Ухвала
від 24.10.2024 по справі 716/1355/24
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №716/1355/24

У Х В А Л А

про витребування доказів

24.10.2024 року місто Заставна

Заставнівський районний суд Чернівецької області у складі:

головуючого судді Вайновської О.Є.,

присяжних: Лунгул Л.Ю., Романського В.В.,

секретаря судового засідання Бортніка А.В.,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Петричук Оксана Олександрівна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Вікнянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

17.06.2024 ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_3 , звернувся з заявою в порядку окремого провадження, в якій просить визнати недієздатною свою матір ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка страждає психічним захворюванням та призначити його її опікуном.

Ухвалою судді від 27.06.2024 відкрито провадження у справі, доручено Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для здійснення захисту прав ОСОБА_2 ..

Крім того, ухвалою суду від 02.07.2024 у справі призначено судово-психіатричну експертизу відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , провадження у цивільній справі зупинено.

Після отримання судом 14.10.2024 висновків експерта, ухвалою суду від 23.10.2024 року провадження по справі відновлено.

23.10.2024 від представника заявника надійшло клопотання про витребування від органу опіки та піклування висновку про доцільність призначення опікуна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у разі визнання її судом недієздатною.

Заявник та його представник в судове засідання не з`явилися, остання надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник заінтересованої особи Вікнянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Заінтересована особа ОСОБА_2 до судового засідання не з`явилася, про розгляд справи повідомлялася належним чином.

Представник заінтересованої особи ОСОБА_2 адвокат Пилип`юк О.М. в судове засідання не з`явився, будь яких заяв до суду не подав.

За таких обстави, суд проводить судове засідання за відсутності учасників справи, що узгоджується з положеннями ст.223 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до приписів ч.1, 2ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї (ч.1 ст.84 ЦПК України).

Частиною 1 ст.60 ЦК України визначено, що суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до ч.1 ст.300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Таким чином, враховуючи що предметом судового розгляду є визнання фізичної особи недієздатною, що передбачає вставлення над такою особою опіки і призначення опікуна здійснюється за поданням органу опіки та піклування, клопотання представника заявника, щодо витребування такого подання є обґрунтованим, а наявність такого подання сприятиме ухваленню рішенню з дотриманням положень ст.300 ЦПК України.

За таких обставин, необхідно витребувати з Вікнянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області подання про доцільність призначення опікуном ОСОБА_2 у разі визнання її судом недієздатною.

Керуючись ст.ст. 58-260, 293, 294, 299, 300 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника заявника про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати з Вікнянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, як органу опіки і піклування (Чернівецька область Чернівецький район, вулиця Головна, 80) подання про доцільність призначення опікуна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у разі визнання її судом недієздатною.

Судове засідання по справі відкласти на 10:00 годину 26.11.2024 року.

Витребувані відомості надати суду у строк до25.11.2024.

Копію ухвали направити органу опіки і піклування Вікнянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області для виконання.

У разі неможливості виконати ухвалу, виконати вимоги ч.7 ст.84 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.Є. Вайновська

Присяжні Л.Ю. Лунгул

В.В. Романський

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122536938
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —716/1355/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні