Справа № 755/16369/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" жовтня 2024 р. Дніпровський районний суд міста Києва (далі - Суд)
у складі судді ОСОБА_1 одноособово,
за участю
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 грудня 2023 року за № 42023113330000072, за обвинуваченням
ОСОБА_6 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Салават Російської Федерації, фізична особа-підприємець, громадянин України, раніше не судимий, неодружений, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 190, частиною другою статті 369-2 Кримінального Кодексу (далі - КК) України,
у с т а н о в и в :
І. Загальна історія провадження та процедура
Під час досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні, на підставі положень ст. 468 Кримінального процесуального кодексу (далі КПК) України, між прокурором та підозрюваним (обвинуваченим), у присутності захисника, укладено угоду про визнання винуватості, у зв`язку з чим прокурором, на виконання вимог ч. 1 ст. 474 вказаного Кодексу, направлено до суду обвинувальний акт з підписаною сторонами угодою.
Згідно ч. 2 ст. 474 КПК України розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язкової участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження. Відсутність інших учасників судового провадження не є перешкодою для розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 475 КПК України якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
У зв`язку з чим, Суд розглянувши вказану угоду, у порядку Глави 35. Кримінальне провадження на підставі угод Розділу VІ Особливі порядки кримінального провадження КПК України, переконався, що угода може бути затверджена, а тому ухвалює вирок, яким затверджує її і призначає узгоджену сторонами міру покарання, виходячи з наступного.
ІІ. Формулювання обвинувачення та статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачувалася особа
Згідно з угодою, її сторони дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій визнаючи, шляхом укладення останньої, доведеним, що згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.
Положення ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (далі - Закон) визначають, що військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі за текстом - ТЦК та СП ).
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову громадян України на військову службу.
Згідно ст. 18-1 Закону під час дії воєнного стану призовні комісії утворюються для розгляду питань щодо організації та проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов`язаних або виключення з військового обліку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» (далі за текстом - Постанова) визначено, що ТЦК та СП є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. ТЦК та СП утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі , інших містах, районах, районах у містах. Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі за текстом - районні ТЦК та СП ).
Відповідно до п. 8 Постанови завданнями ТЦК та СП відповідно до покладених обов`язків є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні ТЦК та СП ), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі за текстом - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі за текстом - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Пунктом 9 Постанови визначено, що ТЦК та СП відповідно до покладених на них завдань оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов`язаним та резервістам.
Підпунктом «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що службові особи інших державних органів є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління зі спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Згідно зі ст. 3, 22 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктам, на яких поширюється дія цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
15 грудня 2023 року, приблизно о 15 годині 00 хвилин, ОСОБА_6 , перебуваючи в приміщенні торгівельного комплексу " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", за адресою: АДРЕСА_4 , надавав ОСОБА_7 консультації щодо проходження ним військово-лікарської комісії в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 . У цей час, в ОСОБА_6 виник кримінальний протиправний умисел, направлений на вчинення корупційного кримінального правопорушення шляхом одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення такою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, з корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення.
Тоді ж, ОСОБА_6 , з метою реалізації свого злочинного умислу, повідомив ОСОБА_7 про те, що має знайомих осіб з числа службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 та одного із ІНФОРМАЦІЯ_5 , які за грошову винагороду у розмірі 13000 доларів США можуть оформити документи щодо зняття останнього з військового обліку в першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 для подальшої його постановки на військовий облік в одному із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одеської області з метою подальшого виготовлення документів про непридатність ОСОБА_7 для проходження військової служби за станом здоров`я та виключенням його з військового обліку.
Після цього, 26 грудня 2023 року, ОСОБА_7 , розуміючи протиправність дій ОСОБА_6 , звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їх контролем.
25 січня 2024 року, приблизно о 19 годині 35 хвилин, ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію злочинного умислу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свої дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, перебуваючи в приміщенні ТРЦ "Ретровіль", що за адресою: м. Київ, проспект Правди, буд. 47 , в ході особистої зустрічі з ОСОБА_7 , повідомив про те, що останній перебуває у «розшуку» за першим відділом ІНФОРМАЦІЯ_4 , як особи яка порушує законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
У зв`язку з цим, ОСОБА_6 , повідомив ОСОБА_7 про необхідність надання йому неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів США для себе та третіх осіб за вплив на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 , щодо зняття військовозобов`язаного ОСОБА_7 з «розшуку» у вказаному ТЦК та СП , як особу котра порушує законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію та подальшого повторного направлення ОСОБА_7 на проходження військово-лікарської комісії. Тим самим, запевнивши ОСОБА_7 у тому, що він, як отримувач неправомірної вигоди, може реально здійснити вплив на службових осіб зазначеного ТЦК та СП , уповноважених на прийняття рішення щодо дій відносно ОСОБА_7 .
Надалі, 26 січня 2024 року, близько 10 год. 00 хв., ОСОБА_6 , діючи умисно, перебуваючи в салоні автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_2 , поблизу магазину "Новус" за адресою: АДРЕСА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення, одержав від ОСОБА_7 , який діяв під контролем правоохоронних органів, грошові кошти в сумі 3000 доларів США (що еквівалентно 112 740 грн. за офіційним курсом НБУ станом на 26 січня 2024 року), для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 , уповноважених на зняття ОСОБА_7 з «розшуку» вказаного ТЦК та СП , як особу котра порушує законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію та подальшого повторного направлення ОСОБА_7 для проходження військово-лікарської комісії, з метою прийняття членами військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 рішення про визнання ОСОБА_7 непридатним до військової служби за станом здоров`я з метою подальшого уникнення у такий спосіб призову під час мобілізації.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.
Окрім цього, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 в один із днів але не пізніше 05 квітня 2024 року, точного часу на даний момент досудовим розслідування не встановлено, вирішив як додаткове джерело прибутку зайнятися злочинною діяльністю пов`язаною з шахрайським заволодінням чужого майна шляхом обману.
Так, у цей же час, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_6 залучив до вказаної протиправної діяльності особу відомості щодо якої виділені в окреме провадження за номером у ЄРДР 12024100000001025 від 10 вересня 2024 року (далі за текстом - Особа 1), для вчинення злочину пов`язаного із шахрайським заволодінням чужим майном шляхом обману, який повинен був вдати, що займається організацією незаконного перетину військовозобов`язаних осіб через державний кордон України. При цьому, ОСОБА_8 повідомив Особі 1, що у такий спосіб можливо незаконно збагатитись, на що останній надав добровільну згоду.
Таким чином, ОСОБА_6 та Особа 1 вступили у злочинну змову, спрямовану на вчинення злочину пов`язаного із шахрайським заволодінням чужого майна шляхом обману.
Крім того, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, та Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX), на території України запроваджено правовий режим воєнного стану, строк дії якого вкотре продовжено з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року на 90 діб.
Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об`єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Крім того, п. 3 вказаного Указу зазначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 33 Конституції України, тобто право кожному хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Тому, зважаючи на обізнаність осіб призовного віку з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_6 та Особа 1, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, розробили злочинний план дій спрямований на шахрайське заволодіння грошовими коштами осіб призовного віку під приводом організації здійснення незаконного переправлення останніх через державний кордон України, за наступних обставин.
Так, згідно спільного плану ОСОБА_6 визначив найбільш оптимальні шляхи реалізації злочинного плану та правила поведінки, спрямовані на досягнення його результату, створення тісних стосунків, які базувались на спільному з Особою 1 бажанні вчинити злочин з метою отримання незаконного прибутку для задоволення власних потреб у матеріальному збагаченні, організувавши свою злочинну діяльність з підшукування військовозобов`язаних осіб чоловічої статі на території м. Києва та подальшим заволодінням їх грошовими коштами шляхом обману під приводом незаконного переправленням їх за межі України через кордон з країнами Європи.
Після чого, 05 квітня 2024 року ОСОБА_6 за допомогою засобів телефонного зв`язку, діючи умисно та спільно з Особою 1, з корисливих мотивів, з метою заволодіння грошовими коштами шляхом обману, запропонував ОСОБА_7 за грошові кошти у сумі приблизно 20 000 Євро переправити його через державний кордон України до Республіки Молдова, з усіма необхідними відмітками у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, вказавши про необхідність зустрітися того ж дня о 22 год. 00 хв. на парковці магазину "Новус" розташованого по вул. Регенераторна в м. Києві та обговорити всі деталі подальших дій.
Того дня, тобто 05 квітня 2024 року, приблизно о 22 год. 00 хв. ОСОБА_7 прибув в заздалегідь обумовлене місце де зустрівся із ОСОБА_6 , після чого, за ініціативи останнього вони разом сіли до автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_2 та на ньому, поїхали до будинку АДРЕСА_7 , де зустрілися з Особою 1.
Перебуваючи за вказаною адресою, приблизно о 22 год. 30 хв., 05 квітня 2024 року ОСОБА_6 та Особою 1 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, з метою заволодінням грошовими коштами шляхом обману, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, за грошову винагороду у розмірі 20 000 Євро запропонували ОСОБА_7 незаконно переправити його через державний кордон України на територію Республіки Молдова, з відміткою про перетин державного кордону України у паспорті громадянина України для виїзду за кордон та подальшою координацією його дій з метою набуття ним статусу біженця в цій країні. При цьому останні, щоб викликати у ОСОБА_7 впевненість у виконанні взятих на себе зобов`язань, детально роз`яснили останньому про роль кожного з них під час організації незаконного перетину чоловіками державного кордону України та запевнили, що у такий спосіб, за їхньої допомоги, перетнуло державний кордон України вже декілька військовозобов`язаних осіб.
Під час цієї розмови ОСОБА_7 повідомив останнім, що оголошена ними сума грошових коштів, яку необхідно сплатити їм для незаконного перетину державного кордону України, є занадто великою для нього. Після цього, було узгоджено, що Особа 1 начебто підшукає для ОСОБА_7 інші більш прийнятні способи незаконного виїзду за межі території України, про що додатково повідомить останньому через ОСОБА_6 .
Після чого, 11 квітня 2024 року, приблизно о 17 годині 15 хвилин, ОСОБА_6 з ОСОБА_7 прибули за адресою: АДРЕСА_7 , де зустрілись із Особою 1.
Перебуваючи за вище вказаною адресою, Особа 1 та ОСОБА_6 діючи за попередньою змовою групою осіб, переслідуючи єдиний злочинним намір, направлений на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), та з метою виклику у ОСОБА_7 довірливих відносин, детально роз`яснили останньому план дій, який необхідно виконати для незаконного перетину державного кордону України, повідомивши також терміни очікування для виїзду з м. Києва, після сплати їм грошових коштів, заходи конспірації які будуть застосовані під час вчинення вказаних дій, та орієнтовне місце незаконного перетину державного кордону України, встановивши суму грошової винагороди за свою роботу в розмірі 19500 доларів США, пообіцявши здійснити незаконне переправлення через державний кордон України та керувати діями ОСОБА_7 .
Надалі, 18 квітня 2024 року, приблизно о 16 годині 30 хвилин, ОСОБА_6 з ОСОБА_7 на автомобілі марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_2 , прибули за адресою: АДРЕСА_7 , де зустрілись із ОСОБА_9 .
Перебуваючи за вище вказаною адресою Особа 1 та ОСОБА_6 продовжуючи реалізацію свого злочинного плану направленого на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), діючи умисно, знову роз`яснили ОСОБА_7 план його дій, щодо подальшого незаконного перетину державного кордону України, а також запевнили останнього у виконанні ними взятих на себе зобов`язань в повному обсязі, після отримання раніше обумовленої суми грошових коштів.
Після цього, на виконання раніше узгоджених домовленостей, ОСОБА_7 , 18 квітня 2024 року близько 17 години 00 хвилин, перебуваючи разом із ОСОБА_6 в салоні автомобілю марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_2 за адресою: м. Київ, проспект Миру, буд. 3 , передав останньому, котрий діяв за попередньою змовою групою осіб з Особою 1, грошові кошти у розмірі 19 500 доларів США (що еквівалентно 771 030 грн. за офіційним курсом НБУ станом на 18 квітня 2024 року).
У результаті чого, ОСОБА_6 діючи умисно, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб з Особою 1, з корисливих мотивів, шляхом введення в оману ОСОБА_7 шахрайським шляхом заволоділи чужим майном - грошовими коштами у великих розмірах, в сумі 19 500 доларів США (що еквівалентно 771 030 грн. за офіційним курсом НБУ станом на 18 квітня 2024 року), вчинивши всі необхідні дії для доведення злочину до кінця.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, у великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
ІІІ. Відомості про укладену угоду, її реквізити, зміст та визначена міра покарання
20 вересня 2024 року між прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_10 , який на підставі ст. 36, 37 КПК України здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, зі сторони обвинувачення, з одного боку, а також ОСОБА_6 , який є підозрюваним у кримінальному провадженні, з іншого боку, за участі захисника ОСОБА_4 , у відповідності до ст. 468-472 КПК України, - уклали угоду про визнання винуватості ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 369-2, ч. 4 ст. 190 КК України.
Згідно з угодою, ОСОБА_6 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 369-2 КК України, в обсязі вказаному у п. ІІ цього вироку і зобов`язався співпрацювати із органом досудового розслідування, повідомляти всі відомі йому обставини та дані про всіх осіб причетних до вчинення кримінальних правопорушень у яких підозрюється.
Обставини, які відповідно до ст. 66 КК України, пом`якшують покарання ОСОБА_6 - щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставини, які відповідно до ст. 67 КК України, обтяжують покарання ОСОБА_6 - не встановлено.
Сторони угоди щодо покарання погодилися з тим, що враховуючи ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, одне з яких відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України, є тяжким злочином, особу ОСОБА_6 , який раніше не судимий, на обліку у лікарів психіатра, нарколога не перебуває, позитивно характеризується за місцем проживання, займається волонтерською діяльністю, наявність передбачених ст. 66 КК України обставин, що пом`якшують покарання, а саме: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, тобто кількох наявних обставин, що пом`якшують покарання, можливим є призначити ОСОБА_6 покарання:
- за ч. 2 ст. 369-2 КК України, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 53 КК України, у виді штрафу в розмірі 7 000 (сім тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 119 000 (сто дев`ятнадцять тисяч) гривень;
- за ч. 4 ст. 190 КК України у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України визначити остаточне покарання шляхом повного складання призначених покарань у виді 3 (трьох) років позбавлення волі та штрафу в розмірі 7 000 (сім тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 119 000 (сто дев`ятнадцять тисяч) гривень.
Згідно ч. 3 ст. 72 КК України покарання у виді штрафу виконувати самостійно.
Окрім того, з урахуванням мотиву та ступеня тяжкості вчиненого ОСОБА_6 суспільно-небезпечного діяння, наявність обставин, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме: визнання вини у вчиненні інкримінованого йому злочину, щире каяття, його поведінку як до, так і після вчинення злочинних дій, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, здійснення волонтерської діяльності для підтримки Збройних Сил України, сторони кримінального провадження дійшли згоди про можливість виправлення підозрюваного без ізоляції від суспільства за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України та застосування до нього звільнення від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, на підставі ст. 75 КК України.
Зокрема, враховуючи активне сприяння ОСОБА_6 у розкритті кримінального правопорушення, повідомлення про всі відомі йому обставини та всіх осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, сторони домовилися клопотати перед судом про призначення ОСОБА_6 відповідно до ст. 75 КК України звільнення від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки та покласти на нього обов`язки, передбачені п. 1, 2 ч. 1, ч. 4 ст. 76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
В свою чергу, ОСОБА_6 , керуючись положенням ст. 26 КВК України, зобов`язується сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це суд та Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Центрального регіону шляхом надання документа, підтверджуючого сплату штрафу.
Вугоді також викладено усі імперативні реквізити останньої, визначені ст. 472 КПК України, та доведено до відома її сторін наслідки укладення та затвердження, регламентовані ст. 473 КПК України, наслідки не виконання, визначені ст. 476 КПК України.
Наявні в угоді і інші дані, котрі вказані в ч. 1 ст. 472 КПК України та вона скріплена підписами сторін.
ІV. Позиції сторін
Прокурор та захисники, кожен окремо, в підготовчому судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди були дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просили угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в ній міру покарання та інші передбачені угодою заходи.
Обвинувачений в підготовчому судовому засіданні, після виконання вимог ч. 4, 5 ст. 474 КПК, вказав, що ґрунтовним є затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання. При цьому беззастережно визнавши себе винуватим у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень за викладених в обвинувальному акті та угоді обставин, котрі відображено у п. ІІ вироку.
Сторони угоди вказали, що укладення угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
ОСОБА_7 в клопотанні від 07 жовтня 2024 року (передано через прокурора) вказує, що являючись потерпілим у кримінальному провадженні№ 42023113330000072, просить судове засідання, що призначене на 17 жовтня 2024 року провести без моєї участі. Складу суду довіряє та відводів немає. Не заперечує щодо затвердження угоди про визнання винуватості укладеної 20 вересня 2024 року між прокурором та ОСОБА_6 , у зв`язку із тим, що завдана шкода повністю відшкодована. Скарг, зауважень немає.
V. Право, яким керувався суд
Кримінальний процесуальний кодекс України
Стаття 469. Ініціювання та укладення угоди
2. Угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого.
4. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо: 1) […] тяжких злочинів;
[…] Укладення угоди про визнання винуватості […] у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана […] правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Стаття 472. Зміст угоди про визнання винуватості
1. В угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), умови часткового звільнення підозрюваного, обвинуваченого від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі збитків внаслідок вчинення ним кримінального правопорушення, узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, умови застосування спеціальної конфіскації, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.
2. В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін.
Стаття 474. Загальний порядок судового провадження на підставі угоди
6. Суд зобов`язаний переконатися у судовому засіданні, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
7. Суд перевіряє угоду на відповідність вимогам цього Кодексу та/або закону. Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо: 1) умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди; 2) умови угоди не відповідають інтересам суспільства; 3) умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб; 4) існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися; 5) очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань; 6) відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.
VІ. Мотиви, з яких суд виходив при вирішенні питання про відповідність угоди вимогам КПК України та закону
Суд, заслухавши думку сторін угоди, дослідивши матеріали провадження, перевіривши угоду на відповідність вимогам Кримінального процесуального Кодексу України (далі - КПК України) та закону приходить до висновку, що угода на відповідає вимогам цього Кодексу та закону.
Зокрема, ініціювання та укладення угоди було здійснено у відповідності до положень ст. 469 КПК України та порушень норм останньої судом не встановлено.
Потерпілий ОСОБА_11 не заперечує щодо затвердження угоди.
Безпосередньо в угоді про визнання винуватості викладено усі імперативні реквізити останньої, визначені ст. 472 КПК України, та доведено до відома її сторін наслідки укладення та затвердження, регламентовані ст. 473 КПК України, наслідки не виконання, визначені ст. 476 КПК України.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою.
Кваліфікація дій за ч. 2 ст. 369-2, ч. 4 ст. 190 КК України є вірною, враховуючи з`ясований характер обвинувачення, котрий вказується у п. ІІ вироку.
Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. 50, 65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого обвинувачення, а саме: їх класифікації за ст. 12 КК України, особливостей і обставин вчинення: форми вини, мотиву і мети, способу, стадії вчинення, характеру і ступеня тяжкості наслідків, що настали, даних про особу обвинуваченого.
У т.ч. за даними БО «Міжнародний благодійний фонд «Велике Українське Братерство Україна та Світ» ОСОБА_6 є волонтером цієї БО. Окрім тго він же волонтер ГО «Молодіжна просвіта» (посвідчення №32/23 від 01 квітня 2023 року).
Як керівник сімейного зоопарку «Лемур»:
- надавав благодійному фонду «Зимородок» безоплатну допомогу у проведенні свята для малозабезпечених, багатодітних та кризових сімей;
- має подяку Центру захисту дітей «НАШІ ДІТИ», який працює з дітьми сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування й дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах та докладає зусиль для створення сприятливих умов, в яких діти можуть повноцінно зростати і розвиватися, та у котрій вказується, щоколективу центру висловлює щиру вдячність за надану можливість відвідання вихованцями Центру сімейного зоопарку « Лемур ».
Ваша позиція, активність та соціальна відповідальність робить значний внесок у створення умов для вирішення певних соціальних питань, які для багатьох дітей є неможливими. А надана благодійна допомога є відчутною підтримкою в забезпеченні прав та потреб вихованців в розвитку творчих здібностей, змістовному дозвіллі;
- співпрацював з приводу реабілітації (відвідування) дітьми зоопарку також з Сватівською міською військовою адміністрацією Сватіського району луганської області (послуги для ВПО), Асоціацією батьків дітей інвалідів;
- має подяки колективу спеціальної школи І-ІІ ступенів №10 Дарницького району м. Києва , БО «Фонд Асперн», Київського міського центру соціальної, психологічної, професійної та трудової реабілітації «Аскольд» за організацією пізнавальної програми та екскурсії для дітей.
Підстав регламентованих п.п. 1-6 ч. 7 ст. 474 КПК України для відмови у затвердженні угоди прокурором не було доведено та судом не виявлено.
Таким чином, встановлено, що умови угоди в повній мірі відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та закону.
Водночас, щодо питання покладення обов`язків із числа регламентованих ст. 76 КК України та визначення строку випробування у порядку ст. 75 того ж Кодексу, то Суд враховує, що положеннями ст. 75 КК передбачено, що це рішення приймається про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення або про визнання вини, якщо сторонами угоди узгоджено покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п`яти років, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням. При цьому, тривалість іспитового строку та обов`язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.
Наведене узгоджується, хоча і не з тотожною, однак близькою за змістом позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 17 жовтня 2019 року у справі № 205/7091/16-к. Також, Суд враховує і думку ККС у справі № 161/8590/19 (постанова від 26 лютого 2020 року), що визначення судом першої інстанції тривалості іспитового строку в межах, визначених ст. 75 КК, само по собі не може свідчити про призначення покарання більш суворого ніж узгоджено сторонами угоди.
Отже, питання визначення тривалості іспитового строку, який необхідно застосувати до підозрюваного/обвинуваченого, зокрема у випадку затвердження угоди про визнання винуватості, належить до дискреційних повноважень суду. При цьому, за цих умов, дискреційні повноваження суду з одного боку та відмова обвинуваченого від права на апеляційне оскарження, крім випадків, передбачених ст. 394 КПК, з іншого боку, становлять передбачувані наслідки укладення угоди про визнання винуватості, з якими обвинувачений добровільно погодився.
В цій справі саме такий випадок (затвердження угоди у якій сторонами узгоджено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п`яти років, а також погоджено звільнення від його відбування з випробуванням).
Тому, Суд визначає самостійно тривалість іспитового строку та обов`язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого обвинувачення, а саме: його класифікації за ст. 12 КК України, особливостей обставин вчинення: форми вини, мотиву і мети, способу, стадії вчинення, характеру і ступеня тяжкості наслідків, що настали, даних про особу обвинуваченої, обставин, що пом`якшують та обтяжують останнє та вважає за необхідне визначити іспитовий строк у 2 роки із покладенням обов`язків регламентованих п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КПК України.
VІІ. Інші рішення щодо питань, які вирішуються судом
Прокурор просив за наслідками розгляду угоди у разі затвердження у т.ч. зняти арешт та вирішити долю речових доказів, які зберігаються у ГУНП в м. Києві та в матеріалах зазначеного кримінального провадження, відповідно до ст. 98, 100 КПК України, а саме:
- довідка вих. №01/33 від 09.05.2022 на (копія) 1 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 1 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 2 арк.; копія паспорта та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 на 3 арк.; копія довідки ВЛК №857 від 10.06.2022 на ім`я ОСОБА_12 на 1 арк.; довідка вих. №01/22 від 20.04.2022 на 1 арк. (копія); копія паспорту та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_6 на 4 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_5 (копія) на 1 арк.; довідка ВЛК №1015/43 від 19.05.22 на 1 арк.; довідка 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк; довідка №1072 від 07.10.2023 - 2 арк.; карта обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_7 ) - 1 арк.; заява про видачу військового квитка ОСОБА_7 - 1 арк.; витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_7 - 1 арк.; довідка 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк.; витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копія паспорта ОСОБА_7 - 2 арк.; копія довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_7 - 1 арк; копія свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк.; інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_7 - 1 арк.; поіменний список в/ч НОМЕР_6 щодо ОСОБА_7 - 1 арк; копія облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_7 ( ОСОБА_7 ) - 2 арк.; копія листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк.; список керівного складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області - 1 арк.; зведена таблиця результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 ар, - залишити при матеріалах кримінального провадження;
- договір купівлі - продажу транспортного засобу 744923001156 від 17.11.2023 на 1 арк.; посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_6 ; 45 купюр номіналом 100 доларів США з номерами: КВ 53410639G, КВ 39674521А, КК 75969035 А, КВ11020848І, KF33653522С, КВ50819876Е, КЕ06044880А, КВ93428707С, КЕ77457889А, КВ79691959А, KJ51273218А, КВ63904044К, КА69004942А, KD06071995В, KG21414833В, КА19573353А, КВ51513293В, КВ24143666G, KF47477650D, КВ88415786F, KJ45860170А, KJ42801003A, PF24392668F, МВ56480514М, PF11602613F, РВ00087573К, LD83565053D, КВ49451542К, KJ36071105A, КА45749449А, КА45749444А, КВ62964120Е, КВ26668512L, КК31706518С, КВ43585642Q, КВ68249498F, КЕ38757062А, КВ05339676В, КВ55233647N, КВ43772068Н, КВ14527681Н, KF36940788А, КВ08131386К, КВ54456656В, КВ85471716Е; грошові кошти в сумі 10 тис. грн.; мобільний телефон "Айфон" в корпусі біло-золотого кольору в силіконовому чохлі; мобільний телефон "Айфон Х"в корпусі чорно-золотого кольору; банківська картка "ПУМБ" з номером НОМЕР_8 ; банківська картка "Приватбанк" з номером НОМЕР_9 ; пластик під сім картку з номером НОМЕР_10 ; флеш накопичувач в корпусі синього кольору; довідку ВЛК № 1015/43 ; тимчасове посвідчення військовозобов`язанного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , - повернути ОСОБА_6 ;
- посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_13 - повернути ОСОБА_13 ;
- 14 купюр номіналом 100 доларів США з номерами, КВ35771041С, КВ53692261К, AF40728523А, НВ21453043Е, AG37069360В, KF48546881С, HJ86831642А, FF15601008B, КІ06040252А, КВ92474980D, НВ61590003М, DG17017317А, KF42657334В, КВ68272041Q; 1 купюра номіналом 50 доларів США з номером MJ02038485A; 2 купюри номіналом 20 доларів США з номерами: SF25708129Е, ІВ18561219Е; 1 купюра номіналом 10 доларів США з номером JJ48866818А; 176 штук імітаційних купюр номіналом 100 доларів США з номером КВ14859854М, - повернути до УСР в м. Києві ДСР НП України;
- мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_12 ; мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_13 ; IMEI 2: НОМЕР_14 , - зняти арешт;
- аркуш паперу з написом" ОСОБА_7 . -097-34-34-803" - знищити.
Суд, враховуючи вказане клопотання та матеріали додані на підтвердження відображених у ньому доводів констатує, що долю арештованого майна врегульовано згідно ч. 4 ст. 174 КПК України. Питання речових доказів вирішено у порядку ст. 100 КПК України.
Іспитовий строк обчислюється, згідно ч. 1 ст. 165 Кримінально-виконавчого кодексу України, з моменту проголошення вироку суду.
VІІІ. Висновок
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 та ч. 1 ст. 475 КПК України, у підготовчому судовому засіданні, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
З урахуванням викладеного у п. ІІ - VІ цього вироку Суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між сторонами шляхом ухвалення вироку і призначення обвинуваченому узгодженої міри покарання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 369-371, 373-374, 376, 468-469, 472, 473-475 Кримінального процесуального кодексу України, Суд
у х в а л и в :
затвердити угоду про визнання винуватості укладену 20 вересня 2024 року між прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , за присутності захисника ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 28 грудня 2023 року за № 42023113330000072.
ОСОБА_6 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 190, частиною другою статті 369-2 Кримінального Кодексу України та призначити йому покарання:
? за ч. 4 ст. 190 КК - у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки;
? за ч. 2 ст. 369-2 КК, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 53 КК України, у виді штрафу в розмірі 7 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 000 (сто дев`ятнадцять тисяч) гривень в доход держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом повного складання призначених покарань, призначити ОСОБА_6 покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки та штрафу в розмірі 7 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 000 (сто дев`ятнадцять тисяч) гривень в доход держави, які у силу ст. 72 КК України, виконувати самостійно.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_6 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на 2 (два) роки.
Згідно ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_6 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Іспитовий строк обчислюється, в силу ч. 1 ст. 165 Кримінально-виконавчого кодексу України, з моменту проголошення цього вироку.
Арешт накладений, згідно ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_14 від 29 квітня 2024 року у справі №761/14968/24, на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення особистого обшуку затриманого в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_6 , а саме на:45 купюр номіналом 100 доларів США з номерами: КВ 53410639G, КВ 39674521А, КК 75969035 А, КВ11020848І, KF33653522С, КВ50819876Е, КЕ06044880А, КВ93428707С, КЕ77457889А, КВ79691959А, KJ51273218А, КВ63904044К, КА69004942А, KD06071995В, KG21414833В, КА19573353А, КВ51513293В, КВ24143666G, KF47477650D, КВ88415786F, KJ45860170А, KJ42801003A, PF24392668F, МВ56480514М, PF11602613F, РВ00087573К, LD83565053D, КВ49451542К, KJ36071105A, КА45749449А, КА45749444А, КВ62964120Е, КВ26668512L, КК31706518С, КВ43585642Q, КВ68249498F, КЕ38757062А, КВ05339676В, КВ55233647N, КВ43772068Н, КВ14527681Н, KF36940788А, КВ08131386К, КВ54456656В, КВ85471716Е, 14 купюр номіналом 100 доларів США з номерами, КВ35771041С, КВ53692261К, AF40728523А, НВ21453043Е, AG37069360В, KF48546881С, HJ86831642А, FF15601008B, КІ06040252А, КВ92474980D, НВ61590003М, DG17017317А, KF42657334В, КВ68272041Q, 1 купюру номіналом 50 доларів США з номером MJ02038485A, 2 купюри номіналом 20 доларів США з номерами: SF25708129Е, ІВ18561219Е, 1 купюру номіналом 10 доларів США з номером JJ48866818А, 176 штук імітаційних купюр номіналом 100 доларів США з номером КВ14859854М, аркуш паперу з написом" ОСОБА_7 . -097-34-34-803", грошові кошти в сумі 10 тис. грн., мобільний телефон "Айфон" в корпусі біло-золотого кольору в силіконовому чохлі, мобільний телефон "Айфон Х"в корпусі чорно-золотого кольору, банківську картку "ПУМБ" з номером НОМЕР_8 , банківську картку "Приватбанк" з номером НОМЕР_9 , пластик під сім картку з номером НОМЕР_10 , флеш накопичувач в корпусі синього кольору, тимчасове посвідчення військовозобовязаного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , чотири довідки ВЛК №1015/43, тимчасове посвідчення військовозобовязанного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , тимчасове посвідчення військовозобовязаного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , тимчасове посвідчення військовозобовязаного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , скасувати.
Арешт накладений, згідно ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_14 від 29 квітня 2024 року у справі №761/14972/24, на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення невідкладного обшуку приміщення ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_10 , яке належить територіальній громаді в особі Бучанської районної ради Київської області (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), а саме на: довідку 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк, довідку №1072 від 07.10.2023 - 2 арк., карту обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_7 ) - 1 арк., заяву про видачу військового квитка ОСОБА_7 - 1 арк., витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_7 - 1 арк., довідку 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк., витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копію паспорта ОСОБА_7 - 2 арк., копію довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_7 - 1 арк; копію свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк., інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_7 - 1 арк., поіменний список в/ч НОМЕР_6 щодо ОСОБА_7 - 1 арк; копію облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_7 ( ОСОБА_7 ) - 2 арк., копію листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк., список керівного складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області - 1 арк., зведену таблицю результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 арк, мобільний телефон марки "iPhone", з IMEI: НОМЕР_12 ; - мобільний телефон марки "Black Shark", з IMEI 1: НОМЕР_13 ; IMEI 2: НОМЕР_14 , скасувати.
Арешт накладений, згідно ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_14 від 29 квітня 2024 року у справі №761/14970/24, на майно, тимчасово вилучене 18.04.2024 під час проведення невідкладного обшуку автомобіля марки «Infiniti Q50», д.н.з. НОМЕР_15 , vin: НОМЕР_16 , котрий на праві власності належить ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , за адресою: м. Київ, проспект Миру, 3 , а саме на: договір купівлі - продажу транспортного засобу 744923001156 від 17.11.2023 на 1 арк., довідку вих. №01/33 від 09.05.2022 на (копія) 1 арк., тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 1 арк., тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 2 арк., копію паспорта та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 на 3 арк., копію довідки ВЛК №857 від 10.06.2022 на ім`я ОСОБА_12 на 1 арк., посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_6 , посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_13 , довідку вих. №01/22 від 20.04.2022 на 1 арк. (копія), копію паспорту та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_6 на 4 арк., тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_5 (копія) на 1 арк., довідку ВЛК №1015/43 від 19.05.22 на 1 арк., скасувати.
Речові докази:
- довідка вих. №01/33 від 09.05.2022 на (копія) 1 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 1 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_12 (копія) на 2 арк.; копія паспорта та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 на 3 арк.; копія довідки ВЛК №857 від 10.06.2022 на ім`я ОСОБА_12 на 1 арк.; довідка вих. №01/22 від 20.04.2022 на 1 арк. (копія); копія паспорту та ідентифікаційного коду на ім`я ОСОБА_6 на 4 арк.; тимчасове посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_5 (копія) на 1 арк.; довідка ВЛК №1015/43 від 19.05.22 на 1 арк.; довідка 40/11 військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк; довідка №1072 від 07.10.2023 - 2 арк.; карта обстеження та методичного огляду №4397 КНП «Вишнівська міська лікарня» ( ОСОБА_7 ) - 1 арк.; заява про видачу військового квитка ОСОБА_7 - 1 арк.; витяг з книги протоколів засідання призовної комісії протокол від 03.06.2021 №18 ОСОБА_7 - 1 арк.; довідка 40/11 ваійськово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_7 ) - 1 арк.; витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості - 1 арк.; копія паспорта ОСОБА_7 - 2 арк.; копія довідки про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_7 - 1 арк; копія свідоцтва про базову середню освіту - 2 арк.; інформація з «Оберіг» щодо ОСОБА_7 - 1 арк.; поіменний список в/ч НОМЕР_6 щодо ОСОБА_7 - 1 арк; копія облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_7 ( ОСОБА_7 ) - 2 арк.; копія листа №1962/2/853 від 10.03.2024 - 1 арк.; список керівного складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області - 1 арк.; зведена таблиця результатів розшуку військовослужбовців які здійснили СЗЧ - 1 ар, - залишити при матеріалах кримінального провадження;
- договір купівлі - продажу транспортного засобу 744923001156 від 17.11.2023 на 1 арк.; посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_6 ; 45 купюр номіналом 100 доларів США з номерами: КВ 53410639G, КВ 39674521А, КК 75969035 А, КВ11020848І, KF33653522С, КВ50819876Е, КЕ06044880А, КВ93428707С, КЕ77457889А, КВ79691959А, KJ51273218А, КВ63904044К, КА69004942А, KD06071995В, KG21414833В, КА19573353А, КВ51513293В, КВ24143666G, KF47477650D, КВ88415786F, KJ45860170А, KJ42801003A, PF24392668F, МВ56480514М, PF11602613F, РВ00087573К, LD83565053D, КВ49451542К, KJ36071105A, КА45749449А, КА45749444А, КВ62964120Е, КВ26668512L, КК31706518С, КВ43585642Q, КВ68249498F, КЕ38757062А, КВ05339676В, КВ55233647N, КВ43772068Н, КВ14527681Н, KF36940788А, КВ08131386К, КВ54456656В, КВ85471716Е; грошові кошти в сумі 10 тис. грн.; мобільний телефон "Айфон" в корпусі біло-золотого кольору в силіконовому чохлі; мобільний телефон "Айфон Х"в корпусі чорно-золотого кольору; банківська картка "ПУМБ" з номером НОМЕР_8 ; банківська картка "Приватбанк" з номером НОМЕР_9 ; пластик під сім картку з номером НОМЕР_10 ; флеш накопичувач в корпусі синього кольору; довідку ВЛК № 1015/43 ; тимчасове посвідчення військовозобовязанного № НОМЕР_5 на ОСОБА_6 , - повернути ОСОБА_6 ;
- посвідчення волонтера на ім`я ОСОБА_13 - повернути ОСОБА_13 ;
- 14 купюр номіналом 100 доларів США з номерами, КВ35771041С, КВ53692261К, AF40728523А, НВ21453043Е, AG37069360В, KF48546881С, HJ86831642А, FF15601008B, КІ06040252А, КВ92474980D, НВ61590003М, DG17017317А, KF42657334В, КВ68272041Q; 1 купюра номіналом 50 доларів США з номером MJ02038485A; 2 купюри номіналом 20 доларів США з номерами: SF25708129Е, ІВ18561219Е; 1 купюра номіналом 10 доларів США з номером JJ48866818А; 176 штук імітаційних купюр номіналом 100 доларів США з номером КВ14859854М, - повернути до УСР в м. Києві ДСР НП України;
- аркуш паперу з написом" ОСОБА_7 . -097-34-34-803" - знищити.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених ст. 394 КПК України та з урахуванням обмежень визначених ч. 2 ст. 473 КПК України до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію судового рішення негайно після його проголошення вручити сторонам.
С у д д я ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122510396 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні