Ухвала
від 23.10.2024 по справі 358/1688/24
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 358/1688/24 Провадження № 2-н/358/165/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2024 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Лебединець Г.С., розглянув заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу на стягнення з Приватного акціонерного товариства «Богуславське хлібоприймальне підприємство» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в сумі 52634,61 грн та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати в розмірі 74178.81 грн,

В С Т А Н О В И В:

18.10.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу на стягнення з ПАТ «Богуславське хлібоприймальне підприємство» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в сумі 52634,61 грн та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати в розмірі 74178.81 грн.

Згідно ч.1ст.160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбаченихстаттею 161 цього Кодексу.

Згідно п.1 ч. 1ст.161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу,у разі якщо заява подана з порушеннями вимогстатті 163цього Кодексу.

Згідно п. 4 ч.2ст.163 ЦПК України, у заяві про видачу судового наказу повинні бути зазначені вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються.

У п.8 Постанови КМУ №100 зазначено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

При обчисленні середньої заробітної плати за два місяці, виходячи з посадового окладу чи мінімальної заробітної плати, середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення суми, розрахованої відповідно доабзацу п`ятогопункту 4 цього Порядку, на число робочих днів за останні два календарні місяці, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов`язана відповідна виплата, згідно з графіком підприємства, установи, організації.

У разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим або другим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства.

Так, з заяви про видачу судового наказу вбачаться, що ОСОБА_1 розраховує середній заробіток за період часу звільнення, а саме з 23.07.2024 р. по 18.10.2024 р. що складає 87 днів. Тоді як відповідно до Постанови КМУ №100, для розрахунку застосовуються лише робочі дні. В обгрунтування вимог щодо стягнення середнього заробітку за 87 днів, заявником не надано графіку робочого часу підприємства за вказаний період.

Відповідно ч. 2ст.167 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Норми ЦПК України не передбачають задоволення заяви про видачу судового наказу частково.

Відповідно до ч. 2ст.165 ЦПК Українипро відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Перевірив матеріали справи, враховуючи, що заявником при зверненні до суду не вірно пораховано дні, приходжу до висновку про необхідність відмови у видачі судового наказу.

Разом з цим, суд роз`яснює заявнику ч.1ст.166 ЦПК України, з якої вбачається, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першоїстатті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.161,165,353 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

У видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Богуславське хлібоприймальне підприємство» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в сумі 52634,61 грн та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати в розмірі 74178.81 грн - відмовити.

Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.

Головуючий: суддя Г. С. Лебединець

СудБогуславський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122507716
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —358/1688/24

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Лебединець Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні