Справа № 202/12057/24
Провадження № 1-кс/202/6884/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпропетровська клопотання прокурора Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , про арешт майна, та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного 03.10.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024040000001316, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.286-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання, в якому прокурор просить накласти арешт на автопоїзд у складі автомобіля «DAF 105» реєстраційний номер НОМЕР_1 , та напівпричепа з реєстраційним номером НОМЕР_2 з обов`язковим позбавленням прав на відчуження, розпорядження та користування.
Клопотання обґрунтоване тим, що 03.10.2024 о 19:40 водій ОСОБА_4 , 1977 р.н. (військовослужбовець ЗСУ ВЧ НОМЕР_3 ), керуючи автомобілем «Opel», здійснюючи рух по автодорозі М-30, яка проходить по території Новомосковського району, виконуючи маневр випередження, не впорався з керуванням та допустив зіткнення з задньою лівою частиною напівпричепа автомобіля «DAF», під керуванням водія ОСОБА_5 , 1973 р.н., що рухався в попутному напрямку в правій смузі для руху. Внаслідок ДТП: - водій автомобіля «Opel» ОСОБА_4 загинув на місці події; - пасажир автомобіля «Opel» ОСОБА_6 , 2013 р.н., загинула на місці події; - пасажир автомобіля «Opel» ОСОБА_7 , 2001 р.н., діагноз: НОМЕР_4 , СГМ, забій грудної клітини, перелом кісток тазу та перелом лівої кисті під питанням. - пасажир автомобіля «Opel» Кеня Кирило, 2020 р.н., діагноз: НОМЕР_4 , забій грудної клітини.
Відомості про кримінальне правопорушення 03 жовтня 2024 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024040000001316 з правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 286-1 КК України.
Під час огляду місця ДТП 03 жовтня 2024 року автопоїзд у складі автомобіля «DAF 105» реєстраційний номер НОМЕР_1 , та напівпричепа з реєстраційним номером НОМЕР_2 , вилучено з місця ДТП 04.10.2024 і цього ж дня, визнано речовим доказом.
Встановлено, що власником автопоїзда у складі автомобіля «DAF 105» реєстраційний номер НОМЕР_1 , та напівпричепа з реєстраційним номером НОМЕР_2 , згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5 , НОМЕР_6 є ТОВ «Павлоградзернопродукт», адреса: Дніпропетровська область, с. Варварівка, вул. пристанційна 26А
Прокурор вказує, що наразі виникла необхідність у накладенні арешту на вказаний транспортний засіб, оскільки він містить сліди злочину, тобто, утримує відомості, що можуть бути використані як доказ факту або обставин, що встановлюються під час проведення досудового розслідування, тому вказане майно потребує проведенню відповідних експертиз, у зв`язку з чим слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням.
Прокурор в судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Власник майна в судове засідання з`явився, будь яких пояснень від нього не надходило, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Враховуючи положення ч.1ст.172 КПК України,слідчий суддявважає доцільним здійснити розгляд клопотання за відсутності учасників.
На підставі викладеного, у зв`язку із неприбуттям учасників судового розгляду аудіо-, відео фіксація судового засідання не здійснювалась.
Вивчивши клопотання, дослідивши надані слідчим матеріали кримінального провадження, суд виходить з наступного.
Так, в судовому засіданні встановлено, що органом досудового розслідування здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 03.10.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024040000001316, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.286-1 КК України.
Відповідно допротоколу оглядумісця ДТП 03 жовтня 2024 року автопоїзд у складі автомобіля «DAF 105» реєстраційний номер НОМЕР_1 , та напівпричепа з реєстраційним номером НОМЕР_2 , вилучено з місця ДТП.
Постановою від 04.10.2024 року вищевказаний транспортний засіб визнано речовим доказом.
Як встановлено слідчим суддею, вищевказаний транспортний засіб був вилучений під час огляду місця ДТП та огляду транспортного засобу 03.10.2024 року. Клопотання про арешт тимчасово вилученого майна було направлено поштою до суду 07.10.2024 року, тобто в межах строку, передбаченого ч.ч.3, 5ст. 171 КПК України.
Згідно із ч. 1ст. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя звертає увагу на те, що прокурор просить арештувати майно з метою забезпечення збереження речових доказів, в порядку, визначеному п.1 ч. 2ст. 170 КПК України.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Разом з тим, зі змісту ч. 3ст. 170 КПК Українислідує, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу, зазначеним уст. 98 КПК України, якою визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 11ст. 170 КПК Українизаборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На думку слідчого судді, прокурором доведено, що вилучений під час огляду місця події транспортний засіб, визнаний речовими доказом у даному кримінальному провадженні, має доказове значення у даному кримінальному провадженні, зберіг на собі сліди кримінального правопорушення і може бути використаний як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
На думку слідчого судді, органом досудового розслідування доведено, що незастосування в даному випадку арешту вказаного речового доказу може призвести до його приховування, пошкодження, знищення, перетворення, оскільки відомості, які будуть встановлені під час проведення експертних досліджень можуть підтвердити або спростувати вину особи, яка причетна до вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що накладення арешту, наразі, на зазначене майно буде відповідати тим завданням кримінального провадження під час проведення досудового розслідування, а отже відповідатимуть вимогам ст.2,98,170 КПК України.
На даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою запобігання зникнення чи відчуження майна, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Разом з тим, відповідно до п. 5 ч. 5ст. 173 КПК Україниу разі задоволення клопотання слідчого слідчий суддя постановляє ухвалу, у якій, зокрема, зазначає, порядок виконання ухвали.
Таким чином, слідчий суддя вважає за необхідне зазначити спосіб виконання даної ухвали, визначивши місце зберігання арештованого майнатериторію ОСП «Новомосковський УПП ДПП м. Дніпро», з урахуванням вимог Порядку зберігання речових доказів, затвердженогопостановою КМУ від 19 листопада 2012 р. № 1104із змінами та доповненнями.
При цьому, слідчий суддя враховує і те, що у відповідності до вимогст. 174 КПК Україниарешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано, а отже після усунення обставин, які були підставою для накладення арешту, зокрема проведення експертизи, власник майна має право звернутися до суду з клопотанням про скасування арешту майна, чи надати докази належності вказаного майна іншим особам тощо, що буде оцінено вже під час іншої процедури, передбаченої законом, задля можливості визначення, можливо, іншого менш обтяжливого способу забезпечення доказів чи визначеного способу арешту майна.
Керуючись ст.7,110,131,132,167-168,170-173,175,369-372,376 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на автопоїзд у складі автомобіля «DAF 105» реєстраційний номер НОМЕР_1 , та напівпричепа з реєстраційним номером НОМЕР_2 , вилучений під час огляду місця події 03.10.2024 року.
Заборонити володіння, користування, розпорядження вищевказаним майном, до скасування арешту у встановленомуКПК Українипорядку.
Арештоване майно зберігати на території ОСП «Новомосковський УПП ДПП м. Дніпро», з урахуванням вимог Порядку зберігання речових доказів, затвердженогопостановою КМУ від 19 листопада 2012 р. № 1104із змінами та доповненнями.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу може бути подана апеляція безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122531237 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні