Ухвала
від 23.10.2024 по справі 189/1720/24
ПОКРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 189/1720/24

2/189/583/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23.10.2024 рокусуддя Покровського районного суду Дніпропетровської області, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Покровської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області про позбавлення батьківських прав, -

встановив:

До Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшов цивільний позов ОСОБА_1 в особі представника адвоката Єланського О.Г. до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Покровської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області про позбавлення батьківських прав з додатками.

Суд, під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у справі, встановив, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.175 та ст.177 ЦПК України.

Так, відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Як вбачається з позовної заяви, відповідачкою у справі є громадянка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації якої у позові зазначається у Мар`їнському районі Дніпропетровської області, а адреса реєстрації її як внутрішньо переміщеної особи зазначається: АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді на запит суду від ЦНАП виконавчого комітету Покровської селищної ради №196 (надійшло до суду 18.09.2024) відповідно до обліків виконкому Покровської селищної ради відомості про місце проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутні.

Згідно відповіді на запит суду від Державної міграційної служби України від 24.09.2024 (надійшло до суду 07.10.2024 року) місце проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не встановлено.

Згідно відповіді на запит суду від Мар`їнської військової адміністрації Покровського району Донецької області від 23.10.2024 року, згідно реєстру Мар`їнської міської територіальної громади місце проживання гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території громади відсутнє.

Інформації на запит суду від Управління соціального захисту населення на даний час не надходило.

Статтею 27 ЦПК Українипередбачено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч.9 ст.28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

При цьому, будь-яких доказів, які свідчать, що відповідачка зареєстрована (була зареєстрована), проживає (проживала), перебуває (перебувала), працює (працювала) за адресою, яка зазначена у позовній заяві, до позовної заяви не додано.

Більше того, як вбачається з наданих до позову документів, ОСОБА_2 є матір`ю дитини, згідно копії свідоцтва про народження, у той же час, згідно копії свідоцтва про реєстрацію шлюбу, її прізвище після реєстрації шлюбу ОСОБА_4 , тоді як згідно копії рішення суду від 29.09.2023 року розірваний шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а не ОСОБА_5 .

Отже, за наявними даними суд навіть не може ідентифікувати особу відповідачки і встановити її наявні паспортні дані.

Посилання позивача у позовній заяві, як на підставу визначення підсудності даної позовної заяви Покровському районному суду Дніпропетровської області на той факт, що ОСОБА_2 є внутрішньо переміщеною особою, зареєстрованою в селищі Покровське Синельниківського району, не є підставою для визначення підсудності даної позовної заяви за Покровським районним судом Дніпропетровської області з наступних причин.

Згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Положеннями ч. 1 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 01 жовтня 2014 № 509, абзацом 2 пункту 1 якої визначено, що довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Пунктом 9 Правил реєстрації місця проживання, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 (в редакції, яка була чинна до 15 серпня 2017 року включно) передбачено, що відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно із додатком 1.

Проте, 09 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №579 «Про внесення зміни до пункту 9 Правил реєстрації місця проживання, якою внесено зміни до пункту 9 «Правил реєстрації місця проживання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», а саме виключено в абзаці першому слова «та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи».

Отже, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не належить до переліку документів, до якого вноситься інформація про зареєстроване місце перебування особи.

Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що інформація про взяття на облік відповідачки як внутрішньо переміщеної особи не є документом, які підтверджують зареєстроване місце проживання/перебування ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки може підтверджувати лише факт внутрішнього переміщення особи та взяття її на облік, тим більше, що навіть така довідка відсутня в матеріалах справи.

З врахуванням викладеного, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ч.3 ст.175 та ч.5 ст.177 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху до усунення вищевказаних недоліків позовної заяви, шляхом надання доказів, які підтверджуються місце проживання (перебування) відповідачки, а також шляхом надання доказів, достатніх для ідентифікації особи відповідачки в частині її прізвища, ім`я, по батькові, РНОКПП, дати і місця народження.

Керуючись ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України,

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: виконавчий комітет Покровської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.

Надати позивачу п`ятиденний строк для усунення зазначених у даній ухвалі недоліків, який відраховується з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Чорна

СудПокровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122523078
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —189/1720/24

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Чорна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні