Єдиний унікальний номер 725/8260/24
Номер провадження 2/725/1595/24
УХВАЛА
про призначення експертизи та витребування доказів
22.10.2024 року. Першотравневий районний суд м.Чернівців
у складі:
головуючої судді Вольської-Тонієвич О.В.
при секретарі Рогатинович А.Д.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Филимонов Станіслав Михайлович до ОСОБА_2 , Відділу реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції про визнання батьківства та внесення змін до актового запису,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Филимонов С.М. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Першотравневого районного суду м.Чернівці із вказаною вище позовною заявою.
З метою доведення обставин, викладених у позовній заяві, адвокатом Филимонов С.М. подано до матеріалів позову клопотання про призначення судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи.
Клопотання мотивоване тим, що з метою підтвердження чи спростування вказаних у позові обставин та з`ясування чи є його довіритель ОСОБА_1 біологічним батьком малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виникла необхідність у проведенні молекулярно-генетичної експертизи, виконання якої просив доручити експертам Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
22.10.2024 представник позивача адвокат Филимонов С.М. подав через підсистему «Електронний суд» заяву, де зазначив, що його довіритель ОСОБА_1 підтримує клопотання про призначення експертизи та гарантує її оплату. Крім того, надав клопотання про повторне витребування з Першого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції доказів, так як надана інформація органу РАЦС є неповною.
25.09.2024 представник відповідачки ОСОБА_2 - адвокат Поляк М.М. надала суду відзив на позов, де просила у задоволенні клопотання про призначення молекулярно-генетичної експертизи відмовити. Вважає, що позивачем та його представником не надано суду достатніх доказів, які б свідчили про необхідність проведення такої експертизи.
Дослідивши частково матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені представником позивача клопотання про призначення експертизи та витребування доказів є обґрунтованими і підлягає задоволенню.
Так, згідно ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 р. №1064 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян», п. 13, встановлено, що фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Реєстру стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред`явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні стосунки. Витяг з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини може видаватися її батькам та усиновлювачам (незалежно від віку дитини), а також опікунам, піклувальникам, адміністрації закладу охорони здоров`я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. У цьому разі зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред`явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа. Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про державну реєстрацію народження дитини не видається.
Таким чином, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати заявлені представником позивача докази.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу для з`ясування обставин, що мають значення для справи, якщо необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Таким чином, з метою повного і всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне призначити по даній цивільній справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експерту Чернівецького НДКЦ МВС України.
У відповідності до вимог п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи та час її проведення.
Враховуючи те, що для проведення експертизи експерту необхідно надати матеріали цивільної справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.84,103,113,252,353 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача - адвоката Филимонова С.М. про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з Першого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Кобилянської, 29 м. Чернівці) належним чином завірені копії:
1. Актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (первинного);
2. Актового запису, на підставі якого було зміно по-батькові малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та запис про батька дитини.
Клопотання представника позивача - адвоката Филимонова С.М. про призначення експертизи - задовольнити.
Призначити по даній цивільній справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Чернівецького науково-дослідного експертно криміналістичного центру МВС України (м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 77 Д).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за складання завідомо неправдивого висновку та за відмову експерта від виконання покладених на нього судом обов`язків без поважних причин.
На вирішення експерту поставити наступні питання:
1.Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 біологічним батьком малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Для проведення експертизи направити експерту матеріали цивільної справи №725/8260/24.
Зобов`язати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) забезпечити участь малолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у проведенні даної експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. В. Вольська-Тонієвич
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122533224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Вольська-Тонієвич О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні