Ухвала
від 24.10.2024 по справі 533/956/24
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

24.10.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ

Справа № 533/956/24

Провадження № 2/533/311/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2024 року селище Козельщина

Козельщинський районний суд Полтавської області в складі головуючої судді Козир В.П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа ОСОБА_3 , про визнання факту самостійного виховання та утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

21 жовтня 2024 року представниця позивача ОСОБА_1 адвокат Ярошенко Світлана Миколаївна від імені та в інтересах позивача через підсистему «Електронний суд» звернулася до Козельщинського районного суду Полтавської області зі позовною заявою до відповідачів ОСОБА_2 (відповідач-1), ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідач-2), третя особа - ОСОБА_3 , зі позовною заявою, у якій прохала суд визначити, що ОСОБА_1 самостійно виховує та утримує сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Визначаючи підсудність справи, суд висновує, що цивільна справа не підсудна Козельщинському районному суду Полтавської області, на підставі такого.

Відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням (частина сьома статті 28 ЦПК України).

Позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача (частина п`ятнадцята статті 28 ЦПК України).

Згідно зі ч. 1 ст. 47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.

Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава (ч. 2 ст. 48 ЦПК України).

Відповідно до абзаців 1, 2, 3 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 (надалі Положення), територіальні центрикомплектування тасоціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленимипідрозділами відповіднихтериторіальних центрівкомплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з абзацом 9 п. 11 Положення районні територіальніцентри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених упункті 9цього Положення оформляють для військовозобов`язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов`язаних.

Керівник територіального центрукомплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя забезпечує в установленому порядку самопредставництво територіального центру комплектування та соціальної підтримки через осіб, уповноважених діяти від його імені, а також забезпечує представництво інтересів територіального центру комплектування та соціальної підтримки через представників у судах та інших органах (п. 13 Положення).

Цивільний процесуальний кодекс України пов`язує вчинення всіх процесуальних дій із зареєстрованим місцем проживання або перебування особи та місцезнаходженням юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Отже, саме реєстрація місяця проживання фізичної особи та зареєстроване місцезнаходження юридичної особи є визначальними для правильного визначення підсудності.

Відповідачами у суді можуть бути тільки фізичні особи та юридичні особи або держава в особі відповідних органів.

Позовна заява звернена до двох відповідачів, жоден з яких не має зареєстрованого місця проживання чи місцезнаходження на території Козельщинської територіального громади Кременчуцького району Полтавської області.

Так, зареєстрованим місцем проживання відповідачки ОСОБА_2 є адреса: АДРЕСА_1 , що підтверджується відповіддю від 22.10.2024 № 858384, отриманою суддею 22.10.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру.

Другим відповідачем у позовній заяві зазначено « ІНФОРМАЦІЯ_1 » «ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), проте ідентифікаційний код відповідача, зазначений у позовній заяві, належить ІНФОРМАЦІЯ_1 , який територіально розташований у АДРЕСА_2 ), а не у с. Козельщина, як помилково зазначено у позовній заяві.

Також суд звертає увагу, що ІНФОРМАЦІЯ_1 не єюридичною особою,також неє філієюабо відокремленимпідрозділом,а єструктурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 , який у свою чергу є відокремленим підрозділом територіального центру комлектування та соціальної підтримки.

Також зі змісту позовної заяви не вбачається, що заявлений позов виник із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи.

Отже, частина сьома статті 28 ЦПК України не є релевантною для цієї справи, оскільки спір не виникає із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи.

За загальним правилом, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом, що встановлено ч. 1 ст. 27 ЦПК України.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Отже, дана позовна заява непідсудна Козельщинському районному суду Полтавської області, оскільки відповідачка-1 проживає на території Калуської територіальної громади Івано-Франківської області. Відповідач з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не може бути відповідачем у справі, не здатен набувати права та обов`язки як суб`єкт цивільних правовідносин та бути стороною у справі, а відповідач з ідентифікаційним кодом юридичної особи «09715444» не має місця знаходження на території Козельщинської територіальної громади.

Отже, справа не підсудна Козельщинському районному суду Полтавської області, а відноситься до територіальної юрисдикції Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області.

Ураховуючи наведене суд уважає за необхідне передати цивільну справу за підсудністю до Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області.

На підставі викладеного та керуючись ст. 27, 28, 31-32, 258, 260 ЦПК України суд

ПОСТАНОВИВ:

Передати цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа - ОСОБА_3 , про визнання факту самостійного виховання та утримання дитини за підсудністю на розгляд Калуському міськрайонного суду Івано-Франківської області (місцезнаходження: вулиця Молодіжна, будинок 10, місто Калуш, Івано-Франківська область, 77311) за зареєстрованим місцем проживання відповідачки ОСОБА_2 .

Копію ухвали надіслати позивачу та його представнику.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд.

Апеляційна скарга в електронній формі подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала підписана складена та підписана суддею 24.10.2024.

Суддя В.П. Козир

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122528893
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —533/956/24

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні