УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
23 жовтня 2024 р.Справа № 120/14038/24
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Поліщук Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із положеннями ч. 1 ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України).
В даному ж випадку, предметом оскарження є постанова державного виконавця від 04.01.2023 про закінчення виконавчого провадження.
Разом із тим, до суду з даним позовом позивач звернувся лише 18.10.2024, тобто із пропуском 10-денного строку звернення до суду.
Положеннями ч. 6 ст. 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Разом із позовною заявою представником позивача подано клопотання про поновлення строку звернення до суду. Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до суду, представник позивача зазначила, що 11 та 27 серпня 2024 року до Головного управління надійшли скарги громадянина ОСОБА_1 стосовно невиконання рішення суду по справі №120/14074/21-а. Розглянувши матеріали скарг та провівши огляд будинку ОК "ЖБК "Маяк-2" за адресою: вул. Стельмаха, 12 Б було встановлено, що на вхідних дверях вбудованих приміщень сходової клітини відсутні печатки посадових осіб органу ДВС. Враховуючи вищевикладене, Головним управлінням до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області було надіслано повідомлення від 05.09.2024 про вчинення кримінального правопорушення за ст. 382 ККУ стосовно невиконання рішення суду керівництвом ОК "ЖБК "МАЯК-2".
Поряд з тим, 08 жовтня 2024 року надійшла заява ОСОБА_1 у якій наведені нові обставини справи, стосовно протиправних дій посадових осіб Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці, що слугують підставою для оскарження постанови від 04.01.2023 у виконавчому провадження № 69272022.
Представник позивача також зазначила, що Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області стало відомо про відкриття кримінального провадження за номером 42024020000000181 про вчинення злочину за ч. 2 ст. 336 ККУ, а саме: внесення державним виконавцем Першого відділу ДВС у м. Вінниця неправдивих відомостей у постанову від 04.01.2023 про закінчення виконавчого провадження №69272022. Дата реєстрації провадження - 26 вересня 2024 року.
Посилаючись на наведені вище обставини, представник позивача просить суд поновити строк звернення до суду.
Ознайомившись із змістом клопотання про поновлення строку звернення до суду, приходжу до висновку про його необґрунтованість, адже наведені представником позивача обставини жодним чином не стосуються того, коли саме Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області стало відомо про прийняття відповідачем оскаржуваної постанови від 04.01.2023.
Відтак, підстави для задоволення клопотання про поновлення строку звернення до суду виходячи із наведених у ньому мотивів, відсутні.
Поряд із цим, вважаю за можливе запропонувати Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області подати інше клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням інших причин його пропуску (в разі існування таких).
Зазначені вище недоліки свідчать про невідповідність поданої позивачем позовної заяви вимогам, встановленим статтею 160 цього Кодексу.
За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків шляхом:
- надання клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням інших причин поважності його пропуску (в разі існування таких).
Керуючись ст.ст. 18, 160, 161, 169, 171, 256, 293, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Першого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
2. Запропонувати представнику позивача у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду шляхом:
- надання клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням інших причин поважності його пропуску (в разі існування таких).
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяПоліщук Ірина Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122512667 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні