Справа № 946/8625/24
Провадження № 2-а/946/72/24
У Х В А Л А
24 жовтня 2024 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусус О.О. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 113332 від 01.10.2024 року,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 113332 від 01.10.2024 року, якою застосовано до ОСОБА_1 адміністративно-господарського штрафу у розмірі 51000 гривень за порушення абз. 17 ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та закриття справи про адміністративне правопорушення за п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Протоколом автоматичного розподілу судової справи між судами від 23.10.2024 року адміністративну справу передано для розгляду судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусусу Олександру Олексійовичу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, проаналізувавши положення чинного законодавства, суддя дійшов наступного.
Статтею 1 КАС України встановлено, що цей Кодекс визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Положеннями ст. 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів та наведено виключений перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам.
Так, відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно довимог ст.238Господарського кодексуУкраїни,передбачено щоза порушеннявстановлених законодавчимиактами правилздійснення господарськоїдіяльності досуб`єктівгосподарювання можутьбути застосованіуповноваженими органамидержавної владиабо органамимісцевого самоврядуванняадміністративно-господарськісанкції,тобто заходиорганізаційно-правовогоабо майновогохарактеру,спрямовані наприпинення правопорушеннясуб`єктагосподарювання таліквідацію йогонаслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Предметом оскарженняє постанова№ ПШ113332від 01.10.2024рокупро застосування адміністративно-господарського штрафу до ФОП ОСОБА_1 на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто позивача притягнуто до господарсько-правової відповідальності за порушення у сфері господарювання. Отже, оскаржувана постанова не є рішенням у справі про адміністративне правопорушення згідно КУпАП. Тому, правомірність оскаржуваної постанови повинна розглядатися окружним адміністративним судом, а не місцевим загальним судом.
Таким чином, даний адміністративний позов підсудний Одеському окружному адміністративному суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне, матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 113332 від 01.10.2024 року передати за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 248, 295 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 113332 від 01.10.2024 року - передати за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О.О.Бурнусус
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122538239 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Бурнусус О. О.