Справа № 162/803/24
Провадження № 2-о/162/40/2024
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2024 року селище Любешів
Любешівський районний суд Волинської області у складі судді Цибень О.В.,
за участю секретаря судових засідань Будько І.М.,
заявника ОСОБА_1 ,
заінтересованих осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Любешівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про надання права на шлюб
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 18.09.2024 року звернулась до суду із вказаною заявою.
Заяву мотивує тим, що близько 2-3 років вона познайомилася із ОСОБА_2 , спочатку між ними виникли дружні стосунки, які поступово переросли у теплі і щирі відносини, та на даний час вони мають взаємні почуття любові та поваги один до одного, тому мають намір створити сім`ю. Нещодавно ОСОБА_2 запропонував їй одружитися, на що вона погодилася. У реєстрації шлюбу їм було відмовлено, оскільки ОСОБА_1 не досягла віку, з якого можна реєструвати шлюб. Враховуючи, наведене, просить суд надати їй право на укладення шлюбу з ОСОБА_2 .
Заявник та заінтересована особа ОСОБА_2 , кожен зокрема, у судовому засіданні заяву підтримали та просили її задовольнити.
Заінтересовані особи - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , батьки-вихователі заявника, заяву також підтримали, вказали, що задоволення заявлених вимог цілком і повністю буде відповідати інтересам їх доньки.
Представник заінтересованої особи - Любешівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції подала до суду заяву про розгляд справи без її участі.
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши письмові докази, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , і на даний час вона не досягла шлюбного віку, а тому не може зареєструвати шлюб у встановленому порядку, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 21.09.2007 року, та копією паспорта громадянина України № НОМЕР_2 .
На даний час заявниця та ОСОБА_2 мають намір зареєструвати шлюб.
ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , шлюбний вік ним досягнуто, що підтверджується копією паспорта громадянина України № НОМЕР_3 .
Статтею 17 Закону України від 23 лютого 2006 року №3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод1950 року та практику Європейського Суду з прав людини як джерело прав.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.
У пункті 84 рішення Європейського суду з прав людини по справі «Валліанатос та інші проти Греції» від 07.11.2013 року (Заяви №29381/09 та №32684/09) передбачено: «Суд наголошує на принципах, встановлених у його практиці. Мета захисту родини у її традиційному сенсі є доволі абстрактною і для її реалізації може використовуватися широкий спектр конкретних заходів… Також, з огляду на те, що Конвенція є «живим» документом, який слід тлумачити у світлі умов сьогодення…, держава при виборі засобів, покликаних забезпечувати захист сім`ї та повагу до сімейного життя, як цього вимагає стаття 8, обов`язково має брати до уваги зміни, що відбуваються у суспільстві і у ставленні до соціальних питань, цивільного стану і міжособистісних стосунків, включаючи той факт, що не існує лише одного шляху чи лише одного вибору, коли йдеться про те, як вести сімейне або приватне життя».
Окрім цього, пунктом 126 рішення Європейського суду з прав людини по справі «Фернандес Мартінес проти Іспанії» (заява 56030/07) від 12 червня 2014 року встановлено: «Що стосується права на приватне та сімейне життя, Суд наголошує на важливості для осіб мати можливість вільно приймати рішення з приводу того, як вести своє приватне та сімейне життя».
Відповідно до ч.3 ст.293 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються справи про надання права на шлюб.
Згідно п.2 постанови Пленуму Верховного Суду від 21.12.2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» встановлено, що заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб повинна розглядатися судом в окремому провадженні. При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої особи, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Відповідно до ст. 22 Сімейного кодексу України (далі - СК України) шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Згідно ст. 23 СК України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Статтею 24 СК України визначено, що шлюб укладається шляхом вільної згоди і ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
У судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтвердили свій намір укласти шлюб.
Відповідно до ч.1 ст.27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявника, та перешкод для укладення шлюбу, визначених ст. 26 СК України, судом не встановлено.
На підставі вищевикладеного, оскільки заявниця досягла віку, з якого виникає право на звернення до суду із заявою про надання права на шлюб, враховуючи той факт, що вона має намір укласти шлюб для створення повноцінної сім`ї, батьки-вихователі заявниці не заперечують проти укладення шлюбу, суд вважає, що надання права на шлюб відповідає правам та законним інтересам заявниці, а тому заява підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення по справі в порядку окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Керуючись ст. 22, 23, 27 СК України, ст. 2, 3, 141, 209, 223, 263 265, 293, 294 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Любешівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про надання права на шлюб - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право на шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 (адреса фактичного проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ).
Заінтересовані особи: ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 ).
ОСОБА_3 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ).
ОСОБА_4 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_7 ).
Любешівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса місцезнаходження: вул. Незалежності, 36, селище Любешів, Камінь-Каширський район, Волинська область, код ЄДРПОУ 26038674).
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Ольга ЦИБЕНЬ
Суд | Любешівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122527866 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Любешівський районний суд Волинської області
Цибень О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні