Ухвала
від 21.10.2024 по справі 213/4324/24
ІНГУЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

Справа № 213/4324/24

Номер провадження 2/213/2292/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг

Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Бурлаченко Сергій Юрійович, до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради як Органу опіки та піклування, третя особа - Металургійний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про встановлення факту родинних відносин та визнання права,-

В С Т А Н О В И В :

14.10.2024 до суду надійшов вищевказаний позов.

Перевіривши позов з додатками на відповідність вимогам статей 175 і 177 ЦПК України, суддя знайшов, що позов містить в собі наступні недоліки.

Позивач, як опікун двох дітей-сиріт, звернулася до суду з позовом про встановлення факту родинних відносин, а саме: батьківства особи, який зник безвісти та визнання за нею права на отримання грошового забезпечення та інших виплат, які передбачені чинним законодавством, в інтересах цих неповнолітніх дітей.

З копії сповіщення сім`ї №6/3239 від 04.04.2024 року вбачається, що гранатометник 1 відділення 3 взводу 3 піхотної роти солдат ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , під час ведення бойових дій поблизу н.п. Новомихайлівка, Покровського району, Донецької області 31.03.2024 зник безвісти.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому цим Законом, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

Статтею 20 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» визначено, що розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, припиняється не пізніше ніж через три дні з дня встановлення місця перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, місця поховання чи місцезнаходження останків такої особи з повідомленням про це її близьких родичів та членів сім`ї, а також заявника, якщо заявник не є близьким родичем та членом сім`ї. Про припинення розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин, невідкладно робиться відмітка в Реєстрі.

Однак, матеріали позову відомостей з вищевказаного Реєстру не містять, рішення суду про встановлення даного факту стороною позивача також не надано. Разом з тим, даний факт є суттєвим для правильності та законності вирішення даної категорії справ.

Крім того, звертаючись до суду із даними позовними вимогами, позивачем у повній мірі не визначено коло сторін, які мають бути залучені до розгляду даної позовної заяви, а саме: звертаючись із вимогою про встановлення факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є батьком двох неповнолітніх дітей, позивач не вказує його відповідачем по справі, а посилання позивача на те, що відповідно до сповіщення про те, що він безвісти зниклий під час виконання військового обов`язку, не підтверджує того, що відносно даної особи є рішення про визнання його безвісти пропавшим/відсутнім чи померлим.

При цьому, позивачу слід врахувати, що суб`єктний склад відповідачів по справі визначається в залежності від мети встановлення факту.

У поданій позовній заяві позивач зазначає, що необхідність встановлення факту родинних відносин (батьківства) їй необхідно для отримання грошової допомоги у зв`язку із зникненням батька дітей під час його участі в бойових діях, однак не зазначає, якими діями чи бездіяльністю відповідачів були порушені її права чи інтереси.

Також в позовній заяві не наведено обґрунтувань звернення з даним позовом до відповідачів - ІНФОРМАЦІЯ_1 та Виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради як Органу опіки та піклування, та як рішення в даній справі може вплинути на їх права та обов`язки.

Крім того, у відповідності до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір в сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивач в позовній заяві заявила 3 немайнових вимоги, тобто за пред`явлення вказаної позовної вимоги майнового характеру позивачем має бути сплачено на користь держави судовий збір в сумі 1211,20 гривень за кожну позовну вимогу (3633,60 грн.).

Частиною 3 статті 177 ЦПК України визначено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Проте, позивачем до позовної заяви не додані документи, що підтверджують сплату судового збору, документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону або заява про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Крім того, Верховний Суд у постанові від 06 квітня 2021 року по справі № 676/1200/20 наголосив на тому, що для з`ясування факту батьківства необхідним є застосування спеціальних знань, зокрема, призначення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи. Проте відповідне клопотання позивачем не заявлено.

Зважаючи на зазначені недоліки позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачеві строк усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В.В.Попов.

СудІнгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122533990
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —213/4324/24

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу

Попов В. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу

Попов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні