Справа № 375/1732/24
Провадження№ 2/375/666/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2024 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Банах-Кокус О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, треті особи: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Липовенко Наталія Іванівна, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання права на завершення процедури приватизації,
В С Т А Н О В И В:
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, треті особи: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Липовенко Наталія Іванівна, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання права на завершення процедури приватизації.
В силу вимог положень статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати за ним в порядку спадкування за законом після смерті матері право на завершення процедури приватизації земельної ділянки.
Відповідно до пунктів 2, 9, 10 частини 1 статті 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Згідно пункту 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Відповідно до пункту 29 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», судам необхідно враховувати, що кожна позовна заява - первісна й зустрічна, а також заява третьої особи із самостійними вимогами оплачується судовим збором залежно від ціни позову, яка визначається виходячи з вартості відшкодованого майна.
Суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що за подання позову про визнання права на завершення процедури приватизації земельної ділянки сплачується судовий збір як за подання позову майнового характеру, виходячи з ціни позову, що визначається за грошовою оцінкою на земельну ділянку за результатом проведеної нормативно-грошової оцінки.
В матеріалах справи відсутня нормативно-грошова оцінка спірної земельної ділянки.
Згідно частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції на час подачі позову) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом станом на 01січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб був установлений у розмірі 3028,00 грн.
Згідно із підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До позовної заяви долучено дві квитанції про сплату судового збору на суму 1211грн 20 коп.
Однак, позивачем не надано інформацію щодо дійсної вартості спірної земельної ділянки, не вказано ціну позову, що ставить під сумнів правильність сплати ним судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно зазначити ціну позову згідно вартості земельної ділянки станом на час звернення до суду та, виходячи з такої, за необхідності, доплатити судовий збір з урахуванням суми вже сплаченого судового збору.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Таким чином, вказані недоліки у своїй сукупності перешкоджають відкриттю провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За правилами статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статями 175, 176, 177,185 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, треті особи: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Липовенко Наталія Іванівна, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання права на завершення процедури приватизації - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви до визначеної дати, позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://rk.ko.court.gov.ua/sud1021/.
Суддя Олена БАНАХ-КОКУС
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122508188 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Банах-Кокус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні