Справа № 496/3646/24
Провадження № 1-кс/496/2406/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2024 року слідчийсуддя Біляївськогорайонного судуОдеської області ОСОБА_1 дослідивши клопотання прокурора Чорноморської окружної прокуратури ОСОБА_2 про звернення застави в дохід держави, за матеріалами кримінального провадження №12024162250000366 від 25.05.2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 209, ч.5 ст. 190 КК України, відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання встановлено, що Чорноморською окружною прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування СВ Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області у кримінальному провадженні, внесеному 05.05.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024162250000366 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 209, ч. 5 ст. 190 КК України.
Прокурор звернувся до слідчого судді із клопотанням, в якому просить звернути у дохід держави кошти, внесені в якості застави, як альтернативного запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 908400,00 грн та перерахувати їх на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.
Обставини вчинених кримінальних правопорушень та обґрунтування необхідності звернення застави в дохід держави, викладені прокурором письмово у клопотанні.
Дослідивши подане прокурором клопотання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до п.3 ч.1ст. 176 КПК України застава є запобіжним заходом.
Згідно з ч.1 ст. 182 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Відповідно до ч.8 та ч.9 ст. 182 КПК України у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. Питання про звернення застави в дохід держави вирішується слідчим суддею, судом за клопотанням прокурора або за власною ініціативою суду в судовому засіданніза участюпідозрюваного, обвинуваченого, заставодавця,в порядку,передбаченому длярозгляду клопотаньпро обраннязапобіжного заходу. Неприбуття в судове засідання зазначених осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду питання, не перешкоджає проведенню судового засідання.
Слідчий суддя звертає увагу на те, що в матеріалах клопотання прокурора відсутні відомості щодо особи, яка є заставодавцем ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження № 12024162250000366 від 25.05.2024 року, не зазначено контактні дані такої особи, або адреса місця її проживання, що позбавляє суд можливості повідомити заставодавця про дату, час та місце розгляду клопотання про звернення застави в дохід держави, заслухати позицію даної особи та розглянути клопотання по суті з дотриманням до вимог ст. 182 КПК України.
Згідно ч.ч.1,6 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч.6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст. 7 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Слідчий суддя зазначає, що нормами діючого Кримінального процесуального кодексу України не передбачено яким чином слідчому судді слід діяти у разі не встановлення стороною обвинувачення заставодавця на момент подачі клопотання про звернення застави в дохід держави, а тому, з огляду на загальні засади кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про неможливість розгляду клопотання про звернення застави в дохід держави по суті та необхідність повернення клопотання прокурору для усунення недоліків, а саме: встановлення особи, яка є заставодавцем в рамках кримінального провадження та контактних даних такої особи.
Керуючись ст. ст. 9, 22, 182 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Чорноморської окружної прокуратури ОСОБА_2 про звернення застави в дохід держави, за матеріалами кримінального провадження № 12024162250000366 від 25.05.2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 209, ч. 5 ст. 190 КК України, відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - повернути прокурору Чорноморської окружної прокуратури ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122538104 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про звернення застави в дохід держави |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Пасечник М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні