1970, судове доручення щодо витребування від банківської установи BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) BANK (Королівство Іспанія, Paseo de la Castellana 81, Madrid, ES-M 28046, Spain) інформацію щодо руху грошових коштів (банківські виписки) по наявним банківським рахункам ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 за період з 01 січня 2024 року по теперішній час, зокрема, по рахунку НОМЕР_3 , власник рахунку: ОСОБА_2 Id Fiscal Z1482419M;
7) надіслати Центральному органу Литовської Республіки, визначеному вказаною державою відповідно до статті 2 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах від 18.03.1970, судове доручення щодо витребування від банківської установи REVOLUT BANK UAB VILNIUS LITHUANIA (Литовська республіка, Konstitucijos pr. 21b, Vilnius, 09306 Vilniaus m. sav., Литва) інформацію щодо руху грошових коштів (банківські виписки) по наявним банківським рахункам ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 за період з 01 січня 2024 року по теперішній час, зокрема, по банківському рахунку № НОМЕР_4 , відкритого на ім`я KOZAK VADYM;
Відповідно до ч. 1 ст. 84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 84ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК Україниу клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Стаття 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права.
Загальною декларацією прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8).
Частиною першою статті 8 Конституції України передбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Суддя, здійснюючи правосуддя, керується верховенством права (частина перша статті 129 Конституції України).
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (стаття 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Ці засади є конституційними гарантіями права на судовий захист.
Відповідно до ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є, серед іншого, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З метоюбезумовного дотриманняцього конституційногопринципу вст.12ЦПК Українизазначено,що цивільнесудочинство здійснюєтьсяна засадахзмагальності сторін. Учасникисправи маютьрівні праващодо здійсненнявсіх процесуальнихправ таобов`язків,передбачених законом. Кожнасторона повиннадовести обставини,які маютьзначення длясправи іна яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд розглядаєсправи неінакше якза зверненнямособи,поданим відповіднодо цьогоКодексу,в межахзаявлених неювимог іна підставідоказів,поданих учасникамисправи абовитребуваних судому передбаченихцим Кодексомвипадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом (ч.ч. 1, 2 ст. 13 ЦПК України).
Міжнародні стандарти у сфері судочинства приділяють значну увагу питанням дотримання принципу змагальності судового процесу.
Так, у пункті 30 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи «Щодо якості судових рішень» міститься положення, згідно з яким дотримання принципів змагальності та рівності сторін є необхідними передумовами сприйняття судового рішення як належного сторонами, а також громадськістю.
Зв`язок принципів змагальності та рівності, що, зокрема, досліджений у роботі«Конституційний принцип рівності та його особливості в адміністративному судочинстві», акцентованотакож у деяких рішеннях Європейського суду з прав людини.
Так, у справі «Салов проти України» (заява №65518/01, п. 87) Суд зробив висновок, що принцип рівності сторін у процесі є лише одним з елементів більш широкого поняття справедливого судового розгляду, яке також включає фундаментальний принцип змагальності процесу («Руїс-Матеос проти Іспанії» (Ruiz-Mateos v. Spain), заява №12952/87, п. 63).
У справі «Лазаренко та інші проти України» (№70329/12, п. 37) Суд нагадує, що принцип змагальності та принцип рівності сторін, які тісно пов`язані між собою, є основоположними компонентами концепції «справедливого судового розгляду» у розумінніпункту 1статті 6 Конвенції.
Крім того, відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, невід`ємними частинами права на суд необхідно розглядати, зокрема, такі вимоги, як змагальність процесу (Екбатані проти Швеції (Ekbatani v. Sweden), заява №10563/83, п. 24-33) та право на ефективну участь (T. проти Сполученого Королівства (T. v. the United Kingdom), заява №24724/94, п. 83-89).
Таким чином, принцип змагальності спільно з принципом рівності є одним з основних елементів поняття «право на справедливий суд», що гарантоване Конвенцією.
Водночас Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Суд акцентує, що предметом спору, що виник між сторонами є стягнення аліментів. Заявляючи перелічені клопотання про витребування доказі у іноземних компанії та банківських установ, позивачем не враховано строки отримання судом таких доказів, тоді як аліменти повинні виплачуватись щомісячно та забезпечувати харчування та інші потреби дітей.
З огляду на викладене, з метою недопущення судового процесу у безладний рух, дотримання строків розгляду справи, для забезпечення об`єктивного, повного та всебічного розгляду справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання представника позивача про витребування доказів.
01.08.2024 від представника відповідача надійшло клопотання про витребування доказів, у якому вона просить суд витребувати у Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, 65044, м. Одеса,вул. Семінарська, 5) відомості відносно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ) про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків з січня 2024 року по липень 2024 року включно.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника відповідача про витребування доказів.
Керуючись ст.ст. 81, 84, 260, 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача адвоката Драгун Ангеліни Святославівни про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати:
1) у Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 30) інформацію стосовно перетину Державного кордону України громадянином України ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ), ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) у період з 01.01.2020 та по дату видачі довідки, з зазначенням відомостей про пункт перетину та країну слідування.
2) у Держаної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Код ЄДРПОУ 41886120, 01135, Україна, місто Київ, проспект Берестейський, будинок, 14) відомості та належним чином засвідчені копії документів про оформлення та продовження строку дії посвідчення особи моряка (паспорта моряка), дипломів, інших кваліфікаційних документів, виданих на ім`я ОСОБА_2 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), за період з 01.01.2020 та станом на дату виконання ухвали суду, а також завірені копії всіх наявних документів вказаної особи, у тому числі, документів про освіту, заяви-анкети, послужні книжки, документів, що підтверджують несення служби на борту судна та інші.
В решті вимог клопотань відмовити.
Клопотання представникавідповідача адвокатаБезбабної АнастасіїОлександрівни про витребування доказів задовольнити.
Витребувати: у Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, 65044, м. Одеса,вул. Семінарська, 5) відомості відносно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ) про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків з січня 2024 року по липень 2024 року включно;
Витребовувані матеріали надіслати на адресу Приморського районного суду м.Одеси (65029,м.Одеса, вул. Балківська, 33) у строк до 15 листопада 2024 року.
Копію ухвали для виконання направити Головному управлінню Державної податкової служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 44069166, 65044, м. Одеса,вул. Семінарська, 5), Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 30), Держаній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Код ЄДРПОУ 41886120, 01135, Україна, місто Київ, проспект Берестейський, будинок, 14).
Роз`яснити виконавцям ухвали в частині витребування доказів, що відповідно до ч. 6 ст.84ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
У разі неможливості подати витребувані докази у встановлений строк, повідомити суд протягом п`яти днів з дня отримання ухвали із зазначенням причин неможливості подання доказів.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали відповідно до ст. 259 ЦПК України буде складено протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Суддя І.А. Павлик
Повний текст ухвали складено 22.10.2024.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122505031 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Павлик І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні