Справа № 297/3414/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2024 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого ГЕЦКО Ю. Ю., при секретарі Ісак О. І. розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Берегове, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Берегівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Берегівського районного суду із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Берегівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківсьтва.
Позов мотивований тим, що З початку 2009 року по теперішній час сторони проживали однією сім`єю разом як осіби ромської національності. Однак 24 липня 2020 року уклали шлюб, у зв`язку з чим відповідачка змінила прізвище із « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 ». За час фактичних шлюбних відносин у нас народилось троє дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . В силу різних причин раніше одружитися не вдавалося, та і не вважали це за необхідним, а тому відомості про батька у актовому записі про народження перших двох дітей записані зі слів матері, згідно ч. 1 ст. 135 СК України.
На даний момент бажають визнати батьківство ОСОБА_1 відносно дітей і щоб діти також носили прізвище « ОСОБА_8 », однак у позасудовому порядку внести відповідні зміни до актових записів про народження їм не вдалося.
Позивач ОСОБА_1 у судове засіданнч не зявився, подав заяву в якій підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з підстав викладених у заяві.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не зявилася, подала заяву з якої вбачається що позовні вимоги визнає та підтверджує, що ОСОБА_1 є батьком її дітей.
Представник третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача до суду не з`явився, при цьому, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, жодних листів до суду не направили.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, враховуючи всі обставини, що мають істотне значення по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 128 Сімейного кодексу України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 129 Сімейного кодексу України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Частинами 1, 2, 3 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.
Пунктом 1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року за № 96/5 передбачено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції у випадках, передбачених чинним законодавством.
Пунктами 2.13, 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, (далі - Правила) встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
В пункті 2.16.7 Правил зазначається, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Зі змісту п. 2.8 Правил слідує, що внесення змін до актового запису про народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану України після вирішення судом питання щодо виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька.
Статтею 134 СК України визначено, що на підставі, зокрема рішення суду, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
У постанові Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі № 591/6441/14-ц зазначено, що СК України не визначає особливостей предмету доказування у цій категорії справ. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі частини другої статті 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи. Для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства. Підставою для категоричного висновку для визнання батьківства в судовому порядку може бути висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи.
Статтею 128 СК України регламентовано, що за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є матір`ю дітей ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Відомості про батька у актовому записі про народження перших двох дітей записані зі слів матері, згідно ч. 1 ст. 135 СК України. У останньої дитини у відомостях про батька вписаний позивач. Крім того, позивачу видали посвідчення багатодітного батька, адже підтверджено той факт, що я утримую та виховую наших трьох неповнолітніх дітей.
Відомості про батька дитини записані зі слів матері, згідно ч. 1 ст. 135 СК України.
При цьому, відповідачка визнала позов, і суд приймає таке визнання позову, адже воно не суперечить закону та інтересам інших осіб, і відповідно до цього задовольняє позовну заяву.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 13, 76-81, 133, 141, 265, 280-282 ЦПК України, статей 128, 134 Сімейного кодексу України, суд, -
ухвалив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і внести відповідні зміни в:
А) актовий запис № 38 від 17 листопада 2009 року про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений виконавчим комітетом Великоберезької сільської ради Берегівського району Закарпатської області наступним чином:
в графі «Відомості про батька» записати, що батьком дитини є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянин України, уродженець с. В. Береги Берегівського району, мешканець АДРЕСА_1 ,
в графі «Відомості про дитину», прізвище дитини « ОСОБА_3 » змінити на « ОСОБА_12 », по батькові дитини « ОСОБА_13 » змінити на « ОСОБА_14 »
Б) актовий запис № 47 від 23 грудня 2013 року про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складений виконавчим комітетом Великоберезької сільської ради Берегівського району наступним чином:
в графі «Відомості про батька» записати, що батьком дитини є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянин України, уродженець с. В. Береги Берегівського району, мешканець АДРЕСА_1 ,
в графі «Відомості про дитину», прізвище дитини « ОСОБА_3 » змінити на « ОСОБА_12 », по батькові дитини « ОСОБА_15 » змінити на « ОСОБА_16 ».
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Закаратського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а у разі проголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя Юрій ГЕЦКО
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122536947 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ГЕЦКО Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні